Haberler / Santa Farma Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
08.06.2018

Bültene ait dosyalar

Santa Farma insan kaynağına yaptığı yatırımlarla sağlık sektörüne örnek oluyor

Santa Farma, gelişme ve geliştirmenin tek adresinin insan olduğuna inanıyor ve insan kaynakları süreçlerini bu doğrultuda planlıyor.

Türkiye'nin köklü yerli ilaç firmaları arasında yer alan Santa Farma, kuruluşunun 80. yılını kutlayacağı 2024 yılında Türk ilaç şirketleri arasında ihracat şampiyonu olmayı hedefliyor.

Bu hedef doğrultusunda kadrosunu günden güne geliştiren ve genişleten Santa Farma, kurum çapında belirlenen ve benimsenen insana duyarlılık, gelişime açıklık, akılcı güç, işe, işyerine ve topluma saygı değerlerini insan kaynakları politikasının merkezine konumlandırıyor.

Çalışanların gelişimi eğitimlerle destekleniyor
2017'de başlatılan merkez, fabrika ve saha çalışanlarının katıldığı İletişim Eğitimlerinde hem kurumun ortak iletişim anlayışı kuvvetlendiriliyor, hem de şirketin değerleri doğrultusunda her ekip nasıl hizmet ettiğini değerlendiriyor ve “Değer Gazeteleri” çıkarılıyor. Proje bitiminde Santa Farma'da çalışan 1000 kişiye ulaşılması hedefleniyor.

2017 yılında başlatılan Etkili İletişim ve İkna Teknikleri Eğitimlerine 2018 yılında da devam ediliyor. Saha eğitimleri bölge müdürlüklerinin olduğu illerde düzenleniyor, İnsan Kaynakları ekibi de eğitimlere katılıp saha çalışanlarının yanlarında oluyor.

Liderlik Gelişim Akademisi programı ile 2015 yılından bu yana her yıl tüm direktör ve müdürlerin koçluk, ekip yönetimi, stratejik yönetim başlıklarıyla liderlik yetkinlikleri destekleniyor ve 360 derece değerlendirmelerle gelişimlerini takip etmeleri sağlanıyor.

Eğiticinin Eğitimi programı ile iç eğitmenler yetiştirilerek saha yöneticilerine başka şapkalar kazandırılıyor ve böylece saha çalışanları şirket değerleri, beklentileri, sistem ve teknikleri doğrultusunda aynı ortak paydada toplanarak yine Santa Farmalılar tarafından eğitiliyor.

Santa Farma'da bölge ve ürün müdürlerinin eğitimlerine önem veriliyor. Bölge Tanıtım Müdürleri Eğitimleri ile yeni atanan veya şirkete yeni katılan tüm bölge müdürleri; Santa Farma kurum kültürü, koçluk, sunuş teknikleri, mülakat teknikleri, alan yönetimi, satış yönetimi, performans yönetimi, medikal ve ürün eğitimleri ile destekleniyor ve şirkete ve pozisyona uyumları sağlanıyor.

Pazarlama Akademisi'ndeki eğitimler ile de ürün müdürlerinin gelişimleri destekleniyor, kariyer yolculuklarında üst roller için iç kaynaklar oluşturuluyor.

Başarılı çalışanlar için yüksek lisans projesi
Santa Farma, EKOL Akademi kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi ile işbirliği yaparak Yüksek Lisans Projesi'ni başlatmış bulunuyor. Potansiyeli yüksek çalışanların kişisel gelişimlerine ve akademik kariyerlerine destek olmak amacıyla başlatılan Yüksek Lisans Projesi'ne bu yıl dört Santa Farma çalışanı katılıyor.

Bu işbirliği kapsamında; tüm Santa Farma çalışanları için, İşletme Yüksek Lisans Programı (MBA) ve diğer Yüksek Lisans Programları ücretlerinde indirim sağlanmış bulunuyor. Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerine de Santa Farma tarafından staj imkanı sağlanıyor.

