Haberler / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
27.02.2018

Bültene ait dosyalar

Tadımlık Sohbetler, Tadımlık Lezzetler Sertab Erener ile devam ediyor
 
Türk Eğitim Derneği'nin "10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye" kampanyasına destek olmak için düzenlediği Tadımlık Sohbetler, Tadımlık Lezzetler etkinlikleri Sertab Erener ve Prof. Dr.Hakan Cangül'ün konuk olacağı Sağlıklı Yaşam Sırları ve Telomerler başlıklı söyleşiyle devam edecek.
 
Türk Eğitim Derneği Dayanışma Komitesi'nin Tadımlık Sohbetler, Tadımlık Lezzetler isimli organizasyonunun devamı niteliğinde 28 Şubat 2018 Çarşamba günü, saat 14.00'te Pia Sera'da düzenlenecek söyleşiye Sertab Erener ve Prof. Dr. Hakan Cangül konuk olacak.  Sağlıklı Yaşam Sırları ve Telomerler başlıklı söyleşiden elde edilecek gelir Dayanışma Komitesi tarafından Türk Eğitim Derneği'nin "10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanya fonuna aktarılacak.
 
Tarih: 28 Şubat 2018, Çarşamba
Saat: 14.00 – 17.00
Yer: Pia Sera
 
 
İlgili Kişi:
Cumhur Karabacakoğlu
Marjinal Porter Novelli
0530 940 34 89
cumhurk@marjinal.com.tr
 
www.turkegitimdernegi.org.tr
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk'ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; Üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.

 


  Share  Paylaş
Türk Eğitim Derneği
Hakkında
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Yetenekli fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okul ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum örgütüdür. Türk Eğitim Derneği, ülke genelinde 21 okulu, 6 şubesi, 1 temsilciliği, 1 öğrenci yurdu, mezun dernekleri ve okullarının spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.