Haberler / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
15.08.2017

Bültene ait dosyalar

Türk Eğitim Derneği, Cumhuriyetimizin 94'üncü yılını Cumhuriyet Balosu'yla kutluyor
 
Türk Eğitim Derneği, 94 yıl önce Büyük Önder Atatürk'ün öncülüğünde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümünü kutlamak için ülkemizin önde gelen isimlerini Cumhuriyet Balosu'nda bir araya getiriyor. 29 Ekim Pazar Günü, İstanbul Sait Halim Paşa Yalısı'nda düzenlenecek ve İstanbul Gelişim Orkestrası'nın renk katacağı gecede elde edilecek tüm bağışlar, Türk Eğitim Derneği burslu öğrencileri yararına kullanılacak.
 
Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk ve en köklü sivil toplum kuruluşu olan Türk Eğitim Derneği, Cumhuriyet değerlerini sonsuza kadar yaşatacak nesiller yetiştirmek için var gücüyle çalışmaya devam ediyor. Türk Eğitim Derneği, her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümünü, Türkiye'nin önde gelen isimlerinin katılacağı Cumhuriyet Balosu ile kutlayacak.
 
Balo; 29 Ekim Pazar günü, İstanbul Sait Halim Paşa Yalısı'nda düzenlenecek. İstanbul Gelişim Orkestrası'nın sahne alacağı anlamlı gecede elde edilecek tüm bağışlar, başarılı ancak maddi olanakları yetersiz çocukların eğitimlerine devam edebilmesi amacıyla, burslu öğrenciler yararına kullanılacak.
 
İlgili Kişi:
Cumhur Karabacakoğlu
Marjinal Porter Novelli  
0530 940 34 89
cumhurk@marjinal.com.tr
 
www.turkegitimdernegi.org.tr
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk'ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; Üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.

 


  Share  Paylaş
Türk Eğitim Derneği
Hakkında
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Yetenekli fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okul ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum örgütüdür. Türk Eğitim Derneği, ülke genelinde 21 okulu, 6 şubesi, 1 temsilciliği, 1 öğrenci yurdu, mezun dernekleri ve okullarının spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.