Haberler / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
05.10.2017

Bültene ait dosyalar

Türk Eğitim Derneğinden Ankara'da 200 öğrenciye Tam Destek Bursu
 
Türk Eğitim Derneği, başarılı öğrencilere verdiği Tam Destek Bursu'nun sayısını artırıyor ve 200 öğrenciye burs veriyor. Öğrencilerin maddi desteğin yanında, akademik, sanatsal ve sportif alanlarda da yıl boyunca devam edecek kurs ve derslerle destekleneceği Tam Destek Bursu için başvurular 1 Ekim – 31 Ekim tarihleri arasında www.ted.org.tr adresinden yapılabilecek.
 
Türk Eğitim Derneği ‘eğitimde fırsat eşitliği' misyonu doğrultusunda 1928 yılından bu yana on binlerce imkânı olmayan, başarılı Türk gencine burs olanağı sağlamıştır. TED, burs sistemi kapsamında sadece TED Okullarında değil, Devlet Okullarında öğrenimlerini sürdüren başarılı öğrencilere de lise eğitimlerinin sonuna kadar süren Tam Destek Bursu ile yardımcı olmaktadır. Tam Destek Bursu, eğitim desteği verilen öğrencilerin kitap-kırtasiye ve okul kıyafeti harcamaları ile cep harçlığı giderlerini kapsayan; aynı zamanda burstan yararlanan öğrencileri spor, sanat ve kültürel gelişim alanlarında da destekleyecek etkinliklerin gerçekleştirildiği nitelikli ve karşılıksız bir burs çeşididir. Bu sene Ankara'da belirlenen pilot ilçelerde yaygınlaştırılarak 200 yeni öğrenciye ulaşmayı planladığımız bu programdan yararlanacak öğrenci sayısının önümüzdeki 4-5 yılda  1.000'i aşması hedeflenmektedir
 
Tam Destek Bursuna başvuracak öğrencilerin T.C. vatandaşı olması, 2017-2018 öğretim yılında MEB'e bağlı resmi bir okulda 9. sınıfa devam edecek olması, TEOG yerleştirme puanının en az 470 olması, ekonomik koşullar itibariyle maddi desteğe ihtiyaç duyması (ailesinin aylık gelirinin 3.000 TL'den yüksek olmaması) gerekiyor. Bursa şimdilik sadece Ankara'nın Çankaya, Gölbaşı, Mamak, Sincan, Yenimahalle, Altındağ ve Keçiören ilçelerindeki devlet okullarında okuyan öğrenciler başvurabiliyor.
 
89 yıldır gururla taşıdığı meşaleyle Türk Eğitim Derneği, maddi olanaksızlıklar yüzünden gelecek kaygısı taşıyan başarılı öğrenciler için umut olmaya devam ediyor.
 
İlgili Kişi:
Cumhur Karabacakoğlu
Marjinal Porter Novelli  
0530 940 34 89
cumhurk@marjinal.com.tr

www.turkegitimdernegi.org.tr
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk'ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; Üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.

 


  Share  Paylaş
Türk Eğitim Derneği
Hakkında
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Yetenekli fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okul ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum örgütüdür. Türk Eğitim Derneği, ülke genelinde 21 okulu, 6 şubesi, 1 temsilciliği, 1 öğrenci yurdu, mezun dernekleri ve okullarının spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.