Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
11.05.2017

Bültene ait dosyalar

Panasonic'in mobil çözümleri savunma sektörü ile buluşuyor
 
Panasonic'in dayanıklı Toughbook ve Toughpad cihazları 13. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF'17'de savunma sektörünün beğenisine sunuldu. Zorlu şartlar altında çalışanların mobil bilişim ihtiyaçlarına özel tasarlanmış bu dayanıklı ürünler, mekân ve zaman fark etmeksizin her koşulda kesintisiz yüksek performansıyla öne çıkıyor.
 
Panasonic, zorlu şartlara karşı dayanıklı Toughbook ve Toughpad'ler ile savunma sanayiinin kesintisiz mobil çalışma ihtiyacına yönelik çözümler sunmaya devam ediyor. Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler (CPS), askeri dayanıklılık standartlarına sahip Toughbook ve Toughpad'leri 13. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF'17'de tanıtıyor. Etkinlik 9-12 Mayıs tarihleri arasında, T.C. Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın desteğiyle İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşiyor. Panasonic'in hem donanım hem de yazılım güvenliği sağlayan Toughbook ve Toughpad'leri, askeri mobil bilişim ihtiyaçlarına yönelik tanıtılıyor.
 
Panasonic yeni mobil çözümler, IP 65 direnç standartlarıyla suya, toza, titreşimlere ve 180 cm'ye kadar yüksekten düşmeye dayanıklı olmanın yanı sıra -10 ila +50 derece arasındaki sıcaklık koşullarında verimli bir şekilde çalışabiliyor. Yüksek bilgi güvenliği seviyesine sahip Panasonic Toughbook'ların tam dayanıklı modelleri, “askeriye standardı” olarak da bilinen MIL-STD 810G sertifikasyonu bulunduruyor.
 
Arazide tam verimlilik sağlıyor
Panasonic Toughbook'ların zorlu arazi koşullarına dayanıklılığı, uzun pil ömürleri ve toz geçirmemeleri sayesinde askeri birimler arazi koşullarında geçen tatbikatlarda mobil ve kesintisiz çalışma avantajlarından faydalanabiliyor. Komuta kademesi ve birlikler arasında sürekli iletişim sağlayacak arabirimlere sahip olan Toughbook'lar, içerisinde barındırdığı özelliklere rağmen hafif oluşları, uzun pil ömürleri ve güneş ışığı altında dahi görülebilen ekranlarıyla dünyanın birçok ülkesinde askeri birimler tarafından tercih ediliyor. 

Toughpad FZ-G1 ise en son tablet teknolojisi ile yüksek performanslı askeri araçlara gerçek fayda sağlıyor, zamandan ve maliyetten tasarruf sağlıyor.
 
Panasonic Türkiye Kurumsal Mobil Çözümler Ülke Müdürü Ali Oktay Ortakaya savunma sanayiinin mobil çalışma ihtiyacı hakkında, “Panasonic olarak, güçlü savunma sanayii için aynı ölçüde güçlü teknolojilere ihtiyaç duyulduğunu düşünüyoruz. Lideri olduğumuz dayanıklı mobil çözümler alanında, askeri standartlara en yeni ve en gelişmiş ürünlerimizi silahlı kuvvetlerimize tanıtmaktan mutluluk duyuyor, teknoloji çağının en önemli ihtiyaçlarından biri olan mobil çalışma kapasitelerinden en iyi seviyede faydalanabilmelerini diliyoruz” dedi. 
 
Askeri ihtiyaçlara uygun esnek ve dayanıklı tablet: Panasonic Toughpad FZ-M1
Panasonic'in 7 inç ekran boyutuna sahip tamamen dayanıklı Windows 10 Pro işletim sistemine sahip tableti Toughpad FZ-M1, askeri sektöre yönelik dayanıklılığı ve tasarımı ile öne çıkıyor. Intel® Core™ m5-6Y57 vPro ve Intel® Atom™ x5-Z8550 işlemci olmak üzere iki farklı versiyona sahip cihaz yüksek performans ve verimli güç kullanımı sağlarken, yansıma önleyici özelliğe sahip WXGA (1200x800) çözünürlüklü ekran, her türlü aydınlatma koşulunda on parmak kapasitif dokunmatik ekran becerilerini sergileyebiliyor. Yalnızca 540g ağırlığında ve 18mm kalınlığındaki Toughpad FZ-M1, sahip olduğu yapılandırma girişleri ve bütünleşmiş iş genişletme modülü ile yüksek oranda esneklik sunuyor. 180 cm yükseklikten düşmelere karşı dayanıklılığı testlerle sabit olan Toughpad FZ-M1, toza ve suya karşı uluslararası IP65 direnç standartlarını karşılıyor ve
 -10 ila +50 derece arasındaki sıcaklık koşullarında verimli bir şekilde çalışabiliyor.  
 
