Haberler / Qualcomm Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
16.11.2016

Bültene ait dosyalar

Qualcomm, 5G NR Spektrum Paylaşım Prototip Sistemi'ni duyurdu
 
Qualcomm Technologies, prototip sistemi ile yeni 5G spektrum paylaşım teknolojilerini test etmeyi ve böylece 3GPP 5G NR standardizasyona yön vermeyi hedefliyor.
 
Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM) yaptığı açıklamada, ilk 5G Yeni Radyo (NR) spektrum paylaşım prototip sistemini ve test platformunu duyurdu. 5G NR; lisanslı, lisanssız ve paylaşımlı spektrumların dahil olduğu tüm spektrumları ve 6 GHz altı düşük bantlardan mmWave aralığındaki yüksek bantlara kadarki spektrumları kapsayacak şekilde tasarlanıyor. Qualcomm Technologies, prototip sistemi ile 5G spektrum paylaşım teknolojisinin paylaşımlı spektrumda üst seviye mobil genişbant performansı getireceğini göstermeyi hedefliyor. Bu yeni teknoloji sayesinde kullanıcılar mobil cihazlardan fiber benzeri deneyimler yaşamakla kalmayacak aynı zamanda kurumsal ve endüstriyel IoT için özel 5G ağları gibi yeni alanlarda 5G'nin kullanımı mümkün hale gelecek. 
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Qualcomm Technologies Başkan Yardımcısı ve CTO'su Matt Grob şunları söyledi: “Qualcomm Technologies'in yeni 5G spektrum paylaşım prototip sistemi, mevcutta var olan 5G NR 6 GHz altı ve milimetrik dalga prototip sistemimize dahil olacak ve 5G NR'nin 3GPP standardizasyonu konusunda öncülük yapma kararlığımızı gösterecek. Bu sistem, yeni spektrum paylaşım teknolojililerini destekleyecek şekilde tasarlanıyor. 5G NR spektrum paylaşım inovasyonları, yeni spektrum paylaşım paradigmalarını da mümkün kılıyor. Bu teknoloji operatörlere lisanslı spektrumun faydalarını getireceği gibi lisanslı spektrumu olmayanlara da yeni kapılar açacak. Böylece kablolu yayın operatörleri, kurumlar veya IoT dikeyleri, 5G NR teknolojilerinin sunduğu avantajlardan yararlanabilecek.”
 
İlgili Kişi: 
Eray Coşan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71 
erayc@marjinal.com.tr
 
Qualcomm Incorporated hakkında
Qualcomm Incorporated (NASDAQ:QCOM), 3G, 4G ve yeni nesil mobil teknolojilerinde dünya lideridir. Qualcomm Incorporated, Qualcomm'un lisanslama birimini, Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Technologies Inc., Qualcomm Incorporated'a bağlı olup diğer iştirakleri ile birlikte tüm Qualcomm mühendisliği, araştırmaları ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra yarı-iletkenlere dair işleri kapsayan QCT de dahil olmak üzere tüm ürünlerini ve hizmetlerini de gerçekleştirir. 25 yıldan daha uzun bir süredir, Qualcomm fikirleri ve icatları ile tüm dünyadaki insanları bilgiye, eğlenceye ve birbirlerine yakın olmalarını sağlayarak dijital iletişimin evrimine yön vermiştir. Daha fazla bilgi için Qualcomm'un web sitesi, OnQ blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.
 
 


  Share  Paylaş
Qualcomm
Hakkında
Qualcomm Incorporated (NASDAQ:QCOM), 3G, 4G ve yeni nesil mobil teknolojilerinde dünya lideridir. Qualcomm Incorporated, Qualcomm’un lisanslama birimini, Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Technologies Inc., Qualcomm Incorporated’a bağlı olup diğer iştirakleri ile birlikte tüm Qualcomm mühendisliği, araştırmaları ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra yarı-iletkenlere dair işleri kapsayan QCT de dahil olmak üzere tüm ürünlerini ve hizmetlerini de gerçekleştirir. 25 yıldan daha uzun bir süredir, Qualcomm fikirleri ve icatları ile tüm dünyadaki insanları bilgiye, eğlenceye ve birbirlerine yakın olmalarını sağlayarak dijital iletişimin evrimine yön vermiştir. Daha fazla bilgi için Qualcomm’un web sitesi, OnQ blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.