Haberler / PayTR Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
26.12.2018

Bültene ait dosyalar

PayTR 2018'i yüzde 100'ün üzerinde büyümeyle kapatıyor
 
2016 yılında BDDK tarafından yetkilendirilen yerli ve milli bir ödeme kuruluşu olan PayTR, 2018 yılını yüzde 100'ün üzerinde bir büyümeyle kapatarak yeni yıla iddialı bir giriş yapıyor.
 
Güçlü altyapısı, müşteri odaklı yaklaşımı ve deneyimli personeli ile 6 binin üzerinde işyerine Sanal POS ile ödeme alma, sahtecilik önleme ve tek tıkla ödeme (kart saklama) hizmeti sunan PayTR, gelecek vizyonu açısından önemli kararlar aldığı 2018 yılını yüzde 100'ün üzerinde bir büyümeyle kapatıyor.
 
2018 yılında yeniden yapılanma sürecinde İzmir genel merkezi dışında İstanbul'a da bir irtibat ofisi açan şirket, geçtiğimiz yıl boyunca yazılım ve donanımsal hazırlıklarını tamamlayarak, stratejilerini güncelledi ve ihtiyaçları doğrultusunda ekibini büyütmek için istihdam planı oluşturdu.
 
2018 yılının, ticaretini online ortamda yapan işletmeler ve dolayısıyla ödeme kuruluşları için ciro bakımından oldukça verimli geçtiğini söyleyen PayTR Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yiğit Cengiz; “Türkiye'de e-ticaret pazarı son dört yılda ortalama yüzde 32 büyüdü. 2018 yılı ise yaklaşık yüzde 40'ın üzerinde bir büyümeyle kapanacak. Ödeme kuruluşları açısından baktığımızda önceki yıllarda olduğu gibi cirosal anlamda yine yüzde 100'ün üzerinde büyümeler göreceğiz gibi görünüyor” dedi.
 
2019'da rekabet artacak
2019 yılında ise rekabetin etkilerinin çok daha fazla hissedileceğini söyleyen Cengiz; “Farklı iş modelleri ve işbirliklerinin öne çıkacağı bir yıl bizi bekliyor.  Global ölçekli satın almalar, şirket birleşmeleri ve kuruluşlar için lisans genişletme taleplerini konuşacağımız bir yıl olacak. 2018 fintechler için cirosal anlamda iki haneli büyümelerle dolu bir yıl oldu. Maliyetler de aynı hızla büyüdüğü için kârlılık ve yatırım daha önemli bir hal aldı. Bu minvalde 2019 için konsolidasyonlar kaçınılmaz gibi görünüyor” şeklinde konuştu.
 

İlgili Kişi
Ayşe Ekin Gündüz
Marjinal Porter Novelli
0533 921 43 53
ayseg@marjinal.com.tr

 
PayTR hakkında
2009 yılında kurulmuş, 2016 yılında BDDK tarafından yetkilendirilmiş yerli ve milli bir ödeme kuruluşu olan PayTR, güçlü altyapısı, müşteri odaklı yaklaşımı ve deneyimli personeli ile 6 binin üzerinde işyerine Sanal POS ile ödeme alma, sahtecilik önleme ve tek tıkla ödeme (kart saklama) hizmeti sunmaktadır. PayTR, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde TEPAV ve AllWorld Network'ün yürüttüğü "Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi" yarışması 2014 kazananları listesinde beşinci sırada yer almıştır. PayTR, kendi bünyesinde geliştirerek optimize ettiği yazılım ve kontrol mekanizmaları ile web mağazalarının sahtecilik kaynaklı kayıplarını en düşük seviyeye indirgemektedir. PayTR Ödeme Hizmetleri A.Ş., 26 Nisan 2016 itibarıyla 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında lisanslı bir ödeme kuruluşu olmuştur. PayTR, aynı zamanda Ödeme ve Elektronik Para Derneği (ÖDED) üyesidir. www.paytr.com

 
 
 


  Share  Paylaş
PayTR
Hakkında