Haberler / Red Hat Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
30.06.2018

Bültene ait dosyalar

Son güncellemeler ile Red Hat Enterprise Linux 6 misyon-kritik uygulamalardaki istikrarını artırıyor
 
Red Hat Enterprise Linux 6.10'a, üretim ortamlarını korumaya yardımcı olacak uyumluluk ve güvenlik güncellemeleri getirildi.
 
Açık kaynak çözümlerinde dünya lideri Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), Red Hat Enterprise Linux 6 platform için getirilen son güncellemeye ulaşılabileceğini duyurdu. Bu güncelleme, yakın zamanlarda keşfedilen Spectre/Meltdown adındaki güvenlik zaaflarına karşı çözüm olarak getirildi. Red Hat Enterprise Linux 7'ye geçmeyi planlayan müşterilerin işlerini kolaylaştırmayı hedefleyen Red Hat Enterprise Linux 6.10; Pre-upgrade Asisstant, Red Hat Upgrade Tool ve ilgili dokümantasyon üzerinde çeşitli güncellemeler yaptı.
 
Bu sürümde ayrıca, kurumların Red Hat Enterprise 6 iş yüklerini konteyner-tabanlı uygulamalara daha kolay taşımaları için Red Hat Enterprise Linux 6.10 temel imaj da bulunuyor. Daha sonra bulut-yerlisi bu iş yükleri; içerisinde Red Hat Enterprise Linux 7, Red Hat Enterprise Linux Atomic Host ve Red Hat OpenShift Container Platform'un da bulunduğu daha modern bir platformda hizmete alınarak korunabiliyor.
 
Red Hat Enterprise Linux, Red Hat Sanallaştırma ve Ürün Yönetiminden sorumlu kıdemli Red Hat Direktörü Gunnar Hellekson konu hakkında, “Veri merkezleri konusunda açık kaynağın kazandığı başarılar sadece inovasyon ve entegrasyon kolaylığından ibaret değil. Teknolojilerle ilgili beklentilerin ötesine geçerek, kurumsal BT'nin yaşam döngüsüne destek veriyor. Red Hat Enterprise Linux 6.10 ile Red Hat olarak, 10 yıllık yaşam döngümüz boyunca istikrar ve öngörülebilirlik seviyelerini yüksek tutma taahhüdümüzü başarıyla sürdürdüğümüzü de kanıtlıyoruz. Bu taahhüt, kurumlara, ürün platformlarının hep destekleneceği, gerekli istikrarı koruyacakları ve misyon-kritik iş yüklerinde güvenlik güncellemeleri alacaklarına güven duymalarını sağlıyor,” şeklinde açıklama yapıyor.
 
Red Hat Enterprise Linux 6.10 ayrıca, kendi yaşam döngüsünde Maintenance Support 1 (Koruma Desteği 1) aşamasından Maintenance Support 2 aşamasına da geçişi temsil ediyor. Müşterilerin, Red Hat Linux 6 yaşam döngüsünün geri kalan aşamalarında istikrarlı bir ortamda çalışmaya devam etmelerini sağlamak için sadece güvenlikle ilgili değişikliklere ve kurumsal çalışmaları etkileyen acil noktalara değinildi. Bunlar arasında Spectre/Meltdown zayıflıkları, güncellenmiş GNU Compiler Collection (GCC) ve GCC-kütüphane paketlerinin yer değişikliği yer alıyor.
 
Red Hat Enterprise Linux 6.10'a Red Hat Enterprise Linux aboneliği aktif olan tüm Red Hat müşterileri ulaşabiliyor.
 
 
İlave Kaynaklar  
Red Hat bağlantıları  
 
İlgili Kişi
Esra Şavkın
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
esras@marjinal.com.tr
 
Red Hat hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına hazırlamaya yardımcı olur. http://www.redhat.com
 
 
 
 


  Share  Paylaş
Red Hat
Hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına hazırlamaya yardımcı olur.