Haberler / The Bodrum Cup 30. yıl Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
19.10.2017

Bültene ait dosyalar


The Bodrum Cup'ta heyecan hız kesmiyor

Uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup'ta adrenalin ve eğlence doludizgin devam ediyor. Organizasyon kapsamında 18 Ekim günü katılımcıları, Kisebükü-Bodrum arasındaki METRO etabının yanı sıra Kisebükü özel etkinliği, Art Show, Hakan Gürsu söyleşisi ve Duygu Soylu konserindeydi. 
 
Büyük bir heyecanla beklenen uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup, katılımcılara unutulmaz bir hafta sunuyor. Bugün yapılan Metro Cash & Carry Kisebükü-Bodrum etabına 105 tekne ve 1500 yelkenci katıldı. Kisebükü-Adalıyalı noktasından başlayan yarış Bodrum Marina'da sona erdi. Deniz üstünde 15 deniz mili mesafenin katedildiği yarış, durgun havada beklenenden uzun sürdü.
 
Organizasyon kapsamında 18 Ekim günü de katılımcıları dolu dolu bir program karşıladı. Saat 10.30'da yelkenciler, Türkiye'nin cennet koylarındaki yapılaşma iddialarına karşı Kisebükü koyunda özel bir etkinlik gerçekleştirdi. Kisebükü'nde, yaşamını denize ve doğanın korunmasına adamış, dünyanın çevresini teknesiyle dolaşan ilk Türk denizci Sadun Boro için de bir anma töreni yapılarak denize dört çelenk bırakıldı. Törene Muğla Büyükşehir Belediyesi- Deniz ve Kıyı Tesis Müdürü Emre Tümer, Bodrum Belediye Başkan Vekili Niyazi Atare, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon ve Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz katıldı.
 
 
METRO etabı saat 13.30'de Kisebükü-Bodrum rotasında başladı. Heyecan dolu yarışın ardından saat 18.00'de Alize yatındaki Art Show'da 13 değerli ressamın eserleri sanatseverlerle buluşuldu. Saat 19.00'da Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Yrd. Doç. Dr. Hakan Gürsu'nun “Ödüllü Tekne Tasarımları” konulu söyleşisinin yapıldığı etkinlik büyük ilgi gördü. İnovatif tasarımlarıyla 180'i aşkın uluslararası ödüle layık görülen Yrd. Doç. Hakan Gürsu;  yelkeni aynı zamanda güneş paneli olan ve olağanüstü yakıt tasarruflu deniz taşıtlarından, susuz orman yangınları söndürme araçlarına kadar onlarca ürüne imza atmış değerli bir bilim insanı. Söyleşi bitiminde ise The Bodrum Cup katılımcıları, saat 21.00'de Marina Yacht Club'ta Duygu Soylu konseri ile coştu.
 
The Bodrum Cup, 19 Ekim günü 3. Etap olan Anadolu Sigorta Bodrum-Yalıkavak etabıyla sürecek.
 
The Bodrum Cup'a bu yıl Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, IMEAK Deniz Ticaret Odası, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Denizciler Derneği, TURSAB ve TYF destek veriyor. Ana sponsorun Palmarina olduğu The Bodrum Cup'ta etap sponsorları ise Bodrum-Kisebükü etabıyla TAV Passport, Kisebükü-Bodrum etabıyla Metro Cash & Carry, Bodrum-Yalıkavak etabıyla Anadolu Sigorta ve Yalıkavak-Gümüşlük etabıyla Technogym.
 
 
The Bodrum Cup sosyal medya linkleri:
 
Editöre not: İlgili tüm görseller aşağıdaki linktedir.
 
https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/download2017/0020/1/The_Bodrum_Cup.zip  
 
Tanıtım filmi: https://youtu.be/tbHuXUTj39g
Kisebükü Video: https://we.tl/R9FVUEJDq5

 
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0533 927 23 93/ 0212 219 29 71

 
 
 
 


  Share  Paylaş
The Bodrum Cup 30. yıl
Hakkında
Era Bodrum Yelken Kulübü’nün hayata geçirdiği, deniz meraklılarına ve profesyonel yat mürettebatına yelkenciliği öğretip benimsetmek üzere 1989 yılında başlattığı bir organizasyondur. Kesintisiz olarak, denize gönül veren kişilerin desteği ile günümüze kadar gelebilmiştir. Yelkenciliğin tanınmasında ve sevilmesinde büyük katkı sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir.

Genç neslin yelken sporu ile tanışmasını sağlayan The Bodrum Cup, koyların ve denizlerin korunmasında farkındalık yaratan birçok projeye imza atmaktadır. Aynı zamanda bölgedeki yat üretim teknolojisini de dünyayla entegre hale getirmiş bir arge mutfağı görevi görmektedir. Ustaların ve mühendislerin yeni ürettikleri yatların performanslarını gösterme olanağı bulabildiği, deniz üstünde yüzen bir boatshow’dur.

The Bodrum Cup, heyecan dolu yarışların yanı sıra katılımcıları hem karada hem de denizde pek çok eğlenceli programlarla buluşturmaktadır. Konserlerin yanı sıra, Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması ve #instabodrumcup Fotoğraf Yarışması gibi etkinliklerle keyifli bir festival ortamı yaratılmaktadır. The Bodrum Cup’ta ayrıca aynı tutkuyu ve heyecanı paylaşanların kalıcı dostluklarının da ilk adımları atılmakta, böylece organizasyonun adrenalin, coşku, sevgi ve arkadaşlığın festivaline dönüşmektedir.