Haberler / Red Hat Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
09.04.2018

Bültene ait dosyalar

SAP HANA® ortamları Red Hat Sanallaştırma ile daha güçlü ve esnek
 
Red Hat'in lider açık kaynak sanallaştırma çözümü, sanallaştırılmış SAP HANA iş yüklerinde çalışabilecek şekilde sertifikalandırılarak, kurumsal büyük veri operasyonlarında yüksek performans ve ölçeklendirilebilirlik sağlıyor.
 
Açık kaynak çözümlerinde dünya lideri Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), Red Hat Sanallaştırmanın artık SAP HANA® platformunu desteklediğini duyurdu.  SAP HANA, büyük veri iş yüklerini çalıştıran bellek içi veri ve uygulama geliştirme platformu olarak dünya lideri. Red Hat şimdi,  SAP HANA ortamları ile kullanılmak üzere onaylanmış bir işletim sistemi (Red Hat Enterprise Linux for SAP HANA) ve hipervizör sunuyor ve sanallaştırma çözümleri, operasyonel etkinlik ve veri merkezlerindeki maliyeti düşürme konularında daha çok seçenek görmek isteyen kurumlara açık bir standardizasyon seviyesi sağlıyor.
 
Red Hat Üretim Yönetimi ve Platformlardan sorumlu kıdemli direktör Gunnar Hellekso konuyla ilgili olarak, “Red Hat, işletim sistemi ve hipervizör gibi temel teknolojilerden Linux konteynerler ve OpenStack üzerine kurulu yeni nesil çözümlere kadar pek çok alanda her seviyede teknoloji için müşterilerine seçenekler sunma kararlılığını sürdürüyor. SAP HANA  için Red Hat Sanallaştırma bu kararlılığı, ölçeklenebilir, esnek ve açık bir platform sağlayarak kanıtlıyor; böylece, markalı yazılımlar veya özel donanımlara ihtiyaç duymaksızın büyük veri iş yüklerini ve bununla ilgili uygulamalarını çalıştırabiliyorlar. ” diyor.
 
Konu hakkında görüş bildiren SAP Hizmetler, Finans, Bilgi Teknolojileri yöneticisi Christoph Theis ise, “Finansal hizmetler ve sigorta sektörlerindeki müşterilerimizin kritik kurumsal işlemleri için beklediği mutlak güvenilirlik ve hızlı performansı sağlayabilmek için, sağlam bir sanallaştırma platformuna ihtiyacımız vardı. Red Hat Sanallaştırmayı seçmenin bizim için anlamı,  müşterilerimizin ihtiyaçları için yüksek performanslı, bulut tabanlı SAP HANA çözümü ulaştırabilmektir ve bunu uygun maliyetle yapabilmektir,” diye açıklıyor.
  
Ölçeklenebilir, esnek ve Çekirdek-tabanlı Sanal Makine (KVM) ile çalışan bir sanallaştırma çözümü olan Red Hat Sanallaştırma, fazla değişiklik yapmadan ve özel donanım olmaksızın, büyük veri uygulamaları ve analizinden doğan birbirinden çok farklı iş yükleriyle çalışabilen, açık, kullanımı kolay ve daha emniyetli bir sanallaştırma platformu. Artık SAP HANA hizmetlerini destekleyen Red Hat Sanallaştırma, müşterilerin, fiziksel donanımlarını birleştirerek BT masraflarını düşürmelerini sağlıyor. Üstelik bunu, işletme kapasitesini ve işlevselliği de düşürmeden yapıyor. Buna ek olarak, Red Hat Sanallaştırma, mevcut BT yatırımları ile kolayca entegre olurken, Linux konteynerler ve bulut bilişim gibi inovasyon teknolojileri sağlam bir temel de kuruyor.
 
Red Hat Sanallaştırma, Red Hat'in birçok yeni nesil işlem teknolojisi için bir temel oluştururken, bu yetenek ayrıca, müşterilerin, SAP HANA uygulamalarında Red Hat portföyü üzerinde standartlaşmalarını da sağlıyor. Bu da müşterilerin büyük veri operasyonlarında daha esnek olmalarına yardımcı oluyor ve aşırı seviyelerdeki işlem görevleri için ölçeklendirme söz konusu olduğunda daha fazla seçenek sunuyor.   
 
SAP HANA iş yükleri için Red Hat Sanallaştırma desteğine bugünden itibaren ulaşılabiliyor.
 
Ek kaynaklar
Red Hat and SAP çözümleri hakkında daha fazla bilgi
Red Hat Virtualization hakkında daha fazla bilgi
 
İlgili Kişi
Esra Şavkın
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
esras@marjinal.com.tr

Red Hat hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına hazırlamaya yardımcı olur. http://www.redhat.com


  Share  Paylaş
Red Hat
Hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına hazırlamaya yardımcı olur.