Haberler / Qualcomm Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
23.05.2017

Bültene ait dosyalar

Qualcomm, sevkiyatını yaptığı 1 milyondan fazla çip ile IoT dünyasını büyütüyor

Yüzlerce markaya ait 1,5 milyardan fazla IoT cihazı Qualcomm Technologies'in ürünlerini kullanıyor.
 
SAN JOSE — 23 Mayıs 2017 — Qualcomm Incorporated'ın (NASDAQ: QCOM) iştiraki Qualcomm Technologies, bugün gerçekleştirilen Nesnelerin İnterneti endüstrisi analist atölyesinde IoT cihazlar için günde bir milyondan fazla çipin sevkiyatını yaptığını açıkladı. Bu rakam, Qualcomm Technologies'in IoT için gerekli teknolojileri icat etme ve sunmanın yanı sıra müşterilerin birlikte çalışabilirlik, bağlantı, işlem ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılama konularındaki benzersiz kabiliyetini de ortaya koyuyor. Şirket teknik uzmanlığını kullanarak geliştirdiği platformlar ile müşterilerin giyilebilir cihazlar, ses ve müzik, bağlantılı kameralar, robotik ve insansız hava araçları, konut kontrol ve otomasyonu, konut eğlence ve ticari-endüstriyel IoT alanlarında IoT ürünlerini hızla ve uygun fiyatla sunmalarına yardımcı oluyor.
 
Qualcomm Technologies IoT Ürün Yönetiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Raj Talluri yaptığı açıklamada, “Günlük yaşamda kullanılan nesneleri bağlantı, işlem ve güvenlik teknolojileri ile destekleyerek, hızla genişleyen bir ağa odaklanıyoruz. Sunduğumuz çözümler cihazların akıllı ve uyumlu bir şekilde birlikte çalıştıkları güçlü Nesnelerin İnterneti için gerekli olup gelişmiş güvenlik özelliklerini de içeriyor. Yüzlerce marka, çözümlerimizi kullanarak 1,5 milyardan fazla IoT ürününün sevkiyatını yaptı. Ayrıca analistlerin tahminine göre IoT uygulamalarının ekonomiye toplam etkisi 2025 yılına kadar yılda 11 trilyon doları bulacak. Mobil icatlar alanındaki işbirliklerimiz ile güçlü bir kapasite oluşturuyor; derin öğrenme, ses arabirimi ve yeni nesil IoT cihazlara güç verecek LTE IoT gibi yeni alanlarda inovasyonlar yapıyoruz.” dedi.
 
Qualcomm Technologies'in birçok ekosistem için IoT çözümleri bulunuyor. Örneğin şirketin giyilebilir cihazlar platformu 150'den fazla giyilebilir cihaz tasarımcısı ve Android Wear™ ile çalışan veya Snapdragon Wear 2100 üzerine inşa edilen akıllı saatlerin %80'inden fazlası tarafından kullanılıyor. Akıllı konutlarda, önde gelen markalara ait 125 milyondan fazla TV, konut eğlence sistemleri ve diğer bağlantılı konut ürünleri Qualcomm Technologies'in bağlantı çiplerini kullanıyor. Ticari ve endüstriyel IOT uygulamaları için 30'dan fazla tasarımcı, şirketin LTE kategorileri M1 ve NB1, E-GPRS ve global RF bantlarını destekleyen çok modlu MDM9206 modemini kullanıyor. Tamamen IOT uygulamaları için geliştirilen MDM9206 şu an pazarda bulunuyor.
 
Bu kadar geniş bir ekosisteme yönelik form faktörlerini ve şartları karşılamak için Qualcomm Technologies mobil, multimedya, hücresel, Wi-Fi ve çip üzeri Bluetooth gibi geniş çip ve platformlar sunuyor. Bu çözümler içerisinde platformlara özel uygulamalar için kapsamlı yazılımlar ve API'lerin yanı sıra çoklu iletişim protokolü, işletim sistemi ve bulut servisleri desteği de bulunuyor.
 
Üreticilerin IoT cihazlarını daha hızlı ve uygun maliyetle geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla Qualcomm Technologies, sesle çalışan konut asistanları, bağlantılı kameralar, insansız hava araçları, VR başlıklar, ışıklandırma, elektrikli aletler ve akıllı hub/ağ geçitleri gibi ürünler için orijinal tasarım üretici ağı (ODM) üzerinden 25'ten fazla üretime-hazır referans tasarım platformunu da hayata geçirdi.
Daha fazla bilgi için: www.qualcomm.com/IoT.
 
İlgili Kişi:
Eray Coşan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
erayc@marjinal.com.tr
 
Qualcomm Hakkında
Qualcomm'un teknolojileri akıllı telefon devrimine güç veriyor ve milyarlarca insanı birbirine bağlıyor. 3G ve 4G'ye liderlik eden Qualcomm, şimdi de akıllı ve bağlantılı cihazların yeni çağı 5G'ye giden yolda öncülük yapıyor. Ürünlerimiz; otomotiv, programlama, IoT ve sağlık gibi endüstrilerde devrim yaratıyor ve milyonlarca cihazın daha önce hayal dahil edilemeyecek şekilde birbirleri ile bağlantı kurmasını sağlıyor. Qualcomm Incorporated, lisanslama birimi Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Incorporated'ın iştiraki Qualcomm Technologies, Inc., tüm iştirakleri ile birlikte bütün mühendislik, araştırma, geliştirme faaliyetlerimizi ve içerisinde yarı iletken iş birimimiz QCT'nin yanı sıra mobil, otomotiv, programlama, IoT ve sağlık birimlerimizin de bulunduğu bütün ürün ve servis işlerimizi yürütmektedir. Daha fazla bilgi için Qualcomm'un web, blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

 


  Share  Paylaş
Qualcomm
Hakkında
Qualcomm Incorporated (NASDAQ:QCOM), 3G, 4G ve yeni nesil mobil teknolojilerinde dünya lideridir. Qualcomm Incorporated, Qualcomm’un lisanslama birimini, Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Technologies Inc., Qualcomm Incorporated’a bağlı olup diğer iştirakleri ile birlikte tüm Qualcomm mühendisliği, araştırmaları ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra yarı-iletkenlere dair işleri kapsayan QCT de dahil olmak üzere tüm ürünlerini ve hizmetlerini de gerçekleştirir. 25 yıldan daha uzun bir süredir, Qualcomm fikirleri ve icatları ile tüm dünyadaki insanları bilgiye, eğlenceye ve birbirlerine yakın olmalarını sağlayarak dijital iletişimin evrimine yön vermiştir. Daha fazla bilgi için Qualcomm’un web sitesi, OnQ blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.