Haberler / Pfizer Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
19.04.2017

Bültene ait dosyalar

 
Pfizer Türkiye'de yeni atama
 

Sezay Demirbacak, Nisan 2017 itibariyle Pfizer Türkiye Bilgi Teknolojileri (BT) Direktörlüğü görevini üstlendi.
 

2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Sezay Demirbacak, aynı bölümde yüksek lisans eğitimini ise 2013 yılında tamamladı. 2008 yılında Satış ve Pazarlama Sistemleri Uzmanı olarak Pfizer ailesine katıldı. 2010'da Gelişen Pazarlar Çözüm Merkezi'ne Çözüm Yöneticisi olarak atanan Demirbacak, Aralık 2012'de Kıdemli Bilgi Teknolojileri Çözümleri Yöneticisi oldu. 2014-2016 yılları arasında Avrupa Bölgesi Çözüm Mühendisliği Liderliği yaptı. Demirbacak son olarak Mayıs 2016'dan itibaren BT İş Analizleri ve Portföy Lideri olarak görev yapmaktaydı.
 
Pfizer Türkiye BT Direktörü Sezay Demirbacak, yeni görevi hakkında şunları söyledi: “Pfizer Türkiye teknolojiyi benimseme, yenilikçi kanallar ile müşteriye ulaşma ve nihai olarak bilgi teknolojilerindeki inovasyonun hastaların yararına kullanılması konusunda çok önemli adımlar atıyor. Günümüz dünyasında herkesin kullandığı teknoloji çözümleri ve eriştikleri uygulamalar gün geçtikçe daha kolay kullanılır ve daha ucuza yapılırken, bizim gibi şirketlerin teknoloji alanında kendini kanıtlaması hayli zor bir görev olmaya başladı. Sağlık profesyonelleri ve hastaların kişisel kullanımlarında yaşadıkları teknoloji deneyimini sağlayan teknoloji devi firmalar ile yarışmaya çalışırken, bir yandan kişilere anlamlı gelecek ve onların alışkanlıklarında yer edecek dijital çözümler üretmeye çalışıyoruz. Pfizer Türkiye bu zorlukları göğüslemek ve müşterilerine bu dijital dönüşüm sürecinde eşlik etme konusunda doğru bir yapılanmaya, kaynağa ve en önemlisi bir şirket kültürüne sahip. Bu kültürün devam ettirilmesi ve teknoloji alanındaki yatırımlarımızın en değerli sonuçları kazanması için çalışacağımdan ötürü çok mutluyum.”
 

 
 
İletişim:
Marjinal Porter Novelli T: 0212 219 29 71
Serpil Güzel Ün | M: 0533 452 48 35 | serpilg@marjinal.com.tr
 
 
 
Pfizer: Daha sağlıklı bir yaşam için®
Pfizer'de bilimi ve global kaynaklarımızı yaşamın her evresinde sağlığı ve esenliği artırmak için kullanıyoruz. Beşerî ilaçların, aşıların, sağlık ürünlerinin ve biyoteknolojik ürünlerin keşfi, geliştirilmesi ve üretiminde kalite, güvenlik ve değer standartlarını belirlemek için çaba harcıyoruz. Dünya çapında çok çeşitli sağlık ürünlerinden oluşan portföyümüzde beşerî biyolojik ürünler, küçük moleküllü ilaçlar ve aşıların yanı sıra, dünyanın en çok bilinen bazı tüketici ürünleri de yer almaktadır. Pfizer çalışanları her gün gelişmiş ve gelişen pazarlar genelinde hastalıklardan koruyucu önlemleri ve zamanımızın en korkulan hastalıklarına meydan okuyan tedavileri geliştirmek için çalışmaktadır. Dünyanın önde gelen sağlık şirketi olarak sorumluluğumuz çerçevesinde, dünya genelinde güvenilir, erişilebilir sağlık hizmetlerini desteklemek ve erişimi artırmak için sağlık profesyonelleriyle, hükümetlerle ve yerel topluluklarla iş birliği yapıyoruz. Pfizer 160 yılı aşkın süredir bize güvenen herkes adına fark yaratmak için çalışmaktadır. Ülkemizde 1957 yılından bu yana faaliyet gösteren Pfizer Türkiye, Türk tıbbının hizmetine sunduğu ürünlerin yüzde 78'ini ülkemizde üretmekte ve Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerine ihraç ederek ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Pfizer Türkiye, 2013'te hayata geçirdiği “Sen Çok Yaşa” itibar projesiyle bireylerde sağlıklı ve mutlu yaşama ve yaşlanma bilincini geliştirmeyi ve hastalık bilinçlendirme, doğru yaşam tercihleri, koruyucu önlemler gibi pek çok konuda insanların daha iyi, dolu dolu ve sağlıklı yaşamak için ihtiyaç duydukları bilgiyi sunmayı hedeflemektedir. www.pfizer.com.tr
 

 
 


  Share  Paylaş
Pfizer
Hakkında
Pfizer Türkiye 1957 senesinden bu yana ürünleri ve faaliyetleri ile Türk tıbbına ve topluma hizmet etmekte, bilimsel ve eğitsel programlar, klinik araştırmalar ve burslar ile tıp biliminin gelişmesine sürekli katkıda bulunmakta ve daha sağlıklı bir yaşam için çalışmaktadır. Dünya genelinde bilimi ve kaynaklarını yaşamın her evresinde sağlığa ve kaliteli yaşama katkı sağlamak için kullanan ve keşfettiği yenilikçi sağlık ürünlerini tıbbın hizmetine sunan Pfizer’in insan ve hayvan sağlığının pek çok farklı alanına yönelik geniş ürün portföyü içerisinde biyolojik ürünler, küçük moleküllü ilaçlar ve aşıların yanı sıra, beslenme ve tüketici ürünleri yer almaktadır. Dünyanın 150 ülkesindeki Pfizer çalışanları, önleyici tıbbı ve çağımızın en korkulan hastalıklarına yönelik tedavileri ve bir bütün olarak sağlığı geliştirmek ve iyileştirmek için çalışmaktadır. Dünyanın önde gelen biyofarmasötik şirketi olarak üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olan Pfizer, dünyanın dört bir yanında toplumun güvenli sağlık hizmetlerine ve yenilikçi tedavilere erişimini arttırmak için sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve devletlerle işbirlikleri yapmaktadır.