Haberler / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
06.03.2018

Bültene ait dosyalar

Türk Eğitim Derneği'nden 8 Mart'a özel ilham verici söyleşi
 
Türk Eğitim Derneği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle kadın dayanışmasını destekleyen ilham verici bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. “Kadınlar birbirlerinin başarılarını kutladığında dünyayı değiştirebilir” mottosuyla düzenlenen etkinlikte Melis Alphan, Ferhan İstanbullu, Güneş Mutlu Mavituncalılar ve Rezzan Benardete konuşmacı olarak yer alacak.
 
Türk Eğitim Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Swissotel Ankara'da düzenleyeceği söyleşiye “hayatında bugüne kadar birilerine ilham veren, ilham olan ve başka kadınlardan ilham alan herkesi” davet ediyor. Söyleşiye ünlü gazeteci Melis Alphan, Editör ve Sanat Projeleri Yöneticisi Ferhan İstanbullu, Mehry Mu Marka Yaratıcısı Güneş Mutlu Mavituncalılar ve RB Living Marka Yaratıcısı Rezzan Benardete konuşmalarıyla renk katacak. Söyleşiden elde edilecek tüm gelir, Türk Eğitim Derneği "10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye" kampanyasına aktarılacak.
 
Tarih: 8 Mart 2018
Saat: 14.00
Yer: Swissotel Ankara
 
İlgili Kişi:
Cumhur Karabacakoğlu
Marjinal Porter Novelli
0530 940 34 89
cumhurk@marjinal.com.tr
 
www.turkegitimdernegi.org.tr
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk'ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; Üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.

 


  Share  Paylaş
Türk Eğitim Derneği
Hakkında
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Yetenekli fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okul ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum örgütüdür. Türk Eğitim Derneği, ülke genelinde 21 okulu, 6 şubesi, 1 temsilciliği, 1 öğrenci yurdu, mezun dernekleri ve okullarının spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.