Haberler / Proline Bilişim Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
17.01.2018

Bültene ait dosyalar

Şehirler akıllanıyor, pazar hedefi 1,45 trilyon dolar
 
Akıllı şehirler pazarının 2020'de 1,45 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Akıllı Şehir Danışmanlığı ile yerel yönetimlere şehirlerin sürdürülebilir dönüşümü için doğrudan uygulanabilir projeler üreten Proline, bu danışmanlık hizmetiyle enerji tasarrufundan akıllı altyapı uygulamalarına, bütünleşik güvenlik kurgusundan trafikte kaybedilen süreye uzanan geniş bir aralıkta iyileştirme sağlıyor.
 
“Şehirlerin sürdürülebilir dönüşümü Akıllı Şehir yaklaşımı ile mümkün olabilir” prensibiyle hareket eden Proline, Akıllı Şehir Danışmanlığı ile şehirlerin ihtiyaçlarına ve yerel kültürlerine uygun çözümleri sunuyor. Bağımsız araştırma kuruluşu TechNavio tarafından yapılan “Global Akıllı Şehir Pazarı 2016-2020” araştırmasına göre 2016-2020 yılları arasında Akıllı Şehir Pazarı'nın yıllık yaklaşık yüzde 20 oranında büyüyerek, 2020'de dünya genelinde 1,45 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Proline'ın Akıllı Şehir Danışmanlığı ile ülkemizdeki şehirlerin Akıllı Şehir olabilmesi halinde enerji tasarrufundan akıllı altyapı uygulamalarına, bütünleşik güvenlik kurgusundan trafikte kaybedilen süreye uzanan geniş bir aralıkta pek çok alanda iyileştirme sağlanabiliyor. Bu sayede şehirlerde yaşayan vatandaşların yaşam kalitesinin yükselmesi, mutlu ve güvenli yaşamaları hedeflenmekte.
 
Pilot çalışmalar 2018'de tamamlanacak
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Proline Akıllı Şehir Danışmanı Beril Kırcı Kandemir “Güvenli ve Akıllı Şehirler ile ilgili projeler artarken konu ile ilgili danışmanlık ihtiyaçları da aynı doğrultuda artıyor. Proline olarak sahip olduğumuz teknik bilginin yanında Türkiye ve bölgede edindiğimiz saha deneyimleri ve Akıllı Şehirler alanındaki engin bilgi birikimimiz ile ‘Güvenli ve Akıllı Şehir' danışmanlığı talep eden kurumlara, kendi geliştirdiğimiz ‘Proline Akıllı Şehirler Metodolojisi'ni uygulayarak, şehrin ve vatandaşların ihtiyaçlarına uygun, doğrudan uygulanabilir projeler sunuyoruz. Yerel yönetimlerle yüksek bir motivasyon ve sinerji içinde çalışmalarımızı sürdürürken, danışmanlık faaliyetleri sonrasında başlatmayı planladığımız pilot çalışmaları 2018 yılında tamamlayarak, hayata geçirilecek uygulamalar ile vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.
 
İlgili Kişi
Nevra Çankaya
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
nevrac@marjinal.com.tr
 
Proline Hakkında
2003 yılında kurulan Proline Bilişim; Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Asya odaklı, Ar-Ge ve Entegrasyon kabiliyetine sahip Türk Teknoloji Şirketi'dir. Sistem entegratörü kimliğinin yanında; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge merkezinde yürüttüğü çalışmalarıyla kendi ürünlerini geliştiren Proline; kent güvenlik sistemlerinde kullanılan akıllı yazılımlar, coğrafi bilgi sistemleri çözümleri, parmak izi, damar izi, yüz tanıma ve diğer çeşitli kimlik doğrulama araçlarına yönelik ürün ailesi ile e-kimlik, e-pasaport ve biyometri çözümleri de sunmaktadır. Proline, Türkiye'nin akıllı yazılımlarla entegre edilmiş pek çok şehir güvenlik projesinde de yer almıştır. T.C. e-Pasaport projesini hayata geçiren ve e-Kimlik pilot projesinde yer alan Proline, Sosyal Güvenlik Kurumu Biyometrik Kimlik Doğrulama Projesi'nde kullanılmak üzere BioPOS cihazını geliştirmiştir. 2022 FIFA Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak olan Katar'ın başkenti Doha'nın güvenlik altyapısını kuran şirket, aynı zamanda AB ülkelerinin tüm havalimanlarında hayata geçirilmesi planlanan yeni otomatik geçiş kontrol sistemini geliştiren uluslararası konsorsiyumun Türkiye lideri olarak projede yer almaktadır. Proline, Kasım 2016 tarihinde, odağında akıllı şehir alanında ürünler geliştiren startupların yer aldığı girişim platformu Proline Ventures'ı da kurmuştur. İstanbul Genel Merkezi ve Ankara Bölge Müdürlüğü ile Türkiye'de, Katar ofisi vasıtasıyla da Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde faaliyet gösteren Proline, Pakistan ofisleri üzerinden de Asya pazarında faaliyetlerini yürütmektedir. http://www.pro-line.com.tr
 


  Share  Paylaş
Proline Bilişim
Hakkında
Proline Bilişim, Ortadoğu-Kuzey Afrika (MENA) Odaklı, Ar-Ge ve Entegrasyon Kabiliyetine Sahip Türk Teknoloji Şirketidir. Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu ve Kuzey Afrika bünyesinde faaliyet gösteren, Ar-Ge çalışmalarıyla kendi ürünlerini geliştiren teknoloji şirketi Proline Bilişim; sistem entegratörü kimliğinin yanında, kendi geliştirdiği kent güvenlik sistemlerinde kullanılan akıllı yazılımlar, coğrafi bilgi sistemleri, sosyal medya analizi ve biyometrik özelliklerin (parmak izi, damar izi, avuç izi vb.) çeşitli amaçlarla kullanılmasını sağlayan ürün ailesi ile müşterilerine hizmet vermektedir. Proline ayrıca T.C. elektronik pasaport projesini (e-Pasaport) hayata geçiren ve Bolu’da gerçekleştirilen yeni nesil elektronik kimlik kartı pilot projesinde yer alan teknoloji şirketidir. Proline, sosyal medya ve online mecra takibini tek platformdan sunan, bununla birlikte duygu analizini “otomatik” yapan ürünü MeaMinds ile önemli bir çözüm sağlayıcı konumundadır. 2012 yılında Kal-Der’ e üye olarak “Toplam Kalite Yolculuğu”na başlayan Proline’ın; bilgiyi paylaşan, yetkinliklerini sürekli geliştiren, ağırlıklı olarak mühendis ve kendi alanlarında uzman ekiplerden kurulu yaklaşık 150 çalışanı bulunmaktadır. Proline; İstanbul Genel Merkez ve Ankara Bölge Müdürlüğü ile Türkiye’de, Proline Katar ofisi vasıtasıyla da Türkiye’nin yer aldığı bölgede faaliyet göstermektedir. Şirketin İstanbul Genel Merkezi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi olarak tescil edilmiştir. Proline ayrıca Türkiye’de ilk defa 19 Kasım 2012’de yapılan İstanbul Biyometri Zirvesi’nin ve 29-30 Mayıs 2013’de gerçekleştirilen İstanbul Biyometri Konferansı’nın da düzenleyicisidir. Bilgi için: http://www.pro-line.com.tr