Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
29.10.2016

Bültene ait dosyalar

Pure AV lazer düellosunun galibi Panasonic oldu!

Panasonic, Birleşik Krallık merkezli sistem entegratörü Pure AV tarafından düzenlenen lazer projektör düellosunu kazandı.

Panasonic ürünlerinin de dahil olduğu lazer projektörler eğitim, sağlık ve işletmeler dahil olmak üzere farklı endüstri profesyonelleri tarafından Manchester'daki Victoria Warehouse'da değerlendirildi.  

Lazer düellosunda değişmezlik, parlaklık, kontrast, renk oluşturma ve gri skala değerlendirildi ve 1 çipli DLP™'li Panasonic PT-RZ660, 50 üzerinden 41,2 puan alarak birinciliği aldı.

Tüm üreticilerin standart lens kullanması şart koşuldu ve içerik tek bir dizüstü bilgisayardan, aynı boydaki HDMI kabloları ile dağıtıldı. Pure AV personeli, yalnızca görüntü kalitesinin değerlendirilmesi için tüm projektörleri bir kabinle kapladı.

Birleşik Krallık Sistem Grup Müdürü Gareth Day, konu hakkında şu açıklamayı yaptı: “Pazardaki en geniş ürün yelpazesiyle Panasonic lazer projeksiyon konusunda lider konuma geldi. Lazer konusunda öncüler arasındaydık ve sonuç olarak performans ve güvenilirlik söz konusu olduğunda güven veren bir konumdayız. Lazer düellosunun sonucu, lazer projeksiyonundaki lider konumumuzu pekiştiriyor.”

Eğitim kurumları, müzeler, sergiler ve dijital sinyal uygulamaları için gereken yoğun kullanım ve uzun ömürlü parlaklığı sağlayan RZ660 yüksek çözünürlük ve 6000 lm'e (ANSI) kadar parlaklık sağlıyor. Çift lazer modül, toza karşı dayanıklı optik blok ve uzun ömürlü lazer motor ile donatılan projektör, 20.000 saate kadar bakım gerektirmeden çalışmak üzere tasarlandı.

Detaylı bilgi için http://business.panasonic.com.tr adresini ziyaret edin.

İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
ceylann@marjinal.com.tr 
0212 219 29 71
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU'nun ürünleri arasında PBX telefon anahtarları, doküman yazıcılar, Yayın & ProAV ve Endüstriyel Medikal vizyon kameraları, projeksiyon cihazları, büyük görsel görüntüleyiciler, dayanıklı mobil bilgisayarlar ve yangın alarm çözümleri yer almaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU beş ürün kategorisinden meydana gelmektedir: 
-
Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
-
Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2014 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %70,1 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %57,1 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2015).
-Yayın & ProAV ürünleri, güvenlik, yangın alarm sistemleri ve endüstriyel tıbbi görüş (IMV) teknolojisinden oluşan Profesyonel Kamera Çözümleri.
-
Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri, erişim kontrolü, davetsiz misafir alarmları ve yangın alarm sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
-Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %43,9 pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (Ocak-Mart 2015) D-Cinema hariç)


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.