Haberler / Qualcomm Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
08.02.2017

Bültene ait dosyalar

Qualcomm ve TDK, ortak girişimlerini duyurdu
 
Yeni ortak girişim F360 Holdings mobil cihazlar, nesnelerin interneti ve otomotiv segmentleri için geliştirilmiş tam entegre sistemlere RF ön-uç (RFFE) modülleri ve RF filtreleri sunacak.
 
Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM) ve TDK Corporation (TSE: 6762), daha önce duyurdukları RF360 Holdings Singapore PTE. Ltd. (RF360 Holdings) isimli ortak girişimleri ile ilgili sürecin tamamlandığını açıkladı. Bu ortak girişim üzerinden Qualcomm'un RFFE İş Birimi; mobil cihazlar, nesnelerin interneti (IoT), otomotiv uygulamaları, bağlantılı bilişim gibi hızla büyüyen iş segmentleri için geliştirilmiş tam entegre sistemlere RF ön-uç (RFFE) modülleri ve RF filtreleri sunacak. TDK SAW Business Group faaliyetleri içerisinde yer alan bazı işler de bu girişme transfer edilecek.
 
Qualcomm Technologies Başkan Vekili ve QCT Başkanı Cristiano Amon yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Birçok endüstri genelinde devam eden mobil iletişim büyümesi ve çok taşıyıcılı 4G teknolojileri 65 3GPP frekans bantlarını da aşarak kablosuz çözümler üreten şirketlerin, özellikle bu cihazlardaki RFFE için daha yüksek seviyede minyatürleştirme, entegrasyon ve performans sunmasını sağlıyor. Dahası 5G, kompleks yapıyı daha da arttıracak. Bu nedenle tam anlamı ile bütüncül bir ekosistem sunmak müşterilerimizin her durumda ve zamanında mobil çözümler sunabilmesi için oldukça önemli.”
 
RF360 Holdings ile birlikte Qualcomm Technologies, Inc. (QTI) tamamen entegre sistemler için modem/alıcı-vericilerden antenlere kadar ürünlerini, uçtan uca performans ve global ölçekte sunacak bir konuma da sahip olacak.
 
RF360 Holdings, dünya genelindeki ağlarda kullanılan yüzeysel ses dalgası (SAW), sıcaklık dengeli yüzeysel ses dalgası (TC-SAW) ve yığın ses dalgasının (BAW) dahil olduğu geniş kapsamlı filtre ve filtre teknolojilerine sahip olacak. Ayrıca RF360 Holdings, QTI'ın RFFE modüllerini de sunacak. Bunlar içerisinde QTI tarafından tasarlanmış ön-uç bileşenler de olacak. Bu bileşenler arasında CMOS, SOI ve GaAs Güç Amplifikatörleri, switch portföyü, anten ayarı, düşük gürültü yükselticileri (LNAs) ve endüstrinin lider Envelope Tracking çözümü bulunuyor.
 
Qualcomm ve TDK arasındaki işbirliği daha da güçlenecek
Ortak girişimi birlikte yönetmenin yanı sıra Qualcomm ve TDK, teknolojik işbirliklerini yeni nesil mobil iletişimler, IoT ve otomotiv uygulamaları için geliştirilen modern teknolojileri de kapsayacak şekilde genişletecek.
 
TDK Corporation CEO'su yaptığı açıklamada, “Qualcomm ile daha güçlü işbirliği büyüme stratejimize tam olarak uyuyor. Bu, TDK için gelecek vadeden yeni iş fırsatlarını ortaya çıkarmak amacıyla ileriye dönük atılmış bir adımdır. Ayrıca bu sayede sensör, MEMS, kablosuz şarj ve pil gibi geleceğin cazip pazarlarında şirketimizin yenilikçi ve rekabetçi yapısını da güçlendirmeyi hedefliyoruz. Müşterilerimiz benzersiz ve kapsamlı teknoloji ve ürün portföyümüzden tam olarak faydalanacak.” dedi.
 
İlgili Kişi:
Eray Coşan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
erayc@marjinal.com.tr
 
Qualcomm Hakkında
Qualcomm'un teknolojileri akıllı telefon devrimine güç veriyor ve milyarlarca insanı birbirine bağlıyor. 3G ve 4G'ye liderlik eden Qualcomm, şimdi de akıllı ve bağlantılı cihazların yeni çağı 5G'ye giden yolda öncülük yapıyor. Ürünlerimiz; otomotiv, programlama, IoT ve sağlık gibi endüstrilerde devrim yaratıyor ve milyonlarca cihazın daha önce hayal dahil edilemeyecek şekilde birbirleri ile bağlantı kurmasını sağlıyor. Qualcomm Incorporated, lisanslama birimi Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Incorporated'ın iştiraki Qualcomm Technologies, Inc., tüm iştirakleri ile birlikte bütün mühendislik, araştırma, geliştirme faaliyetlerimizi ve içerisinde yarı iletken iş birimimiz QCT'nin yanı sıra mobil, otomotiv, programlama, IoT ve sağlık birimlerimizin de bulunduğu bütün ürün ve servis işlerimizi yürütmektedir. Daha fazla bilgi için Qualcomm'un web, blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.
 


  Share  Paylaş
Qualcomm
Hakkında
Qualcomm Incorporated (NASDAQ:QCOM), 3G, 4G ve yeni nesil mobil teknolojilerinde dünya lideridir. Qualcomm Incorporated, Qualcomm’un lisanslama birimini, Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Technologies Inc., Qualcomm Incorporated’a bağlı olup diğer iştirakleri ile birlikte tüm Qualcomm mühendisliği, araştırmaları ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra yarı-iletkenlere dair işleri kapsayan QCT de dahil olmak üzere tüm ürünlerini ve hizmetlerini de gerçekleştirir. 25 yıldan daha uzun bir süredir, Qualcomm fikirleri ve icatları ile tüm dünyadaki insanları bilgiye, eğlenceye ve birbirlerine yakın olmalarını sağlayarak dijital iletişimin evrimine yön vermiştir. Daha fazla bilgi için Qualcomm’un web sitesi, OnQ blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.