Haberler / Red Hat Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
08.11.2016

Bültene ait dosyalar

Red Hat Gartner'ın Dağıtık Dosya Sistemleri ve Object Veri Depolama 2016 Magic Quadrant raporunda “Vizyoner” kategorisinde gösterildi
 
Gartner, Magic Quadrant değerlendirmelerini, hizmet sağlayıcının vizyon ve uygulama kabiliyetinin bütünlüğüne yönelik titiz analizlere dayandırıyor.
 
Dünyanın lider açık kaynak çözümleri sağlayıcısı Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), Red Hat Ceph Storage ve Red Hat Gluster Storage çözümleriyle Gartner, Inc. tarafından Ekim 2016 Dağıtık Dosya Sistemleri ve Nesne Depolama Magic Quadrant değerlendirmesinde “Vizyonerler” kategorisinde gösterildiğini duyurdu.
 
Gartner'ın Magic Quadrant değerlendirmeleri, hizmet sağlayıcının vizyon ve uygulama kabiliyetinin bütünlüğüne yönelik titiz analizlere dayanıyor. Gartner, bu yıl ilk kez Dağıtık Dosya Sistemleri ve Nesne Depolama için Magic Quadrant değerlendirmesi yayınladı.
 
Red Hat Ceph Storage ve Red Hat Gluster Storage çözümlerinin her ikisi de farklı iş ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş yüksek çeviklikte çözümler. Red Hat Ceph Storage, nesne depolaması ve petabayt ölçeğindeki bulut altyapılarına yönelik tasarlanmış, güçlü ve birleşik bir depolama platformu olarak konumlanıyor. Red Hat Gluster Storage ise veri merkezinin fiziksel donanım, sanal makineler, özel bulutlar, genel bulutlar ve konteynerlenmiş ortamları çapında esnek depolama servisleri sunan, güçlü bir dağıtık dosya sistemi olarak öne çıkıyor. Her iki çözüm de endüstri standardı donanım üzerine kurulabiliyor. Çözümler, geliştiricilerle iş ortaklarından oluşan etkin bir açık kaynak topluluğu tarafından destekleniyor, dünyanın her yanında kullanılıyor.
        
Red Hat Depolama Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ranga Rangachari konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Red Hat olarak depolamanın geleceğinin açık, yazılım tabanlı ve çevik olacağına inanıyoruz. Bu inanç, vizyonumuzun da temelini oluşturuyor. Bu vizyon da, kurumlara geleneksel depolama yaklaşımının ötesine geçen ve hem yarının hibrit bulutunu hem de konteyner altyapılarını verimli bir şekilde kullanma imkânı sunan depolama çözümleri sunmak.”
 
 
İlgili Kişi:
Sibel Çere
Marjinal Porter Novelli , Red Hat  
0212 219 29 71
sibelc@marjinal.com.tr

 
Red Hat hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına hazırlamaya yardımcı olur. http://www.redhat.com
 
Magic Quadrant hakkında
Gartner, Magic Quadrant'ta belirtilen bayi, ürün ya da servislerden herhangi birini desteklememektedir. Ayrıca teknoloji kullanıcılarına, sadece en yüksek puanları almış bu bayileri ya da diğerlerini kullanmaları yönünde bir tavsiyede de bulunmuyor. Gartner'in araştırma yayınları Gartner'in araştırma kurumunun fikirlerinden oluşmaktadır ve bir olgunun açıklaması olarak değerlendirilmemelidir. Gartner, ticari elverişlilik garantileri veya belirli bir amaca uyum da dahil olacak şekilde, bu araştırmaya dair açık ya da dolaylı yoldan ima edilen hiçbir garantiyi kabul etmez. 
 
 
 
 


  Share  Paylaş
Red Hat
Hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına hazırlamaya yardımcı olur.