Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
11.09.2018

Bültene ait dosyalar

Panasonic yeni 7'' Android dayanıklı tabletini tanıtıyor

Tercihe bağlı entegre barkod okuyucusuyla Panasonic TOUGHBOOK FZ-L1, müşteriyle yüz yüze çalışan mobil çalışanlar için şık ve uygun maliyetle çok yönlü bir kullanım sunuyor.
 
Panasonic, bugün müşteriyle bire bir iletişim içinde olan, çok yönlü ve uygun maliyetli bir cihaza ihtiyaç duyan mobil çalışanlar için yepyeni dayanıklı Android tabletini duyurdu. 7 inç büyüklüğündeki ekranı ve tercihe bağlı olarak sunulan barkod okuyucusuyla Panasonic TOUGHBOOK FZ-L1 tablet, perakende ve turizm, üretim, ulaşım ve lojistik gibi birçok sektör için uygun bir çözüm sunuyor.
 
Perakende ve turizm sektörlerinde Panasonic TOUGHPAD FZ-L1 tablet, gerçek zamanlı sipariş verme; envanter kontrolü ve ürün konumunu takip etmek için ideal. Lojistik sektörü için ise cihaz, iş yönlendirme, navigasyon, envanter yönetimi ve teslimat kanıtı için uygun bir kullanım sunarken, depolarda ise yerinden alım onayı, operasyon yönetimi ve ürünlerin tanımlanması alanlarında iyi işler çıkarıyor.
 
Kurum içinde çalışanlar için yalnızca Wi-Fi modelinin yanında sahada çalışanlar için tercihe bağlı olarak ses ve veri fonksiyonlarını da sunan entegre barkodlu Panasonic TOUGHPAD FZ-L1, 480 grama yakın ağırlığıyla ince ve hafif ama kurumsal ihtiyaçları karşılayacak kadar da dayanıklı. Güçlü ancak düşük enerji tüketen cihaz, uzun süren Android desteği için Qualcomm® Snapdragon™ mobil platformu üzerine kuruluyor. Zengin eklenti ve yönetim araçları ekosistemi, cihazın piyasaya sürülmesiyle birlikte satışa çıkacak. Böylece cihazı mobil işgücünün ve teknoloji yöneticilerinin belirli isteklerine göre uyarlayabilme imkânı sağlanmış oluyor.
 
Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Pazarlama Genel Müdürü Jan Kaempfer, konuyla ilgili “Bu son TOUGHBOOK tableti, büyüyen dayanıklı Android portföyümüzün başka bir önemli üyesi. Mobil çalışanlar, bu dayanıklı cihazın tasarımına ve kullanım kolaylığına adeta aşık olacak; BT yöneticileri ise yönetim kolaylığını, işlevselliğini ve toplam sahip olma maliyetinin çekiciliğini takdirle karşılayacak.
 
Sekiz farklı model seçeneği
Panasonic TOUGHBOOK FZ-L1 tablet; entegre kurumsal seviyede, 1D, 2D ve QR kodunu taramak için düz çizgili barkod okuyuculu veya okuyucusuz; yalnızca Wi-Fi veya Wi-Fi, 4G ve veri kapasiteli ve/veya Google Mobil Hizmetleri'yle beraber olmak üzere toplam sekiz model seçeneğiyle satışa çıkacak.
 
Güçlü olmasına karşın verimli enerji tasarruflu
Modern mobil çalışanların ihtiyaçları için üretilen bu yüksek performanslı cihazda ilerleyen günlerde Android 9'a güncelleme desteği bulunan Android 8.1 OreoTM işletim sistemi yer alıyor. Qualcomm Snapdragon'un dört çekirdekli 1.1 GHz işlemcisi, 16GB Flash ve 2GB Ram depolamasının yanında enerji tasarruflu performans sağlıyor. Cihaz aynı zamanda bütün bir vardiyaya yetecek batarya ömrüyle birlikte cihazı kapatmadan batarya değiştirme özelliği sayesinde kullanıcılarının işlerini yarıda bırakmadan bataryalarını değiştirme imkânı ve geniş bir batarya seçeneği sunuyor.
 
Yeterince sağlam
Panasonic FZ-L1 tableti kolayca kullanılabilirken TOUGHBOOK mirasına da sadık kalıyor. Tablet, 810G askeri standardına ve IP67 toz ve suya dayanıklılık derecesine sahip olmanın yanında 1.5m'ye kadar yükseklikten düşmeye dayanıklı ve -10 ile +50C sıcaklıklar arasında çalışabiliyor.
 
Kolay Görüntüleme
Kolayca görülebilen 7'' ekranıyla Panasonic TOUGHBOOK FZ-L1 tablet, 10 parmağı da algılama özelliği ve koruyucu ekran filmi sayesinde yağmurda bile çalışabilirken, eldiven ve tercihe bağlı olarak pasif kalemle de kullanılabiliyor. Dosyaların kolayca fotoğraflanabilmesi için 8 Megapiksel arka kamerası da bulunuyor.
 
