Haberler / Qualcomm Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
30.05.2017

Bültene ait dosyalar

Qualcomm, 802.11ad Wi-Fi teknolojisini kurumlara ve bina dışı ortamlara getiriyor
 

MikroTik gibi önde gelen kurumsal OEM'ler, kurumsal Wi-Fi bağlantısını geliştirmek için gelişmiş 802.11ad Wi-Fi teknolojisini kullanıyor.
 
SAN DIEGO — 30 Mayıs 2017 — Qualcomm Incorporated'ın (NASDAQ: QCOM) iştiraki Qualcomm Technologies Inc. (QTI), 802.11ad Wi-Fi teknolojisinin faydalarını kurumlara ve bina dışı ortamlara getireceğini açıkladı. Qualcomm Technologies'in 802.11ad çözümleri halihazırda dizüstüler, kablosuz dock'lar, akıllı telefonlar ve konut ağ ürünleri için çoklu-gigabit bağlantı sağlıyor. Qualcomm Technologies şimdi ise 802.11ad portföyünü ağ kapasitelerini arttırmak ve sabit genişbant erişimi sunmak isteyen kurum ve operatörlerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde genişletti. Qualcomm Technologies, üç bantlı erişim noktaları ve bina dışı ürünleri, bu yıl pazara sunmak için önde gelen kurumsal OEM'ler ile birlikte çalışıyor. Bunlar içerisinde MikroTik tarafından yakın zamanda duyurusu yapılan “Wireless Wire 60G” bina dışı şeffaf bağlantı da bulunuyor.
 
Qualcomm Technologies Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Irvind Ghai konuyla ilgili açıklamasında, “802.11ad çok çeşitli tüketici uygulamaları için büyük vaatler sunuyor. Şimdi bu teknoloji ile kurumlara ve operatörlere, ağlarını bina içi ve dışında genişletmelerini sağlayacak güçlü ve uygun maliyetli bir yol sağlayacağız. Qualcomm Technologies olarak, pahalı fiber kurulumların ve kötü görünümlü kablolu ortamların önüne geçmek amacıyla neredeyse hiç kullanılmayan kablosuz spektrumun avantajından faydalanmak için MikroTik gibi ileri görüşlü iş ortakları ile çalışıyoruz.” dedi.
 
MikroTik CEO'su John Tully ise açıklamasında şunları söyledi: “Müşterilerimiz kampüsleri genelinde güçlü bağlantıya ihtiyaç duyuyor. 802.11ad teknolojisinin benzersiz özellikleri, kablo ve fibere alternatif uygun fiyatlı ve güçlü bağlantı imkanı sunuyor. Qualcomm Technologies'in kurumsal alandaki güçlü konumu ve endüstrinin lider 11ad teknolojisi sayesinde performansı, basit kurulumu ve uygun maliyeti bir arada bulunduran bir modern bina dışı ürünü pazara sunuyoruz.” 
 
Qualcomm Hakkında
Qualcomm'un teknolojileri akıllı telefon devrimine güç veriyor ve milyarlarca insanı birbirine bağlıyor. 3G ve 4G'ye liderlik eden Qualcomm, şimdi de akıllı ve bağlantılı cihazların yeni çağı 5G'ye giden yolda öncülük yapıyor. Ürünlerimiz; otomotiv, programlama, IoT ve sağlık gibi endüstrilerde devrim yaratıyor ve milyonlarca cihazın daha önce hayal dahil edilemeyecek şekilde birbirleri ile bağlantı kurmasını sağlıyor. Qualcomm Incorporated, lisanslama birimi Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Incorporated'ın iştiraki Qualcomm Technologies, Inc., tüm iştirakleri ile birlikte bütün mühendislik, araştırma, geliştirme faaliyetlerimizi ve içerisinde yarı iletken iş birimimiz QCT'nin yanı sıra mobil, otomotiv, programlama, IoT ve sağlık birimlerimizin de bulunduğu bütün ürün ve servis işlerimizi yürütmektedir. Daha fazla bilgi için Qualcomm'un web, blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.
 
 


  Share  Paylaş
Qualcomm
Hakkında
Qualcomm Incorporated (NASDAQ:QCOM), 3G, 4G ve yeni nesil mobil teknolojilerinde dünya lideridir. Qualcomm Incorporated, Qualcomm’un lisanslama birimini, Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Technologies Inc., Qualcomm Incorporated’a bağlı olup diğer iştirakleri ile birlikte tüm Qualcomm mühendisliği, araştırmaları ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra yarı-iletkenlere dair işleri kapsayan QCT de dahil olmak üzere tüm ürünlerini ve hizmetlerini de gerçekleştirir. 25 yıldan daha uzun bir süredir, Qualcomm fikirleri ve icatları ile tüm dünyadaki insanları bilgiye, eğlenceye ve birbirlerine yakın olmalarını sağlayarak dijital iletişimin evrimine yön vermiştir. Daha fazla bilgi için Qualcomm’un web sitesi, OnQ blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.