Haberler / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
17.05.2018

Bültene ait dosyalar

Türk Eğitim Derneği'nden 19 Mayıs Gençlik Festivali
 
Türk Eğitim Derneği (TED), 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı öncesinde, 15 bin kişiyle kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna çıkıyor. 
 
Bu yıl 90'ıncı yaşını kutlayan TED, 15 bin kişiyle (38 TED Okulu, TED Üniversitesi, spor takımları, mezun dernekleri, akademik kadrosu, öğrencileri, velileri, gönüllüleri, mezunları, öğretmenleri, genel merkez çalışanları) milli bayram bilincini yeniden yükseltmek, görevini ve ödevini yerine getirmek için 18 Mayıs Cuma günü saat 12:00'de Anıtkabir'de olacak.
 
Anıtkabir töreni sonrasında tüm TED Ailesi, TED Ankara Koleji'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Gençlik Festivali için İncek Kampüs'te toplanacak. Festival kapsamında spor müsabakalarından, sanat etkinliklerine, dans gösterilerinden, atölyelere kadar pek çok alternatif yer alırken, gençler Türkiye'nin en sevilen gruplarından Manga konseri ile eğlenceli zaman geçirecek.
 
19 Mayıs Cumartesi günü ise TED Ankara Koleji İncek Kampüsü'nde 15 bin kişilik geçit töreninin ardından, Ata'mızın en sevdiği danslar olan vals ve zeybek gösterileri TED öğrencileri tarafından stadyumda sahnelenecek.
 
19 Mayıs Gençlik Festivali Programı
 
18 Mayıs Cuma
12.00 Anıtkabir ziyareti, Atatürk'ün Mozolesine Çelenk Sunulması ve Tören
14.30 Spor ve Sanat Etkinlikleri, TED Ankara Koleji
17.00 Manga Konseri
 
19 Mayıs Cumartesi
09.15 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Töreni, TED Ankara Koleji
13.30 Ödül Töreni, Spor Sanat Merkezi Kırmızı Salonu
 
 
İlgili Kişi:
Cumhur Karabacakoğlu
Marjinal Porter Novelli
0530 940 34 89 
cumhurk@marjinal.com.tr
 
www.turkegitimdernegi.org.tr
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk'ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; Üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.

 


  Share  Paylaş
Türk Eğitim Derneği
Hakkında
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Yetenekli fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okul ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum örgütüdür. Türk Eğitim Derneği, ülke genelinde 21 okulu, 6 şubesi, 1 temsilciliği, 1 öğrenci yurdu, mezun dernekleri ve okullarının spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.