Haberler / Qualcomm Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
24.08.2017

Bültene ait dosyalar

Samsung Galaxy Note 8'in üstün bağlanma, grafik ve 360 video kalitesinin ardında Qualcomm Snapdragon 835 mobil platformu var
Biyometrik güvenlik, grafikler, multimedya ve ultra hızlı Gigabit LTE gibi yeni özellikler ile gelişmiş deneyimler sunup sınıfının en iyi performansını ve verimliliğini kullanıcılara sunuyor
 
Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM) iştiraki olan Qualcomm Technologies Inc., üst düzey mobil platformunun Samsung'un seçilmiş bölgeler için satışa sunduğu en gelişmiş akıllı telefonu Samsung Galaxy Note8'in gücüne güç kattığını duyurdu. Samsung Galaxy Note8,10 nm FinFET teknolojisi kullanılarak üretilen ilk ticari SoC'lardan (System on a Chip) olan Qualcomm® Snapdragon™ 835 Mobile Platform ile güçlendirildi. SoC, Gigabit LTE hızlarını destekleyen Snapdragon X16 LTE modemini entegre hale getirirken ayrıca Adreno 530 ile karşılaştırıldığında yüzde 25 daha fazla grafik sahneleme sağlayan yeni nesil Qualcomm® Adreno™ 540 GPU ile kullanıcıların kendilerini o dünyanın içinde hissedecekleri 360 derecelik bir görsel deneyim yaşama imkânı veriyor. Snapdragon 835, Galaxy Note8 ile deneyimlenebilecek Qualcomm Mobil Güvenlik platformu ile biyometrik ve cihaz onaylama için güçlendirilmiş güvenlik özelliklerini de kullanıcılarına sunuyor.
 
Qualcomm Technologies, Inc. Mobil Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Alex Katouzian konuyla ilgili olarak “Samsung ile uzun sürelerdir olan iş birliğimizin bir sonucu olan Samsung Galaxy Note8, kullanıcılara var olan en gelişmiş mobil deneyimi sunmayı amaçlıyor. Üstün biyometrik güvenlik, Gigabit LTE hızları, kullanıcılara kendilerini farklı dünyalarda hissedecekleri sürükleyici multimedya, harika fotoğraf ve güçlü işlem performansı gibi özelliklere sahip Samsung Galaxy Note8, Snapdragon 835 Mobil Platform ile güçlendirilip günümüzde var olan tüm mobil deneyimleri desteklemek için tasarlandı.” dedi.
 
Snapdragon X16 LTE modemin tamamen entegre olduğu Snapdragon 835 Mobil Platform 150 Mbps'ye ulaşan yükleme hızları ve yüksek hızlı Gigabit LTE'ye olanak verirken bir önceki nesle göre de gözle görülür bir gelişme sağlıyor. Galaxy Note8 taşıyıcı dağıtımı için uyarlanabilir anten ayarlama teknolojisi Qualcomm Signal Boost özelliği ile hem iç hem de dış mekanlarda kesilmeyen bir ses ve veri deneyimi için tasarlandı. Gelişmiş ön uç Radyo Frekansı (RF) Qualcomm Technologies'in zarf detektörü, aralık ayarlayıcı, geniş ses dalgaları (BAW) filtreleri, aspiratör, düşük ses yükselticileri, direnç ayarlayıcı ve farklı alış modülleri ile Galaxy Note8'in sinyal performansını, güç verimliliğini ve termal performansını artırıyor. 
 
Galaxy Note8 ayrıca Qualcomm Spectra 180 ISP'nin ikili 14 bit görüntü sinyal işleme mekanizması ile uyum halinde çalışan dahili Qualcomm Hexagon DSP'nin sağladığı teknolojiyi kullanarak Galaxy Note8'in iyileştirilmiş görüntüleme deneyimini hızlandırıyor. Fotoğraf ve video düşkünlerinin özellikle keyfini çıkaracağı anında HDR fotoğraf çekme ve zzHDR görüntü sensörleri ile sağlanan HDR video kayıt özelliği Qualcomm Technologies'in düşük güçlü HVX teknolojisi ile destekleniyor. Galaxy Note8 bunların dışında yüksek çözünürlüklü çift kamera sistemi ile Galaxy Note8'in geniş bir mesafe aralığında yüksek kalite video kayıt eden iki kamerası arasında pürüzsüz yakınlaştırma deneyimini harika bir netlik ile sunuyor.
 
