Haberler / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
05.06.2018

Bültene ait dosyalar

Türk Eğitim Derneği, Ankara'da 200 öğrenciye Tam Destek Bursu Verecek
 
Türk Eğitim Derneği (TED), kuruluş amacının başında yer alan başarılı ancak maddi olanakları yetersiz öğrenciler için oluşturduğu burs projelerinden olan Tam Destek Bursu için bu yıl 200 öğrenciye daha umut olacak. Devlet okullarında okuyan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Liselere Geçiş Sınavlarında başarı yakalayan öğrencilere tanınacak burs imkânında, maddi desteğin yanı sıra, akademik, sanatsal ve sportif alanlarda da yıl boyunca devam edecek kurs ve derslerle öğrencinin gelişimi desteklenecek. Tam Destek Bursu için son başvurular 25 Haziran'a kadar www.ted.org.tr adresinden yapılabilecek.
 
‘Eğitimde fırsat eşitliği' ilkesi ile 1928 yılından bu yana on binlerce öğrenciye yuva olan Türk Eğitim Derneği, Türkiye genelindeki pek çok gence umut olmaya devam ediyor. Bu kapsamda başarılı ancak maddi olanakları yetersiz gençlerin yolunu açmak adına oluşturduğu benzersiz burs projeleri ile adından sıkça söz ettiren Türk Eğitim Derneği, Tam Destek Bursu için yeni kayıt dönemine başladı. Bu yıl burs kapsamında devlet okullarında okuyan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Liseye Geçiş Sınavlarında başarısını kanıtlamış 200 başarılı öğrenciye daha eğitim-öğretim imkânı sunulacak.
 
Tam Destek Bursu Nedir?
Tam Destek Bursu ile devlet okullarında okuyan ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın Liselere Geçiş Sınavlarında başarı elde etmiş öğrencilere dönük bir projedir. Bu proje kapsamında öğrencilere maddi olanakların yanı sıra, akademik anlamda eğitimler verilirken, sanatsal ve sportif faaliyetlerle de öğrencinin gelişimi destekleniyor. İki senedir Ankara'da belirlenen pilot ilçelerde yaygınlaştırılan projeyle bu yıl 200 yeni öğrenciye ulaşılması planlanıyor.
Tam Destek Bursu için son başvurular 25 Haziran'a kadar www.ted.org.tr adresinden yapılabilecek.
 
Tam Destek Bursuna Başvuru İçin Gerekli Şartlar
Tam Destek Bursuna başvuracak öğrencilerin T.C. vatandaşı olması, 2018-2019 öğretim yılında MEB'e bağlı resmi bir lisede hazırlık sınıfına veya 9'uncu sınıfa devam edecek olması, ortaokul mezuniyet puanının en az 70 olması, ekonomik koşullar itibariyle maddi desteğe ihtiyaç duyması (ailesinin aylık gelirinin 4.000 TL'den yüksek olmaması) gerekiyor. 90 yıldır gururla taşıdığı meşaleyle Türk Eğitim Derneği, maddi olanaksızlıklar yüzünden gelecek kaygısı taşıyan başarılı öğrenciler için umut olmaya devam ediyor.
 
İlgili Kişi:
Cumhur Karabacakoğlu
Marjinal Porter Novelli
0530 940 34 89
cumhurk@marjinal.com.tr
 
www.turkegitimdernegi.org.tr
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk'ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; Üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.
 
 
 


  Share  Paylaş
Türk Eğitim Derneği
Hakkında
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Yetenekli fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okul ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum örgütüdür. Türk Eğitim Derneği, ülke genelinde 21 okulu, 6 şubesi, 1 temsilciliği, 1 öğrenci yurdu, mezun dernekleri ve okullarının spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.