Haberler / Pfizer Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
01.11.2017

Bültene ait dosyalar

Pfizerliler, 12 Kasım İstanbul Maratonu'nda Alzheimer hastaları için koşuyor
 
Pfizerli gönüllüler her sene katıldıkları İstanbul Maratonu'nda bu sene Türkiye Alzheimer Derneği için koşacak ve “Yatağa Bağımlı 500 Alzheimer Hastasının Evlerine Ücretsiz Hemşire Desteği” projesine destek olacak. Projenin hedefi Türkiye'deki 600,000 Alzheimer hastasının en az 500'ünün ücretsiz hemşire hizmetinden faydalanmasına destek olmak.
 
 
Alzheimer hastalığının son evresinde hastalar konuşma, ihtiyaçlarını ifade etme, yutma, hareket etme yeteneklerini yitirir. Tamamen yatağa bağımlı hale gelir. Bu nedenle de hastaya sürekli bakım vermek, yaşam kalitesini ve onurunu korumak, yakını için de giderek zorlaşır. Üstelik hasta yakınlarının hiçbiri bu konuda önceden bilgili ve eğitimli kişiler değildir. Bu nedenle bu zorlu görev karşısında yorulur, çaresiz kalır ve tükenme noktasına gelir. Hasta yakınlarının ¼'ü ciddi tedavi gerektiren depresif belirtiler yaşarlar.
 
Yatağa bağımlı Alzheimer hastalarının ve onların bakımını sağlayan yakınlarının bu ihtiyacından yola çıkan Pfizerli 75 gönüllü, İstanbul Maratonu'nda Türkiye Alzheimer Derneği'nin “Yatağa Bağımlı 500 Alzheimer Hastasının Evlerine Ücretsiz Hemşire Desteği” projesi için koşarak, Türkiye'deki 600,000 Alzheimer hastasının en az 500'ünün bu hizmetten faydalanmasına destek olmayı hedefliyor. Yatağa bağımlı Alzheimer hastalarının evlerine ücretsiz eğitimli hemşire ziyaretleri sağlamayı amaçlayan bu proje kapsamında şimdiye kadar 196 hastaya ulaşıldı.
 
Pfizer Türkiye Sağlık Politikaları ve Kurumsal İletişim Müdürü Ahmet Kumkumoğlu şunları söyledi: “Bizler Pfizer'de, insanların sağlıklarını korumak ya da sağlıklarına yeniden kavuşmak için verdikleri mücadeleye destek olmak amacıyla azimle çalışıyoruz. Yaşamlara yıl, yıllara yaşam katmak için çıktığımız bu yolda toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk ise bizim vazgeçilmez bir değerimiz ve geleneğimizdir. Bugün dünyadaki 46,8 milyon Alzheimer hastasının sayısının 20 yıl içinde yaklaşık iki katına çıkması, 2050'de ise 131,5 milyona ulaşması bekleniyor. Ülkemizde ise, Alzheimer'den en çok etkilenen 65 yaş üstü nüfusun oranı hızla artıyor. Alzheimer'ın etkilediği hayatların sayısı yıldan yıla çığ gibi büyürken, böylesine faydalı bir projeye destek olmak bizler için son derece anlamlı bir deneyim. Yatağa bağımlı Alzheimer hastalarının evlerine, hasta yakınını eğitmek amacıyla ücretsiz hemşire ziyaretleri sağlamayı amaçlayan bu projeye ufak da olsa bir katkı sunmak ve bu vesileyle insan hayatına değer katabilmek ise bizim için en büyük mutluluk olacaktır.”
 

 
Türkiye Alzheimer Derneği Hakkında:
Türkiye Alzheimer Derneği, Alzheimer hastalığı ve diğer demans sendromlarıyla ilgilenen sağlık personeli, gönüllülerin çabalarıyla toplumda ve hastalar, hasta yakınları üzerinde hastalık bilincinin geliştirilmesi, hastalığın toplumda tanınmasının sağlanması, hastaların ve yakınlarının desteklenmesi, kendi kendilerine yardım için zemin hazırlanması, daha iyi bilgilenme ve bakım sağlanması, bu konudaki bilimsel çalışmaların arttırılması ve desteklenmesi amacıyla 1997 yılında kurulmuştur.
Türkiye Alzheimer Derneği hakkında detaylı bilgi almak için:
www.alzheimerdernegi.org.tr
https://www.facebook.com/TurkiyeAlzheimer
https://twitter.com/AlzheimerTR
Adres: Halil Rıfat Paşa Mah. Güler Sok. No:33 Okmeydanı / Şişli İSTANBUL
E-posta: alzdernek@alzheimerdernegi.org.tr
Telefon: 0212 224 41 89
“500 Alzheimer Hastasının Elini Tutmak İster misiniz?” projesi hakkında detaylı BİLGİ ve BAĞIŞ için:
https://acikacik.org/sivil-toplum-kurulusu/turkiye-alzheimer-dernegi?gclid=EAIaIQobChMIjcWf6qLj1gIV6bztCh0mywKgEAAYASAAEgLH0fD_BwE  
 