Geniş aksesuar yelpazesi
Çok amaçlı bir cihazdan da beklendiği gibi Panasonic TOUGHBOOK FZ-L1 tablet, piyasaya sürülmesiyle birlikte satışa çıkacak geniş bir aksesuar ekosistemine sahip. Tutucu, kılıf, batarya kılıfı, pasif stylus kalemi ve koruyucu ekran filminin yanı sıra tek ve çoklu şarj cihazlarının da aralarında bulunduğu bu aksesuarlar, farklı mobil işgüçlerinin ihtiyaçlarını da karşılıyor.
 
Yönetim ve Güvenlik
Kolay yönetim ve güvenlik için cihazda Panasonic COMPASS (Complete Android Security and Services) 2.0 uyumluluğu bulunuyor. Panasonic COMPASS, Panasonic dayanıklı Android cihazlarını güvenle hizmete almak ve yönetmek için kurumların ihtiyaç duyduğu her şeyi sunuyor. Panasonic COMPASS, Panasonic'in cihazlarının kurumların kullanımı için hazır olan uygulama, yönetim ve güvenliğin sunduğu rahatlıkla kurumların Android işletim sistemlerinin sağladığı esneklikten avantaj kazanması için tasarlandı.
 
Panasonic cihazları da aynı zamanda Google'ın uygulamalarının ve cihazların işlevselliğinin desteklenmesine yardımcı olan uygulama programlama arayüzlerinin (API) birleşimi olan Google Mobil Hizmetleri'yle (GMH) birlikte geliyor. Bu uygulamalar, kutudan çıktığı anda cihazın kullanıcılara iyi bir deneyim sunmasını güvence altına alması için kusursuzca birlikte çalışıyor.
 
Satış
Wi-Fi ve 4G ve veri versiyonu özelliğine sahip olmak üzere her iki Panasonic TOUGHBOOK FZ-L1 modeli de sonbahar döneminde satışa çıkacak olup, cihazların standart 3 yıllık garantisi bulunuyor.
 
TOUGHBOOK hakkında daha fazla bilgi için: www.toughbook.eu

İlgili Kişi               
Önder Kalkancı
Marjinal Porter Novelli                        
0212 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) teknolojinin arka planda uyum içinde çalışmasını ve şirketlerin özgürce çalışarak başarıya ulaşmalarını kendisine görev edinmektedir. PSCEU'ya göre teknoloji her şeyden önce kusursuz bir işlev göstermelidir. Teknolojik yeteneklerinin arka planda uyum içinde çalıştığına güvenerek sadece müşterilerine odaklanan şirketler başarılı olabilirler. Bu yüzden PSCEU, kurumsal başarı için itici güç olarak, kendisini, müşterilerinin çalışma şekilleriyle son derece uyumlu ve neredeyse görünmez bir şekilde çalışan ürün ve çözümleri geliştirmeye adamaktadır. 

PSCEU altı ürün kategorisinden oluşmaktadır:
 • Uzaktan kamera, stüdyo kamera ve ENG P2HD'lerde mükemmel bir fiyat-performans ve sorunsuz işlem sağlayan Yayın & ProAV, hikâyeyi en yüksek kaliteli ürün ve çözümlerle anlatma özgürlüğü sunar. VariCam'in sinema kamera modelleri ve EVA1'in gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) desteğiyle olan uyumu; bu ürünleri sinema, televizyon, belgesel ve canlı etkinlik prodüksiyonu için en uygun çözüm yapmaktadır.
 • Dünyanın önde gelen telefon sistemleri, SIP terminal cihazları ve profesyonel ağ tarayıcılarını sunan İletişim Çözümleri, bağlantı yerine iletişime odaklanma özgürlüğü sunmaktadır.
 • Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayar, kurumsal tablet, el terminalleri ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemleriyle mobil çalışanların verimliliklerini artırmasına yardımcı olan Kurumsal Mobil Çözümler. Avrupa'da pazar lideri olarak Panasonic'in dayanıklı dizüstü bilgisayar ve tablet satışlarında 2017 yılında yüzde 57'lik pazar payı bulunmaktadır (VDC Research, Mart 2018).
   
 • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ve endüstri uygulamaları üreten Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM kamera çözümleri sunarak; kullanıcılarına görülemeyeni görme özgürlüğünü sunmaktadır.
 • Kanıtlanmış bir kalite sunan CCTV görüntüsü mirası üzerine kurulan Güvenlik Çözümleri. Son derece güvenilir, gelişmiş teknolojik kamera ve görüntü kaydetme sistemlerini kullanan çözümler, tüm çevresel şartlarda en yüksek görüntü kalitesi sunarak kullanıcılarına güvende hissetme özgürlüğü sunmaktadır.
 •  Profesyonel görüntü ve projektör yelpazesi sunan ve Görsel İşitsel profesyonellerine yaratma özgürlüğü sağlayan Görsel Sistem Çözümleri. Pazarda yüzde 39 pazar payı ile Avrupa'nın yüksek parlaklık projektörü pazarına liderlik etmektedir (Futuresource >5klm FY17 Q3. 4K & dijital kamera hariç). 
   
  Panasonic hakkında
  Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 591 yan kuruluşu ve 88 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2018 tarihinde sona eren mali yıl için 61,4 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinden gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.