Haberler / Qualcomm Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
15.06.2017

Bültene ait dosyalar

Qualcomm, yeni nesil DDFA ses amplifikatör teknolojisi ile ses cihazlarına üstün ses kalitesi getiriyor
 
Qualcomm Incorporated'ın (NASDAQ: QCOM) iştiraki Qualcomm Technologies International, Ltd., Çin'in Şenzen şehrinde yapılan ses ve müzik geliştirici konferansında kablosuz hoparlörler, soundbar'lar, bağlantılı ses ve kulaklık amplifikatörleri de dahil yüksek kalitede ses cihazları için yeni nesil Qualcomm® DDFA™ ses amplifikatör teknolojisini duyurdu.
 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Qualcomm Technologies International Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ses ve Müzikten Sorumlu Genel Müdürü Anthony Murray şunları söyledi: “Endüstrimizin önde gelen ses teknolojisi uzmanları üstün ses deneyimleri sunmaya ciddi derecede odaklanmış durumda. Qualcomm DDFA ile sınıfının ne iyi amplifikatör teknolojisini yeni nesil ses cihazlarına getiriyoruz. Bu sayede müşterilerimiz, ses tutkunu tüketicilerin yüksek kalitede sese yönelik artmakta olan taleplerini karşılayabilecek. DDFA teknolojisi üst seviye ses üreticileri tarafından da kabul görmüş bir teknoloji olup yeni sürümü birçok OEM'in yüksek performanslı amplifikatör özelliklerini, entegrasyon zamanını ve maliyetlerini artırmadan kolaylıkla ürünlerine dahil etmesini sağlayacak. Ayrıca üreticilerimize kendi imzalarını taşıyan sesleri sunmalarına yardımcı olacak gerekli desteği ve ince ayar açarlarını da sunuyoruz.”
 
Denon Ses Müdürü Shinichi Yamauchi ise açıklamasında, “Denon olarak mümkün olan en kaliteli sesi sunmayı amaçlıyoruz. Aradığımız yüksek performansı sunan D sınıfı teknoloji olması nedeniyle Qualcomm DDFA teknolojisini tercih ettik.” dedi.
 
İlgili Kişi:
Eray Coşan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
erayc@marjinal.com.tr
 
Qualcomm Hakkında
Qualcomm'un teknolojileri akıllı telefon devrimine güç veriyor ve milyarlarca insanı birbirine bağlıyor. 3G ve 4G'ye liderlik eden Qualcomm, şimdi de akıllı ve bağlantılı cihazların yeni çağı 5G'ye giden yolda öncülük yapıyor. Ürünlerimiz; otomotiv, programlama, IoT ve sağlık gibi endüstrilerde devrim yaratıyor ve milyonlarca cihazın daha önce hayal dahil edilemeyecek şekilde birbirleri ile bağlantı kurmasını sağlıyor. Qualcomm Incorporated, lisanslama birimi Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Incorporated'ın iştiraki Qualcomm Technologies, Inc., tüm iştirakleri ile birlikte bütün mühendislik, araştırma, geliştirme faaliyetlerimizi ve içerisinde yarı iletken iş birimimiz QCT'nin yanı sıra mobil, otomotiv, programlama, IoT ve sağlık birimlerimizin de bulunduğu bütün ürün ve servis işlerimizi yürütmektedir. Daha fazla bilgi için Qualcomm'un web, blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.
 


  Share  Paylaş
Qualcomm
Hakkında
Qualcomm Incorporated (NASDAQ:QCOM), 3G, 4G ve yeni nesil mobil teknolojilerinde dünya lideridir. Qualcomm Incorporated, Qualcomm’un lisanslama birimini, Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Technologies Inc., Qualcomm Incorporated’a bağlı olup diğer iştirakleri ile birlikte tüm Qualcomm mühendisliği, araştırmaları ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra yarı-iletkenlere dair işleri kapsayan QCT de dahil olmak üzere tüm ürünlerini ve hizmetlerini de gerçekleştirir. 25 yıldan daha uzun bir süredir, Qualcomm fikirleri ve icatları ile tüm dünyadaki insanları bilgiye, eğlenceye ve birbirlerine yakın olmalarını sağlayarak dijital iletişimin evrimine yön vermiştir. Daha fazla bilgi için Qualcomm’un web sitesi, OnQ blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.