 
 
 
İletişim:
Marjinal Porter Novelli T: 0212 219 29 71
Serpil Güzel Ün | M: 0533 452 48 35 | serpilg@marjinal.com.tr
 
 
Pfizer: Daha sağlıklı bir yaşam için®
Pfizer'de bilimi ve global kaynaklarımızı yaşamın her evresinde sağlığı ve esenliği artırmak için kullanıyoruz. Beşerî ilaçların, aşıların, sağlık ürünlerinin ve biyoteknolojik ürünlerin keşfi, geliştirilmesi ve üretiminde kalite, güvenlik ve değer standartlarını belirlemek için çaba harcıyoruz. Dünya çapında çok çeşitli sağlık ürünlerinden oluşan portföyümüzde beşerî biyolojik ürünler, küçük moleküllü ilaçlar ve aşıların yanı sıra, dünyanın en çok bilinen bazı tüketici ürünleri de yer almaktadır. Pfizer çalışanları her gün gelişmiş ve gelişen pazarlar genelinde hastalıklardan koruyucu önlemleri ve zamanımızın en korkulan hastalıklarına meydan okuyan tedavileri geliştirmek için çalışmaktadır. Dünyanın önde gelen sağlık şirketi olarak sorumluluğumuz çerçevesinde, dünya genelinde güvenilir, erişilebilir sağlık hizmetlerini desteklemek ve erişimi artırmak için sağlık profesyonelleriyle, hükümetlerle ve yerel topluluklarla iş birliği yapıyoruz. Pfizer 160 yılı aşkın süredir bize güvenen herkes adına fark yaratmak için çalışmaktadır. Ülkemizde 1957 yılından bu yana faaliyet gösteren Pfizer Türkiye, Türk tıbbının hizmetine sunduğu ürünlerin yüzde 78'ini ülkemizde üretmekte ve Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerine ihraç ederek ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Pfizer Türkiye, 2013'te hayata geçirdiği “Sen Çok Yaşa” itibar projesiyle bireylerde sağlıklı ve mutlu yaşama ve yaşlanma bilincini geliştirmeyi ve hastalık bilinçlendirme, doğru yaşam tercihleri, koruyucu önlemler gibi pek çok konuda insanların daha iyi, dolu dolu ve sağlıklı yaşamak için ihtiyaç duydukları bilgiyi sunmayı hedeflemektedir. www.pfizer.com.tr

 


  Share  Paylaş
Pfizer
Hakkında
Pfizer Türkiye 1957 senesinden bu yana ürünleri ve faaliyetleri ile Türk tıbbına ve topluma hizmet etmekte, bilimsel ve eğitsel programlar, klinik araştırmalar ve burslar ile tıp biliminin gelişmesine sürekli katkıda bulunmakta ve daha sağlıklı bir yaşam için çalışmaktadır. Dünya genelinde bilimi ve kaynaklarını yaşamın her evresinde sağlığa ve kaliteli yaşama katkı sağlamak için kullanan ve keşfettiği yenilikçi sağlık ürünlerini tıbbın hizmetine sunan Pfizer’in insan ve hayvan sağlığının pek çok farklı alanına yönelik geniş ürün portföyü içerisinde biyolojik ürünler, küçük moleküllü ilaçlar ve aşıların yanı sıra, beslenme ve tüketici ürünleri yer almaktadır. Dünyanın 150 ülkesindeki Pfizer çalışanları, önleyici tıbbı ve çağımızın en korkulan hastalıklarına yönelik tedavileri ve bir bütün olarak sağlığı geliştirmek ve iyileştirmek için çalışmaktadır. Dünyanın önde gelen biyofarmasötik şirketi olarak üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olan Pfizer, dünyanın dört bir yanında toplumun güvenli sağlık hizmetlerine ve yenilikçi tedavilere erişimini arttırmak için sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve devletlerle işbirlikleri yapmaktadır.