Haberler / Red Hat Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
05.05.2019

Bültene ait dosyalar

Red Hat ve Google Cloud hibrit bulutta inovasyonu birlikte destekliyor
 
Açık kaynak çözümlerinde dünya lideri Red Hat, Inc. (NYSE: RHT); 2010'dan itibaren çeşitli topluluk projelerinde beraber çalışarak açık kaynağın gelişimine yön veren Google Cloud'un Red Hat Sertifikalı Bulut ve Hizmet Sağlayıcıları (CCSP) arasına katıldığını duyurdu. İki firma, kurumların BT altyapısının ve operasyonlarının daha modern, çevik ve dijital bir yapıya kavuşmasına yardımcı olacak esnek hibrit bulut çözümlerini geliştirmeye odaklanacak.
 
İlk defa Linux tabanlı açık kaynak projelerinde birlikte çalışmaya başlayan iki firma, Google'ın inisiyatifi olan ve şu anda konteyner orkestrasyonunun de facto standardı olan açık kaynak projesi Kubernetes'in ilk aşamalarında da birlikte hareket etti.
 
Devamında ise sektörün en kapsamlı kurumsal Kubernetes platformlarından biri olan Red Hat OpenShift Konteyner Platformu'yla Kubernetes topluluğunun çalışmaları kurumlarla da paylaşılmış oldu.
 
Hibrit bulut ortamları için Red Hat'in Google Cloud ile oluşturduğu diğer iş birlikleri aşağıda yer alıyor:
  • Kurumsal hibrit bulut için tutarlı bir temel sağlamak, uygulamalar ve bulut altyapısı için güvenilir, yüksek performanslı çalışma ortamı sunmak için tasarlanan Google Cloud Platform üstünde çalışan Red Hat Enterprise Linux
  • Sorunları daha hızlı ve daha verimli çözen, daha büyük sorunların çözülmesi için daha fazla zaman yaratan ve otomasyonu erişilebilir bir hedef haline getiren Google Cloud Platform üzerinde çalışan Red Hat Ansible Automation
 
Red Hat ve Google Cloud, başarılarının altında yatan ‘ortak bir vizyon ve müşterilerinin karşılaştıkları güçlükleri çözmelerine yardımcı olacak proje ve çözümlere odaklanma' formülüyle daha birçok başarıya imza atmaya devam edecek.
 
Red Hat'in Google Cloud ile iş birliğiyle ilgili daha fazla bilgi için: https://www.youtube.com/watch?v=LcSTppo89y4
  
 
İlgili Kişi
Esra Şavkın
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
esras@marjinal.com.tr
 
Red Hat hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım çözümleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı Linux, hibrit bulut, konteyner ve Kubernetes teknolojileri sağlamak için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Red Hat, müşterilerinin yeni ve mevcut BT uygulamalarını entegre etmelerine, bulut-yerlisi uygulamalarını geliştirmelerine, sektör öncüsü işletim sistemimizde standartlaştırmalarına ve karmaşık ortamlarını otomatikleştirmelerine, korumalarına ve yönetmelerine yardımcı olur. Sunduğu ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri, Red Hat'i Fortune 500 listesinde yer alan şirketlerin güvenilir danışmanı yapmaktadır. Bulut sağlayıcıları, sistem entegratörleri, uygulama tedarikçileri ve açık kaynak topluluklarının stratejik bir iş ortağı olan Red Hat, kurumların dijital geleceğe hazırlanmalarına yardımcı olur.


  Share  Paylaş
Red Hat
Hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına hazırlamaya yardımcı olur.