Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
14.08.2018

Bültene ait dosyalar

Panasonic yeni 8.500 Lümen Projektörü ile lazer serisine güç katıyor
 
Panasonic, WUXGA çözünürlüğe kadar 8.500 lümen parlaklık sağlayan PT-RZ870'i piyasaya sürerek mevcut 1 Çipli DLPTM SOLID SHINE lazer projektör serisini tamamladı.
 
Panasonic, PT-RZ970 10.000 lümen SOLID SHINE projektörün başarısının ardından şimdi de mevcut 7.000 lümenlik PT-RZ770 serisinin var olan yuvasıyla uyumlu yeni 1 Çipli DLPTM lazer projektörünü piyasaya sürüyor.
PT-RZ870 projektör, parlak ikili lazer modül ve ikili fosfor tekerlekli SOLID SHINE Lazer sürücüyle canlı ve net görüntüler sunuyor. Hava sızdırmayan ve toza dayanıklı optik üniteleri ve hava filtresi ihtiyacını ortadan kaldıran soğutma sistemleri sayesinde PT-RZ870 hiçbir bakım yapılmadan 20.000 saate kadar çalışabiliyor.
 
Panasonic Avrupa Ürün Müdürü Thomas Vertommen, konuyla ilgili “Bu projektörlerdeki üstün görüntü kalitesinin sırrı, ışık kaynaklarındaki enerji kaybını azaltırken renk doğruluğunu en üst seviyeye çıkarmak için birbiriyle uyum içinde çalışan ısıya dayanıklı iki fosfor tekerleğin kullanılarak geliştirildiği benzersiz bir renk çarkı sistemi olarak tanımlanabilecek dörtlü renk uyumlaştırıcıdır. Bu projektörleri gizli cevherler olarak nitelendiriyoruz. AV uzmanları, bu gibi kompakt ürünlere eklediğimiz doğru renk ve olağanüstü parlaklık karşısında büyülenecek” dedi.
 
Çoklu projektör eşitleme işlevi, bir yandan ana bir projektörden eşitlenmiş projektör ağında dinamik kontrast denetimi ve deklanşör işlevi sağlarken diğer yandan da dijital olarak modüle edilmiş 10.000:1 dinamik kontrast, görüntü gereksinimlerine göre kare kare ışık çıkışını kontrol ediyor.
 
PT-RZ870, DIGITAL LINK uyumluluğu sunmanın yanında HDMI®, DVI-D, 5BNC, D-Sub ve RS232C bağlantılarını bir araya getiren 3G-SDI ile profesyonel kurulumlar için geliştiriliyor.
 
Mevcut denetim sistemleriyle entegre olacak şekilde tasarlanmakla birlikte HDBaseT™, Art-Net, Crestron Connect™ ve PJLink™ protokolleriyle uyumlu olan PT-RZ870, Panasonic'in 1 Çipli DLP™ modellerinde değiştirilebilir lens ailesiyle birlikte kullanılabiliyor.
 
RZ870 projeksiyonu, Temmuz 2018'den itibaren satışta olacak. Panasonic Görsel Sistem Çözümleri hakkında daha fazla bilgi için https://business.panasonic.com.tr/visual-system sayfası ziyaret edilebilir. 
  
İlgili Kişi:
Önder Kalkancı
Marjinal PorterNovelli
(212) 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr 
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:
 
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip.
 
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
 
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Kurumsal Mobil Çözümler. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017).
 
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor.
 
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
 
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
 
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.