Haberler / ETohum Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
10.09.2018

Bültene ait dosyalar

Startup Istanbul'a Estonya'dan sponsorluk
Bu sene 19-22 Ekim tarihleri arasında UNIQ'te düzenlenecek olan  Startup Istanbul 2018 etkinliğine Estonya hükümetinin girişimcilik ekosistemini destekleme hedefiyle kurduğu Startup Estonya'dan sponsorluk geldi.  
 
Dünya'nın en önemli girişimcilik etkinliklerinden biri olan ITU Arı Teknokent ana sponsorluğundaki Startup Istanbul, bu sene 95.000 başvuru arasından seçilen 100 girişimi İstanbul'da yatırımcılarla buluşturacak. 65 ülkeden 2000'den fazla katılımcı, 500'den fazla startup, 30'un üzerinde konuşmacı ve 300 yatırımcının bir araya geleceği etkinliğin sponsorları arasına Startup Estonya da katıldı.

Estonya hükümetinin girişimi olan Startup Estonya, girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi için startuplara yönelik eğitimler düzenliyor, düzenli etkinliklerle girişimcileri yatırımcılarla buluşturuyor ve startupların önündeki bürokratik engellerin kaldırılması için “Startup Visa” gibi önemli projeler yürütüyor.  Estonya Startup Visa projesi, Avrupa Birliği dışındaki girişimcilerin Estonya'da faaliyete geçmeleri için destek sunuyor. Ayrıca, Estonyalı girişimlerin Avrupa dışındaki yetenekleri işe almalarını kolaylaştırıyor.

Startup Estonya, Startup Istanbul'un bu yılki etkinliğinin en önemli sponsorları arasında yer alarak, girişimcilere ve ekosisteme verdiği destekleri duyuruyor olacak. 

135 ülkeden 95 bin başvuru rekoru
19-22 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 6. Startup Istanbul etkinliği, bu yıl 135 ülkeden 95 bin başvuru alarak rekor başvuru sayısına ulaştı. 1000'den fazla katılımcı, 300'den fazla startup, 30'nin üzerinde konuşmacı / mentor ve 300'e yakın yatırımcının bir araya geleceği Startup Istanbul 2018 etkinliğinde, seçilen 100 startup girişimlerini Demo Day'de yatırımcılara sunma şansını elde edecek.
 
İlgili Kişi:
Umut Ersoy
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
umute@marjinal.com.tr
 
Etohum hakkında
2008 yılında Goril A.Ş. tarafından kurulan Etohum, internet ve teknoloji alanında katma değer yaratan başarılı girişimcilerle, şirketleri, melek yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir yatırım şirketidir. Bu amaç doğrultusunda Startup Turkey ve Startup İstanbul gibi büyük çaplı etkinliklere imza atan Etohum, internet ve teknoloji alanında yeni iş fikri olan ve kendi şirketini kurmak isteyen girişimcilere sermaye, yönetim, pazarlama ve diğer konularda danışmanlık ve mentorluk sunmaktadır. Etohum, 2013 yılında Hazine Müsteşarlığı tarafından akredite olan Yatırımcı Kulübü ile birlikte, bugün Türkiye'nin önde gelen hızlandırıcı programı ve erken aşama yatırımcısı olarak Türkiye'deki internet şirketlerinin sayısını artırmak ve internet ekosisteminin gelişmesi için çalışmalarını sürdürmektedir. www.etohum.com


  Share  Paylaş
ETohum
Hakkında
Yeni ekonomi konusunda bilgi ve fikir sahibi, kendi internet şirketini kurmak isteyen genç girişimcilerle; şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlayan organizasyondur. Başvuru yapanlar arasından seçilecek uygun 30 kişi / ekip internet girişimciliği eğitimi alacak, iş planlarını hazırlarken koçluk ve yönlendirme yapılacak, hazırladıkları internet girimciliği iş planlarını bireysel, kurumsal yatırımcı ve şirketlere sunmaları sağlanacaktır. İnternet konusunda yeni iş fikri olan henüz şirketini kurmamış, iş fikrini gerçekleştirmek için şirketini kurmak üzere olan, internet şirketini / yeni girişimi kurmuş, sermaye, yönetim, pazarlama ve diğer desteğe ihtiyacı olan herkes etohum’a başvuru yapabilir. Ağustos 2008′den Mayıs 2009′a kadar sürecek olan süreçte internet girişimcisi olmak isteyenlere yeni işe başlama eğitimiyle uygun girişimcilik ortamının sağlanması ve iş planlarının yatırımcı olabilecek şirket, kişi, yatırımcılar tarafından değerlendirilmesini sağlayacak bir ortamın sağlanması amaçlanmaktadır.