Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
19.09.2017

Bültene ait dosyalar

Panasonic'ten canlı etkinlik ve stüdyo AV çözümlerini IBC 2017'de hayata geçirmek için işbirliği!

Panasonic kurumsal ve canlı etkinlikler ile üretim sektörüne değer katan çözümler sunacak sektör işbirliklerine bağlılığını gösterdi.

Japon üretici Amsterdam'da gerçekleştirilen IBC 2017'DE, kendisini donanımın ötesine; çoklu teknolojiye ve bağlı çözümlere taşıyacak birkaç işbirliğini duyurdu. Uzak kamera ve stüdyo kamera ürünlerindeki başarısını daha da geliştiren şirket, robotik sistemler, yeni protokoller ve takip sistemleri oluşturmak için sektör ortakları ile işbirliği yapıyor.
 
Vislink ve Videosys ile yeni bir geliştirme işbirliği yapacağını duyuran şirket, bu işbirliğiyle bir ilki gerçekleştirip, stüdyo kamera ürün grubuna uyumlu kablosuz modüller üreterek kamerayı uzaktan kontrol etmeyi sağlıyor. Ayrıca kameranın pil plakalarına kolayca ve doğrudan yerleştirilen bir harici kutu kullanarak HF bandı üzerinden video aktarımını da mümkün kılıyor. 
Panasonic hem HD hem de 4K çözünürlükte HDR desteğine sahip olan stüdyo serisi için bir HDR güncellemesi duyurdu. HDR, Yüksek kontrastlı görüntüler sayesinde gelişmiş bir deneyim sunuyor. Ekim itibariyle AK-UB300 (4K) kutu kameranın yanı sıra AK-UC3000 (4K) ve AK-HC5000 (Full HD) stüdyo kameraların da mevcut HDR özellikleri yükseltilecek. Bu güncelleme; gelişmiş bir HDR çekim deneyimi sağlamak için yüzde 100 beyaz kırpma, dirsek ve siyah gamma ayarıyla gelişmiş vizör ayarı sunacak.
 
Panasonic canlı prodüksiyon alanında ise, UB300 kutu kameraya eşlik edecek özel yapım 4K uyumlu bir çevirme-eğme başlığı geliştirmek için MOVICOM'la ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu ürünün özellikleri arasında zorlu yayın uygulamaları için gereken düzgün bir çevirme-eğme başlığının yanı sıra SDI, fiber ve ethernet bağlantısı ile teknoloji harikası karbon fiber tasarımı da bulunuyor.  
 
Ayrıca Panasonic ve Antelope, Antelope'nin yeni nesil mikrokameralarının Avrupa dağıtımı için bir sözleşme imzaladı. Tek bir 12G SDI kablosuyla 60 fps'ye kadar görüntü sunan süper kompakt 4K kamera Antelope ULTRA'nın yanı sıra 350 fps'ye kadar ağır çekim sinyali ile kalıcı canlı sinyal sağlayan 2/3 tip minyatür yayın kamerası sistemi Antelope PICO da Panasonic standında yerini aldı.
Panasonic ayrıca AR+ ile özel bir dağıtım anlaşması imzaladı. Böylelikle artık Avrupa'da eşsiz robotik sistemler sunabiliyor ve bu sistemleri destekleyebiliyor. Bunlara ek olarak şirket, AW-HE130 uzak kameralar için ideal olan raylı kamera sistemleri için TECNOPOINT ile işbirliği konusunda anlaşmaya vardı. Bu sistem, kendisiyle uyumlu olan PTZ kontrollü GUI arayüzü ile birleştirildiğinde, reality TV prodüksiyonu ve canlı etkinlikler için ideal olmasıyla öne çıkıyor.
 
Panasonic, Amsterdam etkinliğinde NDI desteğine sahip AV-HLC100 canlı prodüksiyon ortamının tanıtımıyla da değiştirici serisinin gücüne güç kattı. Bu yazılım bazlı, hepsi bir arada sistem kayıt yaparken, ses karıştırırken, grafik eklerken ve RTMP ve NDI kullanarak internette yayın yaparken IP ve SDI kaynaklarını karıştırabiliyor. 
 
Panasonic değiştirici grubunun başını çeken, 2018 baharı/yazı itibariyle satışa sürülecek en son teknolojiye sahip yeni değiştiricilerini tanıttı. AV-HS7300, 4K prodüksiyon ihtiyaçları için tasarlanmış güçlü ve esnek bir değiştirici olmasıyla dikkat çekiyor. Bu ürün Panasonic standında, şirketin 4K stüdyo kameraları, kutu kameraları ve diğer 4K kaynaklarının yanında sergilendi.
Panasonic'in yakın zamanda duyurulan yerleşik Ağ Cihazı Arayüzü (NDI) destekli profesyonel entegre kamera grubu da IBC ile Avrupa'da ilk kez tanıtılıyor.
AW-HN40, AW-UN70 ve AW-HN130, Panasonic'in pazar liderleri olan mevcut PTZ modellerine katılıyor. AW-HN38 de yüksek değerli, premium kalitede bir ürün olarak PTZ grubuna dahil oluyor. 
 
Buna 22x yakınlaştırma, HDMI ve native IP bağlanabilirliği ile AW-HN/HE40'a benzeyen güçlü bir özellik dizisi de dahil. Tamamıyla entegre NDI sürüm 3 desteği, kullanıcıların Panasonic profesyonel PTZ kameralarını doğrudan bir NDI ağına bağlamasını sağlıyor.
Ayrıca Live U ile bir entegrasyon da IBC 2017'de duyuruldu. Live U Solo artık Panasonic P2 kameraların tamamı tarafından destekleniyor; yani tek dokunuşla sosyal medyaya doğrudan canlı yayın yapabilme imkanı sunuyor.
Panasonic ayrıca yeni hafıza kartını da duyurdu. AJ-P2M064BG mikroP2 kartın B serisinin bu ay (Eylül 2017) satışa sunulması planlanıyor ve bu seri, SD kartlarıyla uyumlu olduğundan dolayı Panasonic UX Serisi, AVC kamera kaydediciler ve LUMIX dijital kameralar için SDXC hafıza kartı olarak kullanılabiliyor.
 
Son olarak sonbaharda satışa sunulması planlanan Panasonic 360 derece kamera da etkinlikte görücüye çıktı. Kamera başlığından ve taban ünitesinden oluşan bu sistem, 2:1 en-boy oranındaki görüntü formatıyla (eş köşeli dikdörtgen video) sıkıştırılmamış 4K biçiminde 360 derecelik görüntü elde etmek için dört tane kamera kullanıyor. Bu kamera oldukça düşük gecikme süresi, son derece hassas gerçek zamanlı aktif görüntü harmanlama, otomatik pozlama ve beyaz dengesi kontrolü özelliklerini sunduğundan, canlı uygulamalar için ideal olmasıyla öne çıkıyor.


Panasonic'in IBC'deki etkinlikleri ile ilgili daha fazla bilgi için: http://business.panasonic.co.uk/professional-camera/panasonic-ibc-2017   
İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
ceylann@marjinal.com.tr 
0212 219 29 71
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
 
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana gelmektedir:
 
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahiptir.
  • Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, canlı bilimi, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunar. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahiptir.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
 
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.