Qualcomm Aqstic™ ses kod çözücüsü (WCD9341) ve Qualcomm® aptX™ HD'nin dahil edilmesiyle Samsung Galaxy Note8'in ses performansı önceki nesillere göre gözle görülür şekilde geliştirildi. Endüstrinin lideri yeni nesil 40nm ses kod çözücüsü WCD9341 Hi-Fi ses kalitesini 130db dinamik aralıkta 384kHz/32bit ve -109db'de THD+N yüksek kalite kulaklık çıkışından sunuyor. apX HD 24 bit ses kalitesini ise kablosuz Bluetooth bağlantısı ile ulaştırıyor. Ayrıca 24 bit ses girişini kabul edip 24 bit ses çözünürlüğünü ekstra iki bit barındıran dört adet alt-bant işleme ile sağlıyor.
 
Samsung Electronics Ar-Ge, donanım bölümü başı ve başkan yardımcısı TM Roh “Qualcomm Technologies ile olan uzun iş birliğimizi sürdürdüğümüz için heyecanlıyız ve Samsung Galaxy Note8'i güçlendiren Snapdragon 835 mobil platformunu seçtiğimiz için mutluyuz. Bu sayede müşterilerimize kapsayıcı bağlanabilirlik, güvenlik, görüntüleme, sanal gerçeklik ve makine öğrenimi gibi gelişmiş mobil deneyimleri sunabiliyoruz.” dedi.
 
Qualcomm Hakkında
Qualcomm'un teknolojileri akıllı telefon devrimine güç veriyor ve milyarlarca insanı birbirine bağlıyor. 3G ve 4G'ye liderlik eden Qualcomm, şimdi de akıllı ve bağlantılı cihazların yeni çağı 5G'ye giden yolda öncülük yapıyor. Ürünlerimiz; otomotiv, programlama, IoT ve sağlık gibi endüstrilerde devrim yaratıyor ve milyonlarca cihazın daha önce hayal dahil edilemeyecek şekilde birbirleri ile bağlantı kurmasını sağlıyor. Qualcomm Incorporated, lisanslama birimi Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Incorporated'ın iştiraki Qualcomm Technologies, Inc., tüm iştirakleri ile birlikte bütün mühendislik, araştırma, geliştirme faaliyetlerimizi ve içerisinde yarı iletken iş birimimiz QCT'nin yanı sıra mobil, otomotiv, programlama, IoT ve sağlık birimlerimizin de bulunduğu bütün ürün ve servis işlerimizi yürütmektedir. Daha fazla bilgi için Qualcomm'un web, blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

 
 
 


  Share  Paylaş
Qualcomm
Hakkında
Qualcomm Incorporated (NASDAQ:QCOM), 3G, 4G ve yeni nesil mobil teknolojilerinde dünya lideridir. Qualcomm Incorporated, Qualcomm’un lisanslama birimini, Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Technologies Inc., Qualcomm Incorporated’a bağlı olup diğer iştirakleri ile birlikte tüm Qualcomm mühendisliği, araştırmaları ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra yarı-iletkenlere dair işleri kapsayan QCT de dahil olmak üzere tüm ürünlerini ve hizmetlerini de gerçekleştirir. 25 yıldan daha uzun bir süredir, Qualcomm fikirleri ve icatları ile tüm dünyadaki insanları bilgiye, eğlenceye ve birbirlerine yakın olmalarını sağlayarak dijital iletişimin evrimine yön vermiştir. Daha fazla bilgi için Qualcomm’un web sitesi, OnQ blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.