Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
18.09.2018

Bültene ait dosyalar

Panasonic ve Videosys IBC 2018'de 4K stüdyo kamerası çözümleri sunuyor
 
Panasonic, entegre bir 4K kamera çözümünü tanıtmak için Videosys ile iş birliği yaptı; Videosys 4K Kamera kontrol ünitesi IBC 2018'deki Panasonic kabininde bulunuyor.
 
Panasonic'in AK-UC4000 modeli ile Videosys'in yeni 4K kamera kontrol ünitesi sistemi, yayıncıların canlı etkinliklere hazırlanırken ve 4K UHD ile yayın yaparken karşılaştıkları karmaşıklıkları azaltmak için bir araya gelerek maliyetlerden ve hazırlık süresinden tasarruf sağlıyor.
 
Mart 2018 tarihinde piyasaya sürülen ve yüksek hızlı (2x 3x ve 4x) bir üretici yazılımı güncellemesi alan stüdyo kamerası, artık kameranın kendisinden ve kontrol ünitesinden gelen 12G-SDI çıkışları üzerinden 4K çıkış sunabilme özelliğine sahip. 4.4K sensör ve 2/3 tipi B4 lens montajıyla birlikte aynı anda hem HDR hem de SDR modunda çalışan kamera, gerçek bir 4K çözünürlüğünün ve yüksek hassasiyetli görüntülerin elde edilebilmesini sağlıyor.
 
Ayrıca Videosys kamera kontrol ünitesi sistemi, DTC Pro RXD alıcısı ile Aeon 4K kod çözücüsünü fiber ağ üzerinden RF ile birlikte tek bir ünitede bir araya getiriyor.  Sağlam bir performans ve basit bir kurulum sağlamak için SMPTE kamera kablolarından yararlanılarak iki adede kadar çift kanallı fiber baş da kullanılabiliyor.
 
Videosys'in Yönetim Direktörü Colin Tomlin, “Yeni 4K CCU Sistemimizi IBC'de Panasonic ile iş birliği yaparak ve böylece başarılı bir iş ilişkisini daha da geliştirerek tanıtmaktan gururluyuz. Ödüllü kamera kontrolü ve fiber sistemlerimizi Panasonic'in kameralarıyla bir araya getirerek radyo-kamera sistemi entegrasyonundaki bir sonraki adımı da atmış oluyoruz” diyor.
 
Panasonic'te EMEA Pazarlama Yöneticisi olan Sivashankar Kuppusamy de “Panasonic olarak müşterilerimizin hazırlık maliyetlerini ve karmaşıklığı artırmadan yaratıcı fikirlerini hayata geçirebilmelerine yardımcı olmak üzere stüdyo ve uzaktan kontrol sistemlerimiz için en iyi üçüncü taraf entegrasyonlarını bulabilmek adına gayret gösteriyoruz. Videosys, 4K'nın potansiyelini gerçeğe dönüştürme konusunda önemli bir etmen olduğunu kanıtladı, bu nedenle müşterilerimizin birlikte sunabileceğimiz şeyleri takdir edeceğini düşünüyoruz” diyor.
 
IBC'de Panasonic hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: https://business.panasonic.co.uk/professional-camera/ibc-2018
 
İlgili Kişi               
Önder Kalkancı
Marjinal Porter Novelli                        
0212 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
  
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip.
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global

 


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.