Haberler / POS A.Ş. Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
13.05.2019

Bültene ait dosyalar

POS A.Ş.'den çok yönlü kullanımı ve tasarımıyla öne çıkan yeni nesil POS cihazı T10
 
Kompakt yapıda yüksek performans sunan T10 hem kiosk hem de POS olarak kullanılabiliyor. Ayrıca, modüler tasarımı sayesinde, bütçesini düşünerek hareket eden perakendecilerin, sektördeki en güçlü teknolojileri tüm POS sistemini değiştirmeden hayata geçirmesini mümkün kılıyor. 
 
POS A.Ş.'nin sunduğu Toshiba yeni nesil ürünler portföyünün yeni üyesi hem kiosk hem de POS olarak kullanılabilen T10, çeviklik, esneklik, güvenilirlik ve ölçekleme yetenekleri sayesinde perakendeciler ve tüketicilerin değişen taleplerini karşılayabilecek en optimum çözümü sunuyor. Kompakt ve estetik bir tasarıma sahip T10, her açıdan müşterilerin alışveriş deneyimini zenginleştirirken, mağaza çalışanlarının işlerini en hızlı ve en kolay şekilde tamamlamalarını sağlıyor. T10, kolaylıkla istenilen şekilde ayarlanabilen ana ekranı ve katlanabilir yapısı sayesinde bağımsız bir cihaza dönüşerek sanal satış asistanı ya da ödeme alanına yerleştirilebilen self servis terminali olarak kullanılabiliyor. Ayrıca, duvara monte edilebilmesi sayesinde istenilen her yere kolayca yerleştirilebilen cihaz, bulunduğu mağazayı kolay ve sorunsuz bir alışveriş deneyimine dönüştürüyor.
 
Performanstan ödün vermeyen şık ve kompakt tasarım
İşlemci olarak Intel®'in Celeron® J1900'ü ile güçlendirilen T10, yaygın kullanılan gömülü uygulamaların ihtiyaç duyduğu bilgi-işlem ve multimedya gereksinimlerini karşılayan yüksek performansı mağazaya taşıyor. 360 mm genişlik, 183 mm derinlik ve 329 mm yüksekliğe sahip küçük form faktörlü tasarımıyla T10, en küçük ödeme alanlarına bile kolayca sığarak perakende alanından tasarruf edilmesini sağlıyor.
 
Kusursuz görüntü, modüler tasarım
15'' genişliğinde 4:3 ekran oranına sahip yüksek çözünürlüklü ana ekran LED arka plan ışığı ve çoklu ekran desteği sunuyor. T10'un yansıtmalı kapasitif dokunmatik ekranı, çizilmelerin yanı sıra yüzey kirleten maddelere ve sıvılara karşı da daha dayanıklı. Ayrıca, T10'un teknoloji geliştikçe yükseltilebilen modüler tasarımı sayesinde en son trendlere ayak uydurmak için POS sisteminin tamamen değiştirilmesini de gerektirmiyor. T10 aynı zamanda, ihtiyaç duyulan çevresel aksesuarlara bağlantı imkânı tanıyan, güçlendirilmiş USB ve RS232 de dahil olmak üzere, özel POS bağlantı noktaları da sunuyor. Bu da T10'u uygun fiyata eksiksiz bir perakende POS çözümü haline getiriyor.
 
İlgili Kişi:
Nevra Çankaya
Marjinal Porter Novelli
nevrac@marjinal.com.tr
 
POS A.Ş. hakkında
POS A.Ş., perakende sektöründe yer alan farklı segmentteki perakendeciler için POS yazarkasa donanım ve yazılım ürünleri, kuruluş, destek, proje yönetimi, danışmanlık ve bakım hizmetleri kapsamında uçtan uca çözümler sunmaktadır. POS A.Ş. tarafından geliştirilmiş olan mağazacılık ön ofis yazılımı olan Genius uygulamaları, POS yazarkasa donanımları üzerinde yurtiçinde ve yurtdışında uluslararası müşterilerde olmak üzere pek çok perakendeci tarafından kullanılmaktadır. POS A.Ş. 1993 yılında POS Perakende Otomasyon Sistemleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. IBM Türk Ltd.Şti. ve Aytaş A.Ş. ortaklığı ile kurulmuştur. Nisan 2012'de Toshiba TEC'in IBM Perakende Çözümler ve Hizmetler grubunu satın alacağını duyurmasının ardından Ağustos 2012'de ilk grup ülkelerin yeni kurulan Toshiba Global Commerce Solutions'a geçişi gerçekleşmiştir. 30 Eylül 2012 itibarıyla ikinci grup ülkelerle birlikte Türkiye de geçişini tamamlamıştır. Böylece, aynı organizasyon yapısı ve unvanı korunarak, POS A.Ş.'nin hisseleri IBM'den Toshiba Global Commerce Solutions'a devrolmuştur.


  Share  Paylaş
POS A.Ş.
Hakkında
POS A.Ş., perakende sektöründe yer alan farklı segmentteki perakendeciler için POS yazarkasa donanım ve yazılım ürünleri, kuruluş, destek, proje yönetimi, danışmanlık ve bakım hizmetleri kapsamında uçtan uca çözümler sunmaktadır. POS A.Ş. tarafından geliştirilmiş olan mağazacılık ön ofis yazılımı olan Genius uygulamaları, POS yazarkasa donanımları üzerinde yurtiçinde ve yurtdışında uluslararası müşterilerde olmak üzere pek çok perakendeci tarafından kullanılmaktadır. POS A.Ş. 1993 yılında POS Perakende Otomasyon Sistemleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. IBM Türk Ltd.Şti. ve Aytaş A.Ş. ortaklığı ile kurulmuştur. Nisan 2012’de Toshiba TEC’in IBM Perakende Çözümler ve Hizmetler grubunu satın alacağını duyurmasının ardından Ağustos 2012’de ilk grup ülkelerin yeni kurulan Toshiba Global Commerce Solutions’a geçişi gerçekleşmiştir. 30 Eylül 2012 itibarıyla ikinci grup ülkelerle birlikte Türkiye de geçişini tamamlamıştır. Böylece, aynı organizasyon yapısı ve unvanı korunarak, POS A.Ş.’nin hisseleri IBM’den Toshiba Global Commerce Solutions’a devrolmuştur.