Haberler / Pfizer Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
30.05.2018

Bültene ait dosyalar


BASIN BÜLTENİ
 


Pfizer Türkiye'den genç bilim insanlarına tam destek

Pfizer Türkiye'den, Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Programı'na destek

Gençleri bilim insanı olmaya teşvik etmek ve bu alandaki iyi örnekleri ödüllendirmek amacıyla Bilim Akademisi tarafından altı yıldır düzenlenen “Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları” (BAGEP) ödül programının bu yılki kazananları belli oldu. Pfizer Türkiye, tıp alanında ödüle layık görülen iki isimden biri olan Ege Üniversitesi Temel Eczacılık Bölümü Biyokimya Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Petek Ballar Kırmızıbayrak'a iki yıl süresince destekte bulunarak bilimsel çalışmalarına katkı sağlayacak.

Bu sene altıncısı düzenlenen “Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları” (BAGEP) ödül programı akademi dünyasında büyük ilgi gördü. Genç bilim insanlarının özgeçmişi ve önerdiği projeler değerlendirilerek verilen ödül kapsamında Türkiye'den farklı bilim alanlarından kabul edilmiş 312 nitelikli başvurudan, 39'u ödüle layık görüldü ve ödüller 27 Nisan Cuma günü Bilgi Üniversitesi'nde yapılan törenle sahiplerini buldu. Hedefi genç araştırmacıları desteklemek olan ve bu sene Pfizer'in de, Türkiye'deki bilimsel araştırma ortamına katkı sunmak amacıyla desteklediği Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları ödülleri ile genç akademisyenlerin bilimsel çalışmalar yapmaya teşvik edilerek iyi örneklerin ödüllendirilmesi amaçlandı.
 
Pfizer'den bilime tam destek
Türkiye'de insanların daha uzun ve sağlıklı yaşamaları için çalışmanın yanı sıra bilimi ve bilim insanlarını da desteklemeyi önceliklendiren Pfizer Türkiye, 2011 yılından bu yana faaliyet gösteren köklü bir sivil toplum kuruluşu Bilim Akademisi'nin Genç Bilim İnsanları Ödül Programı'na bu yıl destek oldu. Program kapsamında Pfizer Türkiye, tıp alanında ödüle layık görülen iki isimden biri olan Ege Üniversitesi Temel Eczacılık Bölümü Biyokimya Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Petek Ballar Kırmızıbayrak'a iki yıl süresince destekte bulunarak bilimsel çalışmalarına katkı sağlayacak.
 
Pfizer, Türkiye'deki Ar-Ge ortamının gelişmesi için çalışmaya devam ediyor
Pfizer Medikal Direktörü Dr. Dilara Balkan, Bilim Akademisi'nin Genç Bilim İnsanları Ödül Programı hakkında şunları söyledi: “Pfizer Türkiye olarak, yıllardır akademik ve bilimsel işbirlikleri yaparak bilim insanlarının eğitimlerini ve Türkiye'de sağlık alanında daha çok klinik araştırma yapılmasını destekliyoruz. Bu kapsamda üniversiteler ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile 2000 yılından bu yana, 3.000'e yakın araştırmacıya eğitim verilmesini sağladık. Ayrıca halihazırda Pfizer'in tüm dünyada ilaç geliştirmek için yaptığı çeşitli faz çalışmalarından 27'sini Türkiye'de de yürütmekteyiz. Pfizer, Türkiye'de bulunan değerli akademisyenleri her zaman desteklemeyi amaç edinmiştir ve bu doğrultuda köklü bir sivil toplum kuruluşu olan Bilim Akademisi'nin ülkemizin bilim ortamına katkı sunacağına inanıyor ve bu çabalarında kendilerini destekliyoruz.”
 
 
 
 
İletişim:
Marjinal Porter Novelli T: 0212 219 29 71
Serpil Güzel Ün | M: 0533 452 48 35 | serpilg@marjinal.com.tr

 
 
Pfizer: Daha sağlıklı bir yaşam için®
Pfizer'de bilimi ve global kaynaklarımızı yaşamın her evresinde sağlığı ve esenliği artırmak için kullanıyoruz. Beşerî ilaçların, aşıların, sağlık ürünlerinin ve biyoteknolojik ürünlerin keşfi, geliştirilmesi ve üretiminde kalite, güvenlik ve değer standartlarını belirlemek için çaba harcıyoruz. Dünya çapında çok çeşitli sağlık ürünlerinden oluşan portföyümüzde beşerî biyolojik ürünler, küçük moleküllü ilaçlar ve aşıların yanı sıra, dünyanın en çok bilinen bazı tüketici ürünleri de yer almaktadır. Pfizer çalışanları her gün gelişmiş ve gelişen pazarlar genelinde hastalıklardan koruyucu önlemleri ve zamanımızın en korkulan hastalıklarına meydan okuyan tedavileri geliştirmek için çalışmaktadır. Dünyanın önde gelen sağlık şirketi olarak sorumluluğumuz çerçevesinde, dünya genelinde güvenilir, erişilebilir sağlık hizmetlerini desteklemek ve erişimi artırmak için sağlık profesyonelleriyle, hükümetlerle ve yerel topluluklarla iş birliği yapıyoruz. Pfizer 160 yılı aşkın süredir bize güvenen herkes adına fark yaratmak için çalışmaktadır. Ülkemizde 1957 yılından bu yana faaliyet gösteren Pfizer Türkiye, Türk tıbbının hizmetine sunduğu ürünlerin yüzde 78'ini ülkemizde üretmekte ve Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerine ihraç ederek ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Pfizer Türkiye, 2013'te hayata geçirdiği “Sen Çok Yaşa” itibar projesiyle bireylerde sağlıklı ve mutlu yaşama ve yaşlanma bilincini geliştirmeyi ve hastalık bilinçlendirme, doğru yaşam tercihleri, koruyucu önlemler gibi pek çok konuda insanların daha iyi, dolu dolu ve sağlıklı yaşamak için ihtiyaç duydukları bilgiyi sunmayı hedeflemektedir. www.pfizer.com.tr

 
 


  Share  Paylaş
Pfizer
Hakkında
Pfizer Türkiye 1957 senesinden bu yana ürünleri ve faaliyetleri ile Türk tıbbına ve topluma hizmet etmekte, bilimsel ve eğitsel programlar, klinik araştırmalar ve burslar ile tıp biliminin gelişmesine sürekli katkıda bulunmakta ve daha sağlıklı bir yaşam için çalışmaktadır. Dünya genelinde bilimi ve kaynaklarını yaşamın her evresinde sağlığa ve kaliteli yaşama katkı sağlamak için kullanan ve keşfettiği yenilikçi sağlık ürünlerini tıbbın hizmetine sunan Pfizer’in insan ve hayvan sağlığının pek çok farklı alanına yönelik geniş ürün portföyü içerisinde biyolojik ürünler, küçük moleküllü ilaçlar ve aşıların yanı sıra, beslenme ve tüketici ürünleri yer almaktadır. Dünyanın 150 ülkesindeki Pfizer çalışanları, önleyici tıbbı ve çağımızın en korkulan hastalıklarına yönelik tedavileri ve bir bütün olarak sağlığı geliştirmek ve iyileştirmek için çalışmaktadır. Dünyanın önde gelen biyofarmasötik şirketi olarak üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olan Pfizer, dünyanın dört bir yanında toplumun güvenli sağlık hizmetlerine ve yenilikçi tedavilere erişimini arttırmak için sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve devletlerle işbirlikleri yapmaktadır.