Haberler / Red Hat Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
05.10.2018

Bültene ait dosyalar

Red Hat, Ansible sertifikalı içerik programı ve otomasyon aracılığıyla güvenlik ve emniyetin kapsamını artırıyor
 
 
Yeni Red Hat Ansible Otomasyon Sertifika Programı her ölçekten ortamda otomasyon için test edilmiş, güvenilir ve destekli çözümler sağlıyor.
 
Açık kaynak çözümlerinde dünya lideri Red Hat, Inc. (NYSE: RHT),  test edilmiş, güvenilir ve destekli Red Hat Ansible Otomasyonunun, Red Hat Ansible Otomasyon Sertifika programı sayesinde daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacağını duyurdu. Şu anda Red Hat Ansible Tower ile yönetilen iki milyonu aşkın müşteri sistemi ile bu sertifika programı, daha da iyileştirilmiş güvenlik, emniyet ve içerik tutarlılığı sağlayarak kullanıcıların hizmete alım sürelerini iyiden iyiye kısaltmalarını amaçlıyor.
 
BT altyapılarındaki karmaşıklık arttıkça, otomasyon ihtiyacı da büyüyor. Red Hat bu güçlüğü ortadan kaldırmak amacıyla Ansible'ı daha fazla sayıda ortama taşıyor ve altyapı, ağlar, konteynerler ve daha birçok ortamda kullanıcıların daha fazla sayıda görevi daha kolayca otomatikleştirmelerini sağlayarak kullanım alanlarının genişlemesine destek veriyor. Red Hat buna ek olarak, kurumların otomasyonu daha emniyetli bir şekilde yaymalarına yardımcı olmak için sertifikalı Ansible içeriği sunuyor. Böylece kullanıcıların bilinmeyen kaynaklardan gelen otomasyon içeriğini kullanmalarından kaynaklanan risk ve kaygıları da azalıyor.
 
Red Hat yönetim uygulamalarından sorumlu başkan yardımcısı Joe Fitzgerald, “Modern BT ortamlarının bu denli karmaşıklaşması otomasyonun şart olduğunu gösteriyor fakat üretim ortamları, kritik sistemlerle birlikte çalışacak, güvenilir ve test edilmiş otomasyon araçlarına ihtiyaç duyuyor. Red Hat Ansible Sertifika Programı ile gelen Sertifikalı Ansible modülleri ile kullanıcıların, titiz testlerden geçirilen, performansı doğrulanan ve Red Hat'in tanınmış destek ve uzmanlığını temel alan içeriklere hızla ulaşabilmelerini sağlıyoruz” diyor.
 
Güvenilir, test edilmiş ve destekli otomasyon
Red Hat ve çözüm ortakları tarafından geliştirilen Ansible Modülleri ve Eklentileri bu programa dahil edilebiliyor ve burada bu modül ve eklentilerin bilinen zayıflıklara karşı dirençleri taranıyor, uyumlulukları kontrol ediliyor ve üretimde çalıştırılabilir oldukları doğrulanıyor. Bu yolla sertifikalı bir modülün misyon-kritik ortamlarda beklendiği gibi iyi bir performans gösterdiğini kanıtlayarak son kullanıcıların güven duymasını sağlıyor.   
 
Red Hat Ansible Otomasyon ve Red Hat Ansible Tower kullanıcıları, üçüncü taraflarınkiler de dahil olmak üzere sertifikalı modülleri daha kolayca bulup erişmek için bu programı kullanabiliyorlar.  Modüllerin Red Hat'ten ya da bir çözüm ortağından gelip gelmediğine bağlı olmaksızın, programdaki tüm içerik son derece titiz bir değerlendirmeye ve teste tabi tutuluyor. Buna ek olarak bu sertifikalı içerik, Ansible Engine'ninkine benzer bir yaşam döngüsüne sahip olacak ve zaman içinde sertifikasyon niteliklerinin seviyesi tekrar değerlendirilecek ve Red Hat'in ödüllü destek hizmetleri de burada tam kapsamlı destek verecek.
 
Ansible sertifikalı çözüm ortakları
Başlangıç olarak, Cisco (ACI, NSO, NX-OS, ve UCS ürün aileleri), CyberArk, F5 Networks, Infoblox, NetApp ve Nokia sertifikasyon programına katılanlar arasında yer alıyor. Red Hat'in halihazırda desteklediklerine ek olarak, tüm bu ekosistem ortaklarının 275'ten fazla Ansible Sertifikalı modül sunması bekleniyor. Böylece kurumsal otomasyonun kapsamı da hayli genişlemiş oluyor.
 
Ek Kaynaklar
  • IT automation hakkında daha fazla bilgi
  • Ansible güvenlik otomasyonu
Red Hat bağlantıları  
İlgili Kişi
Esra Şavkın
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
esras@marjinal.com.tr 
 
Red Hat hakkında 
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına hazırlamaya yardımcı olur. http://www.redhat.com
 


  Share  Paylaş
Red Hat
Hakkında
Dünyanın lider Linux sağlayıcısı ve açık kaynak yazılım ürünleri şirketi Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı bulut, Linux, ara katman, depolama ve sanallaştırma teknolojileri için topluluktan güç alan bir yaklaşımı benimser. Aynı zamanda Red Hat ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunar. İşletmeler, iş ortakları ve açık kaynak toplulukları arasında bağlantı sağlayan global bir ağ merkezi olarak Red Hat, kaynakları büyüme sağlayacak şekilde konumlandıran yenilikçi teknolojiler oluşturmaya ve müşterileri geleceğin BT dünyasına hazırlamaya yardımcı olur.