STK projeleri destekleniyor
2017 Kasım ayında gerçekleşen 39. İstanbul Maratonu'nda Santa Farma çalışanlarından oluşan koşu takımı Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV)  için koşarak bağış topladı. Bağışlar KAÇUV'un Pendik'te kuracağı yeni Aile Evi için kullanıldı. Maratonda en çok bağış toplayan ilaç şirketi Santa Farma olurken, Türkiye genelinde de yedinci sırada yer aldı. 2018 Mart ayında gerçekleştirilen Runatolia Maratonu'nda TOFD adına bağış toplandı. Burada toplanılan bağışlar TOFD'un “Yol Arkadaşım Olur Musun?” Projesi'ne aktarıldı.

Her yıl düzenlenen Santa Farma şirket pikniğinde bir STK ile işbirliği yapılıyor. Geçtiğimiz yıl düzenlenen piknikte KAÇUV ile işbirliği gerçekleştirdi. Piknik sırasında KAÇUV, tüm Santa Farma çalışanlarına vakfın faaliyetlerini anlatarak farkındalık yaratılmasına katkı sağladı ve açtıkları stantta da ürünlerini satarak vakfa maddi katkı sağladı.
 
İlgili kişi:
Önder Kalkancı
Marjinal PorterNovelli
(212) 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr
 
SantaFarma hakkında
Türkiye'nin en köklü ilaç firmaları arasında bulunan SantaFarma, 1944 yılında Farma Laboratuvarı olarak haşere ilacı, öksürük tabletleri ve şurubu gibi basit ama kullanım sahası geniş ilaçlarla sektöre adım attı. 1946 yılında Santa Laboratuvarı ile birleşme sonucu bugünkü SantaFarma‘nın temelleri atılmış oldu. 1953 yılında üretim tesisi kurma kararı alındı. 1954 yılında SantaFarma İlaç Fabrikası Kollektif Şirketi, 1973 yılında ise SantaFarma İlaç Sanayi A.Ş. kuruldu.SantaFarma, 10 ayrı terapötik kategoride ve bu kategorilerin altında 45 ayrı pazarda toplam 63 ürünle faaliyet gösteriyor. Söz konusu terapötik kategoriler, Dermatoloji, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Gastroenteroloji ve Enfeksiyon, Hematoloji, Kardiyovasküler Sistem, Kas&İskelet Sistemi, Radyoloji, Sinir Sistemi (MSS), Solunum Sistemi, Ürogenital Sistemi olarak sıralanıyor.
Şirketin GEBKİM OSB'deki  AR-GE ve  ÜRETİM tesisi,2015 yılında  devreye alınmış olup  43.000 m2 kapalı alanda, yıllık 150 milyon kutu üretim kapasitesi ile çalışıyor.

 


  Share  Paylaş
Santa Farma
Hakkında
Türkiye'nin en köklü ilaç firmaları arasında bulunan Santa Farma, 1944 yılında Farma Laboratuvarı olarak haşere ilacı, öksürük tabletleri ve şurubu gibi basit ama kullanım sahası geniş ilaçlarla sektöre adım attı. 1946 yılında Santa Laboratuvarı ile birleşme sonucu bugünkü Santa Farma‘nın temelleri atılmış oldu. 1953 yılında üretim tesisi kurma kararı alındı. 1954 yılında Santa Farma İlaç Fabrikası Kollektif Şirketi, 1973 yılında ise Santa Farma İlaç Sanayi A.Ş. kuruldu. Santa Farma, 11 ayrı terapötik kategoride ve bu kategorilerin altında 45 ayrı pazarda toplam 63 ürünle faaliyet gösteriyor. Söz konusu terapötik kategoriler, Dermatoloji, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Gastroenteroloji ve Enfeksiyon, Hematoloji, Kardiyovasküler Sistem, Kas&İskelet Sistemi, Radyoloji, Sinir Sistemi (MSS), İmmun Sistem, Solunum Sistemi, Ürogenital Sistemi olarak sıralanıyor. Şirketin GEBKİM OSB'deki üretim tesisi, 43.000 m2 kapalı alanda, yıllık 150 milyon kutu üretim kapasitesi ile çalışıyor.