Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
28.09.2018

Bültene ait dosyalar

Panasonic yüksek parlaklığa sahip dünyanın en küçük ve en hafif projektörünü piyasaya sürüyor
 
Panasonic; canlı sahne gösterilerinde ve sergilerde, kiralık ve kalıcı kurulumlarda kullanılabilecek projektör serisine ek olarak 4K+ lazer-fosfor projektörünü piyasaya sürdü.
 
Piyasaya sürüldüğünden bu yana geçen dokuz ayda 500'den fazla satışa imza atan Avrupa'nın en çok satılan yüksek parlaklığa sahip projektörü WUXGA PT-RZ21K ile aynı boyutlara sahip bir 3-Chip DLP™ SOLID SHINE projektörü olan PT-RQ22K, benzersiz piksel kaydırma teknolojisiyle donatılmanın yanında, sıradan 4K lazer projektörlerinden daha keskin görüntüler, sürükleyici ve gerçekçi deneyimler ortaya koymak için ekranda daha fazla piksel oluşturuyor.
 
Panasonic Avrupa Pazarlama Yöneticisi Hartmut Kulessa, konuyla ilgili “RQ22K, film benzeri görüntü kalitesi sunan hafif ve yüksek parlaklığa sahip 4K+ projektör ihtiyacına cevap veriyor. Projeksiyon, en sıkışık projeksiyon kümelerindeki en zorlu koşullara dahi uygun bir kullanım sunuyor. Panasonic olarak Dörtlü Piksel Sürücü ve 240 Hz gerçek hareket işlemcisi de dahil olmak üzere son teknoloji ürünü görüntüleme özelliklerini geliştirdik. Bu özellikler de son derece temiz ve keskin görüntülerin ortaya konmasını sağlıyor. Yani yaratıcı ekipler, hareket bulanıklığı ve titreme yaşamadan hızlı ilerleyen içerikler üretebiliyor” dedi.
 
Sarsılmaz güvenilirliğin çok önemli olduğu durumlar için tasarlanan PT-RQ22K, ikili ışık motoruna sahip olmakla birlikte birincil kaynak arızalanırsa anında yedek video sinyaline geçebiliyor. Isıya dayanıklı fosfor tekerlek ve katı haldeki lazer modüller; sektörde önde gelen parlaklık, kontrast ve hassasiyet özellikleriyle canlı 4K+ görüntüler sunuyor. PT-RQ22K, aynı zamanda BT.2020 emülasyonu sunarken, premium HDR video içeriğinin oynatılmasını da destekliyor.
 
Kulessa, sözlerine şöyle devam ediyor: “RQ22K, RZ21K ile aynı kompakt kasaya sahip. Bu nedenle sektörün en popüler teknolojisiyle aynı kasa ve lens stoklarıyla birlikte kullanılabiliyor. Bu özellik ile 4K'ya geçiş, her zamankinden daha da hesaplı bir hale geliyor. Optik altyapının ısı nakil borusuyla korunup soğutulması ve hava filtresine olan ihtiyacın ortadan kaldırılması sayesinde projektör çok uzun süreler tozlu ortamlarda bile hiç bakım gerektirmeden çalışabiliyor.”
 
 “RQ22K, RZ21K ile aynı kompakt kasaya sahiptir, bu nedenle sektörün en popüler teknolojisiyle aynı kafes ve lens stoklarıyla birlikte kullanılabilir. Bu durum, 4K'ya geçişi her zamankinden daha da hesaplı bir hale getiriyor. Optik altyapının ısı nakil borusuyla korunup soğutulması ve hava filtresine olan ihtiyacın ortadan kaldırılması sayesinde projektör, çok uzun süreler tozlu ortamlarda bile hiç bakım gerektirmeden çalışabilir,” diye ekliyor Hartmut Kulessa.
 
PT-RQ22K, tek kablolu 4K DIGITAL LINK bağlantısına sahip ve tüm 3-Chip DLP™ Panasonic lenslerinin yanı sıra yeni piyasaya sürülen Panasonic 12G-SDI arabirim kartıyla (ET-MDN12G10) da uyumlu.
 
Panasonic'in Görsel Sistem Çözümleri hakkında daha fazla bilgi için: https://business.panasonic.com.tr/visual-system
 
İlgili Kişi:
Önder Kalkancı
Marjinal PorterNovelli
(212) 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip.
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Kurumsal Mobil Çözümler. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç) 
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.