Haberler / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
01.11.2017

Bültene ait dosyalar

Türk Eğitim Derneğinin Cumhuriyet Balosu'nda 33 meşale yakıldı
 
29 Ekim Pazar günü, İstanbul Sait Halim Paşa Yalısı'nda düzenlenen Cumhuriyet Balosu'ndan elde edilen tüm gelir, başarılı ancak maddi olanakları yetersiz çocukların eğitimlerine devam edebilmesi amacıyla Türk Eğitim Derneğinin “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyası burs fonuna aktarıldı. Böylelikle 33 başarılı çocuğun burslu okuması sağlandı.
 
Türk Eğitim Derneği, her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümünü, Türkiye'nin kanaat önderlerinin bir araya geldiği Cumhuriyet Balosu ile kutladı. 29 Ekim Pazar günü, İstanbul Sait Halim Paşa Yalısı'nda düzenlenen ve İstanbul Gelişim Orkestrası'nın sahne aldığı anlamlı geceden elde edilen tüm gelir, başarılı ancak maddi olanakları yetersiz çocukların eğitimlerine devam edebilmesi amacıyla Türk Eğitim Derneği'nin 10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye burs fonuna aktarıldı.
 
Gecede konuşan Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu Türk Eğitim Derneği ile Cumhuriyet arasındaki güçlü bağın altını çizdi: “Bizim gibi cumhuriyet kurumu olan, çağdaşlığa inanan, milletin değerlerine saygılı olan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin dünyayla rekabet etmesi gerektiğine inanan kurumların yapması gereken tek bir şey var: İyi nesiller yetiştirmek. Bu ülke hepimizin ve hiçbirimiz unutmayalım ki Cumhuriyet büyük bir çınardır. Çınarlar gövdesi güçlü olduğu kadar kökleri de güçlü ağaçlardır. Cumhuriyet kurumu olan Türk Eğitim Derneği bu çınarın köklerinden biridir.”
 
Türk Eğitim Derneği, “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyası aracılığıyla Tam Eğitim Bursu veriyor ve burs verdiği öğrencilere sadece maddi destek sağlamakla kalmayıp, öğrencilerin tüm sosyal gelişimlerini uzman psikologlar aracılığıyla izliyor, gönüllüler ile sosyal, kültürel ve manevi destek veriyor. Söz konusu burs, öğrencilerin üniversite eğitimleri boyunca devam ediyor ve barınmasından servisine, kıyafetinden cep harçlığına kadar tüm ihtiyaçların karşılanmasını kapsıyor. Bu yönüyle Türk Eğitim Derneği burs uygulamaları mevcut burs uygulamalarından ayrılıyor. Tam Eğitim Bursu'nu almaya hak kazanan öğrenciler, Türk Eğitim Derneği tarafından açılmış olan 38 okulda eğitim alabiliyor.

İlgili Kişi:
Cumhur Karabacakoğlu
Marjinal Porter Novelli  
0530 940 34 89
cumhurk@marjinal.com.tr
 
www.turkegitimdernegi.org.tr
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk'ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; Üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.

 


  Share  Paylaş
Türk Eğitim Derneği
Hakkında
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Yetenekli fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okul ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum örgütüdür. Türk Eğitim Derneği, ülke genelinde 21 okulu, 6 şubesi, 1 temsilciliği, 1 öğrenci yurdu, mezun dernekleri ve okullarının spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.