Savunma sektörüne özel çok yönlü tasarım: Panasonic Toughbook CF-20
Panasonic Toughpad CF-20, sürekli üstün performans temin eden en yeni teknolojilerden. Intel® CoreTM  m5-6Y57 vPro işlemci teknolojili ürün (4MB önbellek, 1.1GHz ila 2.8 GHz arası, Intel® Turbo Boost Teknolojisi), fansız tasarım,  Intel® HD Graphics 515, 8GB RAM, 256GB SSD ve tam sürüm Windows 10 Pro işletim sistemi özellikleriyle performansın en üst seviyesini sağlıyor. Eldivenle kullanıma uygun dokunmatik ekran, özel askeri amaçlar için üretilen Araç Montaj Haznesi ve Masaüstü Giriş Replikatörü ile Panasonic Toughbook CF-20 benzersiz bir mobil araç haline geliyor. Altı farklı çalışma moduna sahip Panasonic Toughbook CF-20 çok çeşitli askeri kullanım alanında hizmet verebiliyor. Tablet, dizüstü bilgisayardan ayrılabiliyor. Dahili taşıma kulbunun kullanımıyla cihaz elde taşınabiliyor veya herhangi bir yere asılabiliyor.
 
Panasonic Toughbook CF-20, magnezyum alaşıma sahip kasasının yanı sıra IP65 ve MIL-STD 810G seviyesindeki dayanıklılığı ile hem geleneksel Toughbook tasarım mirasını devam ettiriyor hem de dış mekanda ve zorlu şartlarda  kullanım için daha da elverişli hale geliyor. Dizüstü modunda yalnızca 1,76kg ağırlığındaki Toughbook, her zamankinden daha mobil şartlara sahip. 950g ayrılabilen tablet,  standart 2kg'lik ağırlığının altında olmasıyla benzerlerinden ayrılıyor.
 
Verimlilik ve pil ömründe zirvede: Panasonic Toughpad FZ-G1
Intel® Core™ i5-6300U vPro işlemci (2.4GHz, 3MB Intel® Smart Cache ve DirectX 11 destekli Intel® HD 5500 grafiklere sahip Toughpad FZ-G1'in pil çalıştırma ömrü 14 saat. Windows 10 Pro Update işletim sistemine sahip Panasonic FZ-G1 tablet 10,1 inç ekran boyutuna sahip. İnce, hafif ve buna rağmen tamamen dayanıklı olan FZ-G1 büyük pil paketi seçeneği ve opsiyonel cihaz çalışır durumda pil değiştirme becerileriyle savunma sektörü için kesintisiz ve sorunsuz kullanım sunuyor.
 
İlgili Kişi
Ceylan Naza                
Marjinal Porter Novelli              
ceylann@marjinal.com.tr
Tel: 0212 219 29 71
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
PSCEU, Panasonic'in küresel B2B bölümü olan Panasonic Systems Communications Company'nin Avrupa koludur. PSCEU profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU'nun ürünleri arasında PBX telefon anahtarları, doküman yazıcılar, profesyonel kameralar, projeksiyon cihazları, büyük görsel görüntüleyiciler, dayanıklı mobil PC'ler ve yangın alarm çözümleri yer almaktadır. PSCEU, yaklaşık 400 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
www.toughbook.eu
 
PSCEU dört ürün kategorisinden meydana gelmektedir:
  • Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %28 Pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource B2B market tracking, Q1/2014)
  • Yayın & ProAV ürünleri, güvenlik, yangın alarm sistemleri ve endüstriyel tıbbi görüş (IMV) teknolojisinden oluşan Profesyonel Kamera Çözümleri. Panasonic Avrupa'daki en büyük iki profesyonel kamera sağlayıcısından biridir.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarları, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2013 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %66,4 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %50,4 gelir payı elde ederek Avrupa çapında Pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2014).

Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, meskun ve meskun olmayan, mobilite uygulamaları ve kişisel uygulamalar kapsamında yer alan müşterileri için elektronik ürünlerin ve çözümlerin geliştirilmesi ve tasarlanmasında dünya lideridir. 1918'deki kuruluşundan bu yana küresel çapta genişleyen şirket halihazırda dünya çapında 500'ün üzerinde konsolide şirketle faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2014 tarihinde sona eren mali yıl için 7,70 trilyon yen (71,5 milyar avro) konsolide net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan şirket müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://panasonic.net/


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.