Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
25.04.2018

Bültene ait dosyalar

Panasonic yeni ürünleri ile Fourisalone 2018'de yerini aldı
 
Panasonic, Palazzo di Brera'da 17-22 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşen Fuorisalone 2018'de görsel açıdan güçlü ve etkileyici bir enstalasyonla 100. yılını kutlarken projektörler için üretilen balık gözü lens ET-D3LEF70'i ve 4K görüntü kalitesi sunan projeksiyonu PT-RQ32K'yi tanıttı.
 

Panasonic, Palazzo di Brera'da 17-22 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşen Fuorisalone 2018'de görsel açıdan güçlü ve etkileyici bir enstalasyonla 100. yılını kutlarken projektörler için üretilen balık gözü lens ET-D3LEF70'i ve 4K görüntü kalitesi sunan projeksiyonu PT-RQ32K'yi tanıttı.

Geçişlerle dolu bu yüzyılda tüm şartlara uyum sağlayabilen Panasonic, hızla değişen bir geleceğe de emin adımlarla ilerliyor. Fuorisalone 2018'de sergilediği TRANSITIONS (Geçişler) isimli enstalasyonu için tanıttığı iki yeni ürünü olan ET-D3LEF70 lensi ve PT-RQ32K projeksiyonunu ‘Air Inventions' ile birleştiren Panasonic, projeksiyon alanına kazandırdığı yeni boyutu ve bu teknolojilerle nelerin yapılabileceğini gözler önüne serdi.
 
27.000 lümenlik parlaklığa sahip Panasonic'in PT-RQ32 projektörü, yüzeyde ve geniş su damlası enstalasyonu içinde 4K görüntüler sunuyor. Panasonic'in 3 Çipli DLP™ SOLID SHINE Laser 4K+ teknolojisi sayesinde projeksiyon, güçten gözle görülür derecede tasarruf sağlarken hafif yapısıyla dikkat çekiyor. Çok sık bakıma ihtiyaç duymaması da başka bir avantajı.
 
4K profesyonel projektörlerin işlevleri ve yüksek çözünürlüklü kubbe tipi projeksiyon için tasarlanmış özel ET-D3LEF70 balık gözü lens, projeksiyon ile bir araya geldiğinde benzersiz ve birden çok duyuya hitap eden bir deneyim sunarken etkileyici video kalitesiyle izleyicileri içine çekiyor. Esnek kurulum yapısı sayesinde lens, sergilerdeki gösteriler ve eğlence parkları gibi çeşitli yerlerde kullanılabiliyor.
 
Panasonic Cihazları Tasarım Merkezi Direktörü Shigeo Shirai, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Dönüşüm ve entegrasyonun yoğun olarak görüldüğü bir ortamda tasarımın oynadığı rol de hızla değişiyor. “Bu yıl Milano Tasarım Haftası'nda ziyaretçilerimize birden çok duyuya hitap eden ve etkileyici deneyimler sunuyoruz. Tanıttığımız PT-RQ32'yi ve ET-D3LEF70'i de bu tarz, birçok büyük etkinlikteki önemli işlerde yer alacak şekilde tasarladık. Böylesine kapsamlı deneyimlerin bir parçası olmak bizim için büyük bir mutluluk kaynağı.”

 
Panasonic'in Görsel Sistem Çözümleri hakkında daha fazla bilgi için: https://business.panasonic.com.tr/visual-system/
 
İletişim
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli             
Tel: 0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
  
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip.
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.