Haberler / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
09.04.2018

Bültene ait dosyalar

TED Okullarında eğitim gören 690 burslu öğrenci Antalya'da buluşuyor

Türkiye genelindeki 38 TED okulunda eğitimine devam eden 5-11'inci sınıf düzeylerinde 690 Tam Eğitim Burslu öğrencinin katılacağı TED 90. Yıl Burslu Öğrenciler Buluşması, 12-15 Nisan tarihleri arasında Antalya'da gerçekleşecek. Etkinliğe TED okullarından 40 öğretmen ve 69 TED gönüllüsü de katılacak.
 
Türkiye'nin geleceğine umut olmak üzere eğitim alan Tam Eğitim Burslu TED öğrencilerinin “Çözüm Biziz” sloganı ile bir araya geleceği buluşmada, öğrencilerin toplumsal duyarlılıklarını artırmanın yanı sıra, sosyal gelişimlerini ve yetkinliklerini de güçlendirmek hedefleniyor. Film atölyesi, yemek atölyesi, tiyatro ve spor etkinliklerinin yanı sıra, ünlü gazeteci ve televizyon yapımcısı Elif Dağdeviren'le bir söyleşinin de yer aldığı buluşmada TED okullarından 690 burslu öğrenci, 40 öğretmen ve TED gönüllüleribir araya gelecek.
 
İlgili Kişi:
Cumhur Karabacakoğlu
Marjinal Porter Novelli
0530 940 34 89 
cumhurk@marjinal.com.tr
 
www.turkegitimdernegi.org.tr
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk'ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; Üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.

 


  Share  Paylaş
Türk Eğitim Derneği
Hakkında
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Yetenekli fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okul ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum örgütüdür. Türk Eğitim Derneği, ülke genelinde 21 okulu, 6 şubesi, 1 temsilciliği, 1 öğrenci yurdu, mezun dernekleri ve okullarının spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.