Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
14.07.2017

Bültene ait dosyalar

Panasonic-Volkswagen iş birliği ile otomotiv üreticilerine yeni nesil üretim bandı mobil test çözümü
  
Panasonic ile Volkswagen, yepyeni dayanıklı ve çok yönlü bir Otomotiv Mobil Test Çözümü (AMTS) yaratmak için iş birliği yaptı.

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Avrupa Proje Müdürü Gunnar Samsen, “Volkswagen'le birlikte bir mobil test cihazında olması gerekenleri belirledik. Amacımız yalnızca tüm teknik gereklilikleri yerine getirmek değil, aynı zamanda gelecekteki uygulamalarda kullanılabilecek şekilde ürünü iyileştirmek ve üretim bandında çalışanların işlerini mümkün olan en iyi şekilde yapabilmelerini sağlamak için bir şekil faktörü geliştirmekti” dedi.

Panasonic, AMTS cihazını üretim araçlarının direksiyonlarına bağlayan, benzersiz tasarıma sahip bu çözümü geliştirmek için Galler'in başkenti Cardiff'deki Bilgisayar Montaj Çözümleri ekibi ile birlikte çalıştı.
Volkswagen AG Proje Müdürü Christoph Lach bu yeni teknolojiyi şöyle açıkladı: “AMTS, Panasonic Toughpad FZ-M1 tabletine bağlı olarak çalışıyor ve ürün gereksinimlerimizi karşılıyor. Cihazın kontrol birimlerini devreye sokmak için donanım sistemini kullanıyoruz. Taşıtla iletişim kurmamızı sağlayan harici bir araç iletişim arabirimine bağlanma seçeneğine sahibiz. Ayrıca UPS-İstemciyi araçtan da yükleyebiliyoruz. Direksiyon tutamacı grup içinde sahip olduğumuz bütün gereksinimlerle uyuşuyor. Bu da bütün direksiyonlarla uyumlu olduğunu gösteriyor.”
Volkswagen'in Polonya Wrzesnia Bialezyce'deki üretim tesisinde yeni VW Crafter ticari araçlarını üreten personele göre de bu cihaz büyük bir başarı örneği. Otomasyon Uzmanı Sebastian Janiszewski, “Cihaz çok daha ergonomik çünkü ağırlık anlamında daha hafif ve tutuşu daha kolay. Böylece yeni entegre edilen bu tutamacı rahatlık
la direksiyona bağlayabilirim” diye konuştu.
Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Avrupa Proje Müdürü Samsen, proje süresi boyunca Volkswagen'in AMTS'nin geliştirilmesi ve tamamlanması için olağanüstü bir destek verdiğini de sözlerine ekledi. 
 
İlgili Kişi
Ceylan Naza                
Marjinal Porter Novelli              
ceylann@marjinal.com.tr
Tel: 0212 219 29 71
  
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
 
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.PSCEU dört ürün kategorisinden meydana gelmektedir:
 

Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %28'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource B2B pazar takibi, Q1/2014)
  • Broadcast&ProAV ürünleri, güvenlik, yangın alarmı sistemleri ve endüstriyel tıbbi vizyon (IMV) teknolojisinden oluşan Profesyonel Kamera Çözümleri. Panasonic Avrupa'nın en büyük iki kamera sağlayıcısından biridir.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Kurumsal Mobil Çözümler. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2017).

Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global

 


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.