Haberler / The Bodrum Cup 30. yıl Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
20.10.2017

Bültene ait dosyalar

The Bodrum Cup'ta adrenalin ve eğlence tam gaz devam ediyor

19 Ekim'deki The Bodrum Cup etkinlikleri kapsamında yarışılan ANADOLU SİGORTA etabının yanı sıra Art Show, Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması Finali, kitap imza günü, kokteyl ve Meya konseri ile heyecan, sanat ve lezzet bir aradaydı.
 
Türkiye'nin uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup'ta etkinliklerin ardı arkası kesilmiyor. 19 Ekim'de yapılan Anadolu Sigorta Bodrum-Yalıkavak etabına 105 tekne ve 1500 yelkenci katıldı. Yıkık Fener-Hüseyin burnu noktasından başlayan yarış Yalıkavak'ta sona erdi. Güneydoğu'dan 2-3 knot gücünde esen rüzgârla yola çıkan yelkenciler sarı yaz mücadelesinde büyüleyici manzaralar yaratarak yarıştılar.
 
Organizasyon kapsamında katılımcıları keyifli bir program da karşıladı. Saat 10.00'da ANADOLU SİGORTA etabı Bodrum-Yalıkavak rotasında başladı. Heyecan dolu yarışın ardından saat 18.00'de Alize yatındaki Art Show'da 13 değerli ressamın eserleri sanatseverlerle buluştu. Saat 19.00'da birbirinden leziz tatların yarıştığı Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması'nın finali Palmarina Bodrum'da gerçekleştirildi.
 
Yine The Bodrum Cup kapsamında Palmarina Bodrum'da düzenlenen imza günü etkinliğinde; usta foto muhabiri Ali Öz'ün biyografisini anlattığı kitabı Yaşam-Söylem ile Tekin Ertuğ, denizciliğe dair yazdığı Özgürlük Hattının Batısına kitabı ile Özkan Gülkaynak ve altı yaşındayken kan kanseri nedeniyle hayata gözlerini yuman torunu Yosun'un anısına yazdığı Yosun'dan Masallar kitabı ile Belkıs Öztin Koparanoğlu kitapseverlerle buluştu. Etkinliğin ardından kokteyle geçildi. Saat 21.00'de ise katılımcılar Meya konserinde gönüllerince eğlendi. 
 
The Bodrum Cup'a bu yıl Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, IMEAK Deniz Ticaret Odası, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Denizciler Derneği, TURSAB ve TYF destek veriyor. Ana sponsorun Palmarina olduğu The Bodrum Cup'ta etap sponsorları ise Bodrum-Kisebükü etabıyla TAV Passport, Kisebükü-Bodrum etabıyla Metro Cash & Carry, Bodrum-Yalıkavak etabıyla Anadolu Sigorta ve Yalıkavak-Gümüşlük etabıyla Technogym.
 
Editöre not: İlgili tüm görseller aşağıdaki linktedir.
 
https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/download2017/0020/1/The_Bodrum_Cup.zip  
19 Ekim ANADOLU SİGORTA etabı Drone videoları: https://we.tl/XEa2z6ZwnX
19 Ekim ANADOLU SİGORTA etabı Genel Videoları:https://we.tl/DsFioYyvKw - https://we.tl/dTthApoeb5
 
The Bodrum Cup sosyal medya linkleri:
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0533 927 23 93/ 0212 219 29 71
 


  Share  Paylaş
The Bodrum Cup 30. yıl
Hakkında
Era Bodrum Yelken Kulübü’nün hayata geçirdiği, deniz meraklılarına ve profesyonel yat mürettebatına yelkenciliği öğretip benimsetmek üzere 1989 yılında başlattığı bir organizasyondur. Kesintisiz olarak, denize gönül veren kişilerin desteği ile günümüze kadar gelebilmiştir. Yelkenciliğin tanınmasında ve sevilmesinde büyük katkı sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir.

Genç neslin yelken sporu ile tanışmasını sağlayan The Bodrum Cup, koyların ve denizlerin korunmasında farkındalık yaratan birçok projeye imza atmaktadır. Aynı zamanda bölgedeki yat üretim teknolojisini de dünyayla entegre hale getirmiş bir arge mutfağı görevi görmektedir. Ustaların ve mühendislerin yeni ürettikleri yatların performanslarını gösterme olanağı bulabildiği, deniz üstünde yüzen bir boatshow’dur.

The Bodrum Cup, heyecan dolu yarışların yanı sıra katılımcıları hem karada hem de denizde pek çok eğlenceli programlarla buluşturmaktadır. Konserlerin yanı sıra, Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması ve #instabodrumcup Fotoğraf Yarışması gibi etkinliklerle keyifli bir festival ortamı yaratılmaktadır. The Bodrum Cup’ta ayrıca aynı tutkuyu ve heyecanı paylaşanların kalıcı dostluklarının da ilk adımları atılmakta, böylece organizasyonun adrenalin, coşku, sevgi ve arkadaşlığın festivaline dönüşmektedir.