Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
23.10.2018

Bültene ait dosyalar

Panasonic video duvar çözümünü piyasaya sürüyor
 
Panasonic; yüksek görünürlük, performans ve güvenilirliğin yanı sıra tamamen özelleştirilebilen yeni bir ShadowSense dokunmatik ekranlı video duvar çözümünü piyasaya sürüyor.
 
Perakendeciler, müzeler ve üst düzey şirketlere yönelik tamamen özelleştirilebilen ve birden çok dokunuşu algılayabilen çözüm, her boyutta interaktif bir video duvar ekranı oluştururken uygun maliyetli bir yöntem sunabilmek için Panasonic'in 55 inçlik panelleriyle oluşturuldu. Çözümün en yaygın yapılandırmaları ise 2x2, 3x1, 3x2, 4x2 ve 4x3 boyutları olarak belirlenmiş durumda. Ayrıca dokunma işlevselliği katmanı, hizmet paketinin bir parçası olarak Panasonic tarafından yerinde kurulabilmenin yanında ayrı olarak da sipariş edilebiliyor. Böylece video duvar çözümü doğrudan sipariş üzerine oluşturulan bir sistem haline geliyor.
 
700 cd/m2 (VF1-SST ve LFV70-SST) veya 500 cd/m2 (LFV8-SST) parlaklık değerinde üç farklı türü bulunan 55 inçlik paneller, 7/24 sağlam bir çalışma kapasitesiyle yüksek parlaklık ve görünürlük sağlıyor. Tamamı kesintisiz çerçevelerle tasarlanan bu paneller, video duvarında ekranlar arasında herhangi bir kesinti olmamasını sağlıyor.
 
ShadowSense teknolojisi, nesnelerin gölgelerini algılamak için sensörlerden faydalanıyor ve nesnelerin konumunu tam olarak tespit edebiliyor. 2x1 gibi basit yapılandırmalarda 12 dokunma noktasını tanıyabilen bu teknoloji, daha büyük video duvarlarında aynı anda maksimum 20 farklı dokunma noktasını tanıyabiliyor. Parmak ucu, ekran kalemi veya silgi gibi giriş cihazlarını otomatik olarak algılayarak aralarında geçiş yapabiliyor, ayrıca yanlışlıkla meydana gelen dokunmaları tanımlayıp yok sayabiliyor.
 
Tüm 55 inçlik paneller; HDMI, DisplayPort, Digital Link ve USB bağlantısıyla otomatik olarak senkronize edilen girişler sayesinde dijital tabela olarak kullanılacak şekilde ayarlanabiliyor. Ekranlar hem dikey hem de yatay olarak monte edilebiliyor.
 
Panasonic Avrupa Pazarlama Yöneticisi Harmut Kulessa konuyla ilgili, “Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak, esnek ve özelleştirilmiş bir hizmet sunmanın son derece önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle dokunmatik katmanın yerinde kurulumunu bir seçenek olarak sunuyoruz. Bu çözüm, yüksek kaliteli interaktif görüntülerin ekranlar arasında kesinti yaşamadan, hızlı ve gerçek zamanlı yanıtlar veren, yüksek dokunma doğruluğu ve parlak alanlarda üstün performans sağlayan bir katmanla kusursuz bir biçimde bir araya getirildiği bir tasarım sunuyor” dedi.
 
Tüm dokunmatik video duvarları, danışmanlık hizmeti de veren Panasonic tarafından sipariş üzerine oluşturuluyor.                                                      
 
Panasonic Görsel Sistem Çözümleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen https://business.panasonic.com.tr/visual-system
sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 
İlgili Kişi:
Önder Kalkancı
Marjinal PorterNovelli
(212) 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip.
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Kurumsal Mobil Çözümler. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
 
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global

 


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.