Haberler / The Bodrum Cup 30. yıl Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
21.10.2017

Bültene ait dosyalar

The Bodrum Cup heyecanı doludizgin sürüyor

Uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup adrenalin yüklü yarışların yanı sıra birbirinden keyifli etkinliklerle devam ediyor. 20 Ekim günü katılımcılar Yalıkavak-Gümüşlük arasındaki TECHNOGYM etabının yanı sıra Club Gümüşlük'te yapılan Gümüşlük Beach Party'de Bora Duran'la coştular.
 
Hafta başından bu yana Bodrum yarımadasında heyecan ve coşkuyla kutlanan uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup'ta 20 Ekim günü Technogymn etabı tamamlandı.  Etaba katılan 45 tekne Yalıkavak'tan start alarak Gümüşlük'e kadar kıyasıya yarıştılar. The Bodrum Cup'ın 4. gününün kazananı Dragonfly teknesi oldu.
 
Organizasyon kapsamında 20 Ekim gün sonu katılımcılar eğlenceli bir programda günün yorgunluğunu attılar. Saat 20.00'de, Club Gümüşlük'te sarı yazın tadını çıkardıkları Gümüşlük Beach Party'de Bora Duran'la müziğin ve ritmin büyüsüne kapıldılar. 
 
21 Ekim'de ise regattanın son ayağı tamamlanacak. Palmarina sponsorluğunda yapılacak  Gümüşlük-Yalıkavak etabının ardından aynı günün akşamı katılımcıları ödül töreni ve MFÖ konseri bekliyor.
The Bodrum Cup'a bu yıl Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, IMEAK Deniz Ticaret Odası, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Denizciler Derneği, TURSAB ve TYF destek veriyor. Ana sponsorun Palmarina olduğu The Bodrum Cup'ta etap sponsorları ise Bodrum-Kisebükü etabıyla TAV Passport, Kisebükü-Bodrum etabıyla Metro Cash & Carry, Bodrum-Yalıkavak etabıyla Anadolu Sigorta ve Yalıkavak-Gümüşlük etabıyla Technogym.
 
Editöre not: İlgili tüm görseller aşağıdaki linktedir.
https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/download2017/0020/1/The_Bodrum_Cup.zip 
TECHNOGYM etabı Drone Video: https://we.tl/EaJ5OgyExp
TECHNOGYM etabı Genel Video: https://we.tl/aSQG2iDNL3
 
The Bodrum Cup sosyal medya linkleri:  
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0533 927 23 93/ 0212 219 29 71
 
 
 


  Share  Paylaş
The Bodrum Cup 30. yıl
Hakkında
Era Bodrum Yelken Kulübü’nün hayata geçirdiği, deniz meraklılarına ve profesyonel yat mürettebatına yelkenciliği öğretip benimsetmek üzere 1989 yılında başlattığı bir organizasyondur. Kesintisiz olarak, denize gönül veren kişilerin desteği ile günümüze kadar gelebilmiştir. Yelkenciliğin tanınmasında ve sevilmesinde büyük katkı sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir.

Genç neslin yelken sporu ile tanışmasını sağlayan The Bodrum Cup, koyların ve denizlerin korunmasında farkındalık yaratan birçok projeye imza atmaktadır. Aynı zamanda bölgedeki yat üretim teknolojisini de dünyayla entegre hale getirmiş bir arge mutfağı görevi görmektedir. Ustaların ve mühendislerin yeni ürettikleri yatların performanslarını gösterme olanağı bulabildiği, deniz üstünde yüzen bir boatshow’dur.

The Bodrum Cup, heyecan dolu yarışların yanı sıra katılımcıları hem karada hem de denizde pek çok eğlenceli programlarla buluşturmaktadır. Konserlerin yanı sıra, Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması ve #instabodrumcup Fotoğraf Yarışması gibi etkinliklerle keyifli bir festival ortamı yaratılmaktadır. The Bodrum Cup’ta ayrıca aynı tutkuyu ve heyecanı paylaşanların kalıcı dostluklarının da ilk adımları atılmakta, böylece organizasyonun adrenalin, coşku, sevgi ve arkadaşlığın festivaline dönüşmektedir.