Haberler / Qualcomm Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
16.06.2017

Bültene ait dosyalar

Qualcomm yeni akıllı hoparlör platformunu duyurdu
 
Qualcomm'un Smart Audio Platformu yüksek performanslı işlem gücünü, dünya sınıfı Bluetooth ve Wi-Fi bağlantıyı, gelişmiş uzak-alan ses yakalamayı, uyandırma kelimesi algılamayı, AllPlay çok odalı ses yayın teknolojisini ve ses ekosistemine desteği bir araya getiriyor.
 
Qualcomm Incorporated'ın (NASDAQ: QCOM), iştiraki Qualcomm Technologies International, Ltd. Çin'in Şenzen şehrinde yapılan ses ve müzik geliştirici konferansında, akıllı ve bağlantılı hoparlörlerin geliştirilmesini ve ticarileştirilmesini hızlandırmaya yardımcı olacak yeni Qualcomm® Smart Audio (Akıllı Ses) Platformu'nu duyurdu. Bu esnek çözüm APQ8009 ve APQ8017'yi temel alan iki Qualcomm® SoC seçeneği ile gelecek olup OEM'lerin çeşitli ürün ve kategoriler için tam anlamıyla optimize edilmiş akıllı hoparlörler üretmesini sağlayacak bir dizi yazılım konfigürasyonu da bulunduruyor. Bu entegre platform, benzersiz işlem kombinasyonlarını, bağlantı seçeneklerini, sesli kullanıcı arayüzlerini ve üst seviye ses teknolojilerini bir araya getirerek tüketicilerin kapsamlı özelliklere sahip yenilikçi akıllı hoparlörlere yönelik taleplerini de karşılayacak.
 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Qualcomm Technologies International Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ses ve Müzikten Sorumlu Genel Müdürü Anthony Murray şunları söyledi: “Qualcomm Smart Audio Platformu yüksek performanslı işlem gücünü, dünya sınıfı Bluetooth ve Wi-Fi bağlantıyı, gelişmiş uzak-alan ses yakalamayı, uyandırma kelimesi algılamayı, AllPlay çok odalı ses yayın teknolojisini ve ses ekosistemine desteği tek bir çözümde sunuyor. Geliştirme süresini düşürmek için gerekli donanım, yazılım ve araçları bir araya getirecek şekilde tasarlanan bu platform, bağlantılı platformlara geçiş yapmayı bekleyen geleneksel hoparlör üreticileri için ideal bir çözüm. Ayrıca bu platform, akıllı hoparlörlere yönelik gelecekte ortaya çıkabilecek uygulamalar konusunda sınırları zorlamayı isteyen üreticiler için de büyük bir esneklik sunuyor.”
 
İlgili Kişi:
Eray Coşan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
erayc@marjinal.com.tr
 
Qualcomm Hakkında
Qualcomm'un teknolojileri akıllı telefon devrimine güç veriyor ve milyarlarca insanı birbirine bağlıyor. 3G ve 4G'ye liderlik eden Qualcomm, şimdi de akıllı ve bağlantılı cihazların yeni çağı 5G'ye giden yolda öncülük yapıyor. Ürünlerimiz; otomotiv, programlama, IoT ve sağlık gibi endüstrilerde devrim yaratıyor ve milyonlarca cihazın daha önce hayal dahil edilemeyecek şekilde birbirleri ile bağlantı kurmasını sağlıyor. Qualcomm Incorporated, lisanslama birimi Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Incorporated'ın iştiraki Qualcomm Technologies, Inc., tüm iştirakleri ile birlikte bütün mühendislik, araştırma, geliştirme faaliyetlerimizi ve içerisinde yarı iletken iş birimimiz QCT'nin yanı sıra mobil, otomotiv, programlama, IoT ve sağlık birimlerimizin de bulunduğu bütün ürün ve servis işlerimizi yürütmektedir. Daha fazla bilgi için Qualcomm'un web, blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.


 
 


  Share  Paylaş
Qualcomm
Hakkında
Qualcomm Incorporated (NASDAQ:QCOM), 3G, 4G ve yeni nesil mobil teknolojilerinde dünya lideridir. Qualcomm Incorporated, Qualcomm’un lisanslama birimini, Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Technologies Inc., Qualcomm Incorporated’a bağlı olup diğer iştirakleri ile birlikte tüm Qualcomm mühendisliği, araştırmaları ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra yarı-iletkenlere dair işleri kapsayan QCT de dahil olmak üzere tüm ürünlerini ve hizmetlerini de gerçekleştirir. 25 yıldan daha uzun bir süredir, Qualcomm fikirleri ve icatları ile tüm dünyadaki insanları bilgiye, eğlenceye ve birbirlerine yakın olmalarını sağlayarak dijital iletişimin evrimine yön vermiştir. Daha fazla bilgi için Qualcomm’un web sitesi, OnQ blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.