Haberler / The Bodrum Cup 30. yıl Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
22.10.2017

Bültene ait dosyalar

The Bodrum Cup'ta MFÖ rüzgârı esti
 
Bu yıl 29'uncusu gerçekleşen uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup'ın final akşamında Türk pop müziğinin efsanevi grubu MFÖ sahne aldı. MFÖ hayranları, Palmarina Bodrum'da saat 22.00'de başlayan konser boyunca grubun unutulmaz şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti.
 
Bu yıl 16-21 Ekim tarihlerinde gerçekleşen uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup'ın son gününde Türkiye'nin efsanevi müzik grubu MFÖ rüzgârı esti. The Bodrum Cup ödül töreninin ardından Palmarina Bodrum'da saat 22.00'de sahneye çıkan grup, izleyenlere unutulmaz şarkılarıyla tadına doyulmaz bir akşam yaşattı.
 
Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur'dan oluşan Türk müziğinin en başarılı gruplarından MFÖ hem izleyenleri coşturan şarkılarıyla eğlenceyi sonuna kadar yaşattı hem de dillerden düşmeyen duygusal parçalarıyla izleyenlerin yüreğine dokundu. Saat 02.00'ye kadar süren konser boyunca MFÖ'nün "Bu Sabah Yağmur Var İstanbul'da", “Bodrum Bodrum”, "Ele Güne Karşı", "Yalnızlık Ömür Boyu", “Ali Desidero”, "Sarı Laleler" ve "Güllerin İçinden" gibi birbirinden güzel şarkılarına hayranları da eşlik etti.
 
The Bodrum Cup'a bu yıl Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, IMEAK Deniz Ticaret Odası, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Denizciler Derneği, TURSAB ve TYF destek veriyor. Ana sponsorun Palmarina olduğu The Bodrum Cup'ta etap sponsorları ise Bodrum-Kisebükü etabıyla TAV Passport, Kisebükü-Bodrum etabıyla Metro Cash & Carry, Bodrum-Yalıkavak etabıyla Anadolu Sigorta ve Yalıkavak-Gümüşlük etabıyla Technogym.
 
The Bodrum Cup sosyal medya linkleri:  
Editöre not: İlgili tüm görseller aşağıdaki linktedir.
https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/download2017/0020/1/The_Bodrum_Cup.zip  
 
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0533 927 23 93/ 0212 219 29 71
 


  Share  Paylaş
The Bodrum Cup 30. yıl
Hakkında
Era Bodrum Yelken Kulübü’nün hayata geçirdiği, deniz meraklılarına ve profesyonel yat mürettebatına yelkenciliği öğretip benimsetmek üzere 1989 yılında başlattığı bir organizasyondur. Kesintisiz olarak, denize gönül veren kişilerin desteği ile günümüze kadar gelebilmiştir. Yelkenciliğin tanınmasında ve sevilmesinde büyük katkı sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir.

Genç neslin yelken sporu ile tanışmasını sağlayan The Bodrum Cup, koyların ve denizlerin korunmasında farkındalık yaratan birçok projeye imza atmaktadır. Aynı zamanda bölgedeki yat üretim teknolojisini de dünyayla entegre hale getirmiş bir arge mutfağı görevi görmektedir. Ustaların ve mühendislerin yeni ürettikleri yatların performanslarını gösterme olanağı bulabildiği, deniz üstünde yüzen bir boatshow’dur.

The Bodrum Cup, heyecan dolu yarışların yanı sıra katılımcıları hem karada hem de denizde pek çok eğlenceli programlarla buluşturmaktadır. Konserlerin yanı sıra, Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması ve #instabodrumcup Fotoğraf Yarışması gibi etkinliklerle keyifli bir festival ortamı yaratılmaktadır. The Bodrum Cup’ta ayrıca aynı tutkuyu ve heyecanı paylaşanların kalıcı dostluklarının da ilk adımları atılmakta, böylece organizasyonun adrenalin, coşku, sevgi ve arkadaşlığın festivaline dönüşmektedir.