Haberler / Qualcomm Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
11.05.2018

Bültene ait dosyalar


Qualcomm, Android'in Yeni Sürümünün Piyasada Daha Hızlı Yer Almasına Yardımcı Oluyor
 

Qualcomm Incorporated'ın (NASDAQ: QCOM) iştiraki Qualcomm Technologies Inc., Google'ın yeni nesil işletim sistemi Android P'nin seçili Qualcomm® Snapdragon™ mobil platformunda yer alması için çalıştığını duyurdu. Android P'ye erken erişim sahibi olan Qualcomm Technologies, Snapdragon 845, 660 ve 636 Mobil Platformları'nın yazılımını optimize ederek orijinal ürün üreticilerinin (OEM) piyasaya sürüldüğü anda Android P'yi kullanmaya hazır olmalarını sağlayacak. Qualcomm Technologies'in mobildeki lider konumu ve kapsayıcılığı, Google'ın işletim sistemi güncelleme döngüsünün hızını iyileştirmesini ve OEM'lerin bir önceki Android işletim sistemi sürümlerine kıyasla son yazılım iyileştirmelerini daha hızlı ulaştırmasını sağlıyor.
 
Qualcomm Technologies Inc. Ürün Yönetim Müdürü Mike Genewich konuyla ilgili “Yazılımımızın Android P ile ön entegrasyonunu gerçekleştirmek için Google ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Bu entegrasyon ile ürünümüzü OEM'lere üretime hazır olarak sunabileceğiz. Google ve Qualcomm Technologies'in güçlenen işbirliği üzerinden, Android pazarını genişletmek ve Snapdragon mobil platformunu temel alan cihazların piyasaya sürülmesini kolaylaştırmak için çalışmalara başlıyoruz” dedi.
 
Google'ın Mühendislik Başkan Yardımcısı Dave Burke ise “Treble Projesi, cihaz imalatçılarının platform güncellemelerini kolaylaştırmak için tasarlanan yeni bir donanım arayüz mimarisidir. Snapdragon silikonunda Android P'nin elverişli uygulaması için Qualcomm Technologies ile yakın olarak çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sayede cihaz imalatçıları en son Android inovasyonlarını geliştiricilere ve kullanıcılara çok daha hızlı ulaştırabilecek” dedi.
 
Qualcomm Hakkında
Qualcomm teknolojileri akıllı telefon devrimine güç vermekte ve milyarlarca insanı birbirine bağlamaktadır. 3G ve 4G'ye liderlik eden Qualcomm, şimdi de akıllı ve bağlantılı cihazların yeni çağı 5G'ye giden yolda öncülük yapmaktadır. Qualcomm ürünleri otomotiv, programlama, IoT ve sağlık gibi endüstrilerde devrim yaratmakta ve milyonlarca cihazın daha önce hayal dahi edilemeyecek şekilde birbirleri ile bağlantı kurmasını sağlamaktadır. Qualcomm Incorporated, lisanslama birimi Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsamaktadır. Qualcomm Incorporated'ın iştiraki Qualcomm Technologies, Inc., tüm iştirakleri ile birlikte bütün mühendislik, araştırma, geliştirme faaliyetlerimizi ve içerisinde yarı iletken iş birimi QCT'nin yanı sıra mobil, otomotiv, programlama, IoT ve sağlık birimlerinin de bulunduğu bütün ürün ve servis işlerini yürütmektedir. Daha fazla bilgi için Qualcomm'un web, OnQ blogu, Twitter ve Facebook sayfaları ziyaret edilebilir.
 

 
 


  Share  Paylaş
Qualcomm
Hakkında
Qualcomm Incorporated (NASDAQ:QCOM), 3G, 4G ve yeni nesil mobil teknolojilerinde dünya lideridir. Qualcomm Incorporated, Qualcomm’un lisanslama birimini, Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Technologies Inc., Qualcomm Incorporated’a bağlı olup diğer iştirakleri ile birlikte tüm Qualcomm mühendisliği, araştırmaları ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra yarı-iletkenlere dair işleri kapsayan QCT de dahil olmak üzere tüm ürünlerini ve hizmetlerini de gerçekleştirir. 25 yıldan daha uzun bir süredir, Qualcomm fikirleri ve icatları ile tüm dünyadaki insanları bilgiye, eğlenceye ve birbirlerine yakın olmalarını sağlayarak dijital iletişimin evrimine yön vermiştir. Daha fazla bilgi için Qualcomm’un web sitesi, OnQ blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.