Haberler / Qualcomm Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
31.05.2017

Bültene ait dosyalar

Qualcomm, Snapdragon'un güç vereceği Windows 10 PC'leri üretecek şirketleri açıkladı


ASUS, HP ve Lenovo, Qualcomm Snapdragon 835 Mobil PC Platformu'nun güç vereceği şık, inovatif ve fansız cihazlar üretecek
 
TAIPEI — 31 Mayıs 2017 — Qualcomm Incorporated'ın (NASDAQ:QCOM) iştiraki Qualcomm Technologies Inc., Computex 2017'de yaptığı duyuruda ASUS, HP ve Lenovo'nun gelişmiş X16 LTE modemini kullanan Qualcomm® Snapdragon™ 835 Mobile PC Platformu'nun güç vereceği mobil PC'leri geliştirecek ilk orijinal ekipman üreticileri (OEM) olacağını duyurdu.
 
Qualcomm Technologies Kıdemli Başkan Yardımcısı ve QCT Başkanı Cristiano Amon konuyla ilgili açıklamasında, “Günümüzde tüketiciler mobiliteyi yaşamlarının her alanında deneyimliyor. Bu nedenle PC'lerde, geçmişin işlem modellerinin sunduklarından çok daha fazlasını bekliyorlar. Windows 10 ekosistemine uyumluluğu sayesinde Snapdragon Mobile PC Platformu, Windows 10 donanım üreticilerinin yeni nesil cihaz form faktörlerini üretmesini ve gigabit-sınıf LTE bağlantısı ile her zaman ve her yerden benzersiz deneyimler sunmasını sağlayacak.” dedi.
 
Yukarıda adı geçen şirketler, hareket halinde deneyimler sunacak eşsiz LTE bağlantı da dahil Windows 10'un bütün özelliklerini kapsayan şık, inovatif ve fansız PC'ler üretecek. Muhteşem 10nm verimliliği ile Snapdragon 835 Mobile PC Platform üzerine inşa edilmiş cihazlar bütün gün süren pil ömrü sunacak.
 
ASUS CEO'su Jerry Shen de açıklamasında şunları söyledi: “PC ekosistemi değişmeye devam ediyor. Bu değişim her zaman olduğundan daha fazla büyüme gösteren mobil bilişim dünyasında da inovasyonları gerekli kılıyor. Snapdragon Mobil PC Platformu'nun güç verdiği Windows 10 cihazlarımız ile kullanıcılarımız her zaman açık ve bağlantılı deneyimlerden faydalanabilecek.”
 
Windows 10 paketi sayesinde en iyi ARM mimarisi ve Qualcomm Technologies'in Snapdragon 835 Mobile PC Platformu bir araya gelerek gelişmiş hiper-mobil deneyimleri dizüstü kullanıcılarına sunuyor. Yeni PC'ler Microsoft Office dahil tüm Windows uygulamalarını destekleyecek.
 
Mobil PC Platformu'nda kullanılan Snapdragon 835 SoC içerisinde, farklı heterojen iş yüklerini yönetmek için Qualcomm® Kryo™ 280 CPU, Qualcomm® Adreno™ 540 GPU ve Qualcomm® Hexagon™ 682 DSP bulunuyor.
 
Lenovo Kıdemli Başkan Yardımcısı ve PC ve Akıllı Cihazlar, Tüketici İşleri Birimi Müdürü Jeff Meredith ise şunları söyledi: “Günümüzün PC kullanıcıları, daha uzun pil ömrü sunan ve istenildiğinde her yerden bağlantı sağlayan, şu anki diğer dizüstülerine kıyasla daha fazla taşınabilir olan çözümler istiyor. Microsoft ve Qualcomm Technologies ile birlikte çalışarak kişisel bilişimin geleceğini değiştirecek tüketicilere yeni sınıf cihazlar sunacak olmaktan heyecan duyuyoruz.”
 
Snapdragon 835, üstün termal yönetimi ve daha fazla güç verimliliği sunan fansız tasarımlı ve 10nm işlem nodu sayesinde uzun pil ömürlü cihazlar sağlıyor. Ayrıca Snapdragon X16 Gigabit LTE modem sayesinde bu cihazlar 1Gbps'ye kadar indirme hızı sunacak. Bunun yanı sıra Snapdragon 835 Mobile PC Platformu'nda optimum Wi-Fi bağlantı için 2x2 802.11ac MU-MIMO özelliği de bulunuyor.
 
Microsoft'tan Windows Pazarlamasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Matt Barlow da şunları söyledi: “OEM'lerin Windows 10'un deneyimlerini ARM ekosistemine getirme konusunda bizimle aynı vizyonu paylaşıyor olmalarından heyecan duyuyoruz. Bu birliktelik Windows 10 ile tüketicilere yenilik ve özlemini duydukları mobil deneyimleri ince, hafif ve bağlantılı cihazlar üzerinden sunacak.”
 
Snapdragon Mobile PC Platformu'nun güç verdiği Windows 10 PC'ler hakkında daha fazla bilgi için: https://www.qualcomm.com/products/snapdragon
 
Don McGuire'in konuyla ilgili deneyimlerini paylaştığı video için: https://youtu.be/niNrVHD5rQg
 
Qualcomm Hakkında
Qualcomm'un teknolojileri akıllı telefon devrimine güç veriyor ve milyarlarca insanı birbirine bağlıyor. 3G ve 4G'ye liderlik eden Qualcomm, şimdi de akıllı ve bağlantılı cihazların yeni çağı 5G'ye giden yolda öncülük yapıyor. Ürünlerimiz; otomotiv, programlama, IoT ve sağlık gibi endüstrilerde devrim yaratıyor ve milyonlarca cihazın daha önce hayal dahil edilemeyecek şekilde birbirleri ile bağlantı kurmasını sağlıyor. Qualcomm Incorporated, lisanslama birimi Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Incorporated'ın iştiraki Qualcomm Technologies, Inc., tüm iştirakleri ile birlikte bütün mühendislik, araştırma, geliştirme faaliyetlerimizi ve içerisinde yarı iletken iş birimimiz QCT'nin yanı sıra mobil, otomotiv, programlama, IoT ve sağlık birimlerimizin de bulunduğu bütün ürün ve servis işlerimizi yürütmektedir. Daha fazla bilgi için Qualcomm'un web, blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.
 
 


  Share  Paylaş
Qualcomm
Hakkında
Qualcomm Incorporated (NASDAQ:QCOM), 3G, 4G ve yeni nesil mobil teknolojilerinde dünya lideridir. Qualcomm Incorporated, Qualcomm’un lisanslama birimini, Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Technologies Inc., Qualcomm Incorporated’a bağlı olup diğer iştirakleri ile birlikte tüm Qualcomm mühendisliği, araştırmaları ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra yarı-iletkenlere dair işleri kapsayan QCT de dahil olmak üzere tüm ürünlerini ve hizmetlerini de gerçekleştirir. 25 yıldan daha uzun bir süredir, Qualcomm fikirleri ve icatları ile tüm dünyadaki insanları bilgiye, eğlenceye ve birbirlerine yakın olmalarını sağlayarak dijital iletişimin evrimine yön vermiştir. Daha fazla bilgi için Qualcomm’un web sitesi, OnQ blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.