Haberler / Qualcomm Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
28.12.2016

Bültene ait dosyalar

Qualcomm, Çinli telefon markası Gionee ile lisans anlaşması yaptı

Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM), Gionee Communication Equipment şirketi ile yeni bir “3G ve 4G Çin Patent Lisans Anlaşması” yaptığını duyurdu. Anlaşma kapsamında Qualcomm, Gionee şirketine Çin'de kullanılmak üzere 3G WCDMA, CDMA2000 ve 4G LTE (“3-mod” GSM, TD-SCDMA ve LTE-TDD dahil) destekli cihazlar geliştirme, üretme ve satışı için “patent kiralama ücreti” karşılığında patent lisansı verdi. Gionee'nin yapacağı ödemeler Qualcomm'un Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu'na (NDRC) sunduğu planın şartlarına göre yapılacak.
 
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Gionee Grup Başkanı Liu Lirong, “Gionee olarak kendimizi, müşterilerimizin yaşamını daha iyi duruma getiren internet teknolojisi ve mobil cihazlar sunan global bir üretici olarak konumlandırıyoruz. Bu lisans sayesinde Qualcomm'un en son teknolojilerine erişmemiz toplumun her kesimi için inovatif ve güçlü cihazlar tasarlamaya devam etmemizi sağlayacak.” dedi.
 
Qualcomm Technology Licensing Başkanı Alex Rogers ise açıklamasında şunları söyledi: “Qualcomm'un standartlaşmış teknolojileri, şirketlerin kablosuz ekosistem genelinde yeni ürünler ve servisler sunmasını mümkün hale getirerek insanların yaşamını dönüştürüyor. Bu teknolojilerimizin Gionee'yin ürün portföyünü geliştirmesine ve hem Çin'de hem de global çapta daha fazla büyümesine yardım edecek olmasından mutluluk duyuyoruz.”
 

 
İlgili Kişi:
Eray Coşan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
erayc@marjinal.com.tr
 
Qualcomm Hakkında
Qualcomm'un teknolojileri akıllı telefon devrimine güç veriyor ve milyarlarca insanı birbirine bağlıyor. 3G ve 4G'ye liderlik eden Qualcomm, şimdi de akıllı ve bağlantılı cihazların yeni çağı 5G'ye giden yolda öncülük yapıyor. Ürünlerimiz; otomotiv, programlama, IoT ve sağlık gibi endüstrilerde devrim yaratıyor ve milyonlarca cihazın daha önce hayal dahil edilemeyecek şekilde birbirleri ile bağlantı kurmasını sağlıyor. Qualcomm Incorporated, lisanslama birimi Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Incorporated'ın iştiraki Qualcomm Technologies, Inc., tüm iştirakleri ile birlikte bütün mühendislik, araştırma, geliştirme faaliyetlerimizi ve içerisinde yarı iletken iş birimimiz QCT'nin yanı sıra mobil, otomotiv, programlama, IoT ve sağlık birimlerimizin de bulunduğu bütün ürün ve servis işlerimizi yürütmektedir. Daha fazla bilgi için Qualcomm'un web, blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.
 
 


  Share  Paylaş
Qualcomm
Hakkında
Qualcomm Incorporated (NASDAQ:QCOM), 3G, 4G ve yeni nesil mobil teknolojilerinde dünya lideridir. Qualcomm Incorporated, Qualcomm’un lisanslama birimini, Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Technologies Inc., Qualcomm Incorporated’a bağlı olup diğer iştirakleri ile birlikte tüm Qualcomm mühendisliği, araştırmaları ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra yarı-iletkenlere dair işleri kapsayan QCT de dahil olmak üzere tüm ürünlerini ve hizmetlerini de gerçekleştirir. 25 yıldan daha uzun bir süredir, Qualcomm fikirleri ve icatları ile tüm dünyadaki insanları bilgiye, eğlenceye ve birbirlerine yakın olmalarını sağlayarak dijital iletişimin evrimine yön vermiştir. Daha fazla bilgi için Qualcomm’un web sitesi, OnQ blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.