Haberler / Qualcomm Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
15.06.2017

Bültene ait dosyalar

Qualcomm, yeni nesil kablosuz hoparlörler ve kulaklıklar için yeni ses platformlarını duyurdu
 
Qualcomm'un bağlantı ve ses kalitesindeki uzmanlığı ile geliştirdiği yeni platformlar, yüksek performanslı ve düşük güç tüketen ses cihazları için tasarlandı.
 

Qualcomm Incorporated'ın (NASDAQ: QCOM) iştiraki Qualcomm Technologies International, Ltd., Çin'in Şenzen şehrinde yapılan ses ve müzik geliştirici konferansında çip-üzeri-sistem ses platformlarından oluşan portföyünü genişlettiğini duyurdu. Tüm platformlar pazarda ortaya çıkan yeni talepleri karşılamak amacıyla özel olarak geliştirildi. Platformlardan biri yüksek seviyede işlem performansı sunacak şekilde, diğeri sabit-fonksiyonlu ROM fiyatlarda programlanabilir-flaş hafıza esnekliğini destekleyecek şekilde geliştirilirken, üçüncüsü ise üstün ses kalitesi sunmak için tasarlanan USB-C bağlantılı ses cihazlarının geliştirilmesini destekliyor. Tüm platformlar özel uygulamalar ve kullanım amaçları için geliştirildi. Bunlar içerisinde yeni nesil yüksek performanslı kulaklıklar ve hoparlörler, geniş özelliklere sahip orta seviye kulaklık ve hoparlörler ve kablolu USB-C kulaklıklar bulunuyor.
 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Qualcomm Technologies International Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ses ve Müzikten Sorumlu Genel Müdürü Anthony Murray, “Ses endüstrisinde sismik bir kayma yaşanıyor. Tüketiciler hızla kablosuz ses cihazlarına yönelirken müziklerini artık internet üzerinden dinliyor, ses cihazlarının taşınabilir ve küçük form faktörlerinde olmasına önem veriyor. Bizim dışımızda hiçbir şirket bu devrime yön verecek özel bir konumda değil. Dünyanın önde gelen ses markaları ile çalışarak geliştirdiğimiz ses platformlarımız 15 yıldan uzun bir süredir kendisini kanıtlamıştır. Aralarında Qualcomm® aptX™ Audio, Qualcomm® cVc™ ve Qualcomm TrueWireless™ Stereo teknolojilerinin de olduğu ses teknolojilerimiz, kablosuz dinleme deneyimini yeniden tanımlamaya yardımcı oluyor. Genişlettiğimiz bu portföy ile endüstrinin gelecekteki ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Ses kalitesinde, bağlantısında işlem performansında ve cihaz boyutunda yapılan ciddi geliştirmeleri destekleyerek yeni nesil hoparlör ve kulaklıların ticarileşmesini sağlıyoruz.” dedi.
 
Murray açıklamasının devamında şunları söyledi: “Yeni 'işitilebilir' kategoriler çıktıkça, geleneksel ses cihazlarının özellikleri, ultra-küçük form faktör cihazlarda giyilebilir teknoloji ile birleşiyor. Bu cihazları kullananlar yüksek kalitede sesin yanı sıra gelişmiş özellikler de talep ediyor. Talep edilen özellikler içerisinde biyometrik için sensörler, ses tanıma, bulut bağlantılı ekosistem desteği de bulunuyor. Bunlar geleneksel üreticiler için büyük zorluklara neden oluyor. İşitilebilir cihaz kullanıcıları hem kulaklıkları hem de kişisel asistanları için tüm gün süren performans ve pil ömrü istiyor. 2018 yılının ilk çeyreğinde, düşük güç tüketen yeni Bluetooth Audio SOC ailemizi duyurmayı da planlıyoruz. Kompakt ve zengin özellikler sunan cihazlarda kullanılabilecek şekilde optimize edilmiş bu ürün ailesi sesli aramalarda ve internetten müzik dinlemelerde şu anki portföyümüze kıyasla yüzde 50 daha az güç tüketecek şekilde tasarlandı.”
 
İlgili Kişi:
Eray Coşan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
erayc@marjinal.com.tr
 
Qualcomm Hakkında
Qualcomm'un teknolojileri akıllı telefon devrimine güç veriyor ve milyarlarca insanı birbirine bağlıyor. 3G ve 4G'ye liderlik eden Qualcomm, şimdi de akıllı ve bağlantılı cihazların yeni çağı 5G'ye giden yolda öncülük yapıyor. Ürünlerimiz; otomotiv, programlama, IoT ve sağlık gibi endüstrilerde devrim yaratıyor ve milyonlarca cihazın daha önce hayal dahil edilemeyecek şekilde birbirleri ile bağlantı kurmasını sağlıyor. Qualcomm Incorporated, lisanslama birimi Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Incorporated'ın iştiraki Qualcomm Technologies, Inc., tüm iştirakleri ile birlikte bütün mühendislik, araştırma, geliştirme faaliyetlerimizi ve içerisinde yarı iletken iş birimimiz QCT'nin yanı sıra mobil, otomotiv, programlama, IoT ve sağlık birimlerimizin de bulunduğu bütün ürün ve servis işlerimizi yürütmektedir. Daha fazla bilgi için Qualcomm'un web, blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.
 
 


  Share  Paylaş
Qualcomm
Hakkında
Qualcomm Incorporated (NASDAQ:QCOM), 3G, 4G ve yeni nesil mobil teknolojilerinde dünya lideridir. Qualcomm Incorporated, Qualcomm’un lisanslama birimini, Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Technologies Inc., Qualcomm Incorporated’a bağlı olup diğer iştirakleri ile birlikte tüm Qualcomm mühendisliği, araştırmaları ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra yarı-iletkenlere dair işleri kapsayan QCT de dahil olmak üzere tüm ürünlerini ve hizmetlerini de gerçekleştirir. 25 yıldan daha uzun bir süredir, Qualcomm fikirleri ve icatları ile tüm dünyadaki insanları bilgiye, eğlenceye ve birbirlerine yakın olmalarını sağlayarak dijital iletişimin evrimine yön vermiştir. Daha fazla bilgi için Qualcomm’un web sitesi, OnQ blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.