Haberler / PayTR Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
10.12.2018

Bültene ait dosyalar

PayTR'nin yeni Genel Müdürü Tarık Tombul oldu
 
Tarık Tombul, 2016 yılında BDDK tarafından yetkilendirilen yerli ve milli ödeme kuruluşu PayTR'nin Genel Müdürü olarak atandı.
 
Güçlü altyapısı, müşteri odaklı yaklaşımı ve deneyimli personeliyle 6 binin üzerinde işyerine Sanal POS ile ödeme alma, sahtecilik önleme ve tek tıkla ödeme (kart saklama) hizmeti sunan PayTR'nin Genel Müdürlüğü görevine Tarık Tombul getirildi.
 
Ödeme ve Elektronik Para Derneği (ÖDED) Güvenlik Komitesi Başkanlığı ve TOBB E-Ticaret Meclis Üyeliği görevlerini de yürüten Tombul, finans sektöründeki profesyonel iş hayatına 2001 yılında Garanti Ödeme Sistemleri bünyesinde başladı. 2007 yılında Garanti Bankası Yönetim Kurulu üyesine bağlı olarak oluşturulan Güvenli Operasyon Müdürlüğü bünyesinde Üye İşyeri Sahtecilik Önleme Yönetmeni olarak kariyerine devam eden Tombul, bu süre içinde Garanti Bankası ve Bankalararası Kart Merkezi (BKM) bünyesinde birçok önemli proje ve çalışma komitelerinde görev aldı. Bankanın Visa, MC, AMEX, JCB, CUP ve Diners Club gibi lisansör kuruluşlarla olan üye işyeri sahtecilik (acquiring fraud) ilişkisini yöneten Tombul, üye işyeri ve banka personeline yönelik sahtecilik önleme ve PCI DSS eğitimlerinde bulundu.
 
Fintek alanında çalışmalar yapmak amacıyla 2011 yılında bankacılık sektörüne veda eden Tombul, kurucu ortaklardan biri olarak Genel Müdür Yardımcısı unvanıyla PayU'nun Türkiye kurulum sürecinde görev aldı. Kuruluşun finans, sahtecilik önleme, uyum, HR ve operasyon süreçlerini oluşturdu. MEA'dan sorumlu risk yöneticisi olarak Türkiye, Güney Afrika ve Nijerya risk operasyonlarını yönetti. Türkiye ve Nijerya'da lokal ödeme kuruluşu lisanslarının alınması sürecinde proje liderliği görevlerini üstlendi.
 
Tarık Tombul kariyerine bundan böyle PayTR Genel Müdürü olarak devam edecek.

 
 
İlgili Kişi
Ayşe Ekin Gündüz
Marjinal Porter Novelli
0533 921 43 53
ayseg@marjinal.com.tr
 

 
PayTR hakkında
2009 yılında kurulmuş, 2016 yılında BDDK tarafından yetkilendirilmiş yerli ve milli bir ödeme kuruluşu olan PayTR, güçlü altyapısı, müşteri odaklı yaklaşımı ve deneyimli personeli ile 6 binin üzerinde işyerine Sanal POS ile ödeme alma, sahtecilik önleme ve tek tıkla ödeme (kart saklama) hizmeti sunmaktadır. PayTR, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde TEPAV ve AllWorld Network'ün yürüttüğü "Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi" yarışması 2014 kazananları listesinde beşinci sırada yer almıştır. PayTR, kendi bünyesinde geliştirerek optimize ettiği yazılım ve kontrol mekanizmaları ile web mağazalarının sahtecilik kaynaklı kayıplarını en düşük seviyeye indirgemektedir. PayTR Ödeme Hizmetleri A.Ş., 26 Nisan 2016 itibarıyla 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında lisanslı bir ödeme kuruluşu olmuştur. PayTR, aynı zamanda Ödeme ve Elektronik Para Derneği (ÖDED) üyesidir. www.paytr.com

 
 


  Share  Paylaş
PayTR
Hakkında