Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
13.01.2017

Bültene ait dosyalar

Panasonic Toughpad tabletler uzaya çıktı ve uzay koşullarına da dayanıklı olduğunu kanıtladı
       
34.000 metre yüksekliğe uçarak uzaya yaklaşan, -67C'lik soğuklara maruz kalan ve sonra saatte 250 mil hızla Dünya'ya yol alan Panasonic Toughpad'ler hala tam kapasite çalışıyor!
 
Sağlamlığıyla ün salan Panasonic Toughpad dayanıklı tabletler ve mobil cihazlardan ikisi, cihaz şimdiye kadar yapılan en zorlu testte uzaya gönderildikten sonra hala çalışıyor. İki farklı seyahatte, seyahati kayda alan kameralarla çevrili bir meteoroloji balonundan sarkarak 34.000 metre yüksekliğe çıkan Toughpad FZ-N1 el tableti ve FZ-G1 tablet uzay yakınlarına ulaştı. Burada -67C'lik soğuk havaya maruz kalan cihazlar, balonun patlamasının ardından saatte 250 mili aşan bir hızla Dünya'ya düştü.
 
Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Avrupa Ürün Müdürü Jon Tucker test hakkında şöyle konuştu: “Ürünlerimizin dayanıklı olduğunu biliyorduk ancak teknik uzmanlarımız bile Toughpad tabletlerin bu kadar zorlu bir testten sağlam çıkabileceğinden emin değildi. Toughpad'ler, jetlerin normal uçuş yüksekliğinin 3 katına ve Armstrong hattının üzerine, yani insanların basınç ayarlı özel kıyafetler olmadan hayatta kalamayacağı “yakın uzay” denilen bölgeye kadar çıktı. Ardından hızla Dünya'ya düşen cihazlarda birkaç çatlak ve çizik dışında hiçbir hasar yoktu ve hala çalışıyor ve kaydediyorlardı.
 
Panasonic Toughpad cihazlar, Sentintospace şirketinden Dr. Chris Rose ve Dr. Alex Baker tarafından uzaya gönderildi. Farklı nesneleri yakın uzaya göndermek ve bu seyahatleri kaydetmek konusunda uzmanlaşan bu şirket daha önce bir reklam kampanyası için Specsavers oyuncak ayısını ve Kelvin Jones'un klibi için bir taşınabilir televizyonu yakın uzaya göndermişti. Sentintospace ekipleri balonu ve taşıyacağı yükleri hazırlıyor, uçuş rotasını hesaplıyor, Sivil Havacılık İdaresi'nden onay alıyor, uçuşu takip ediyor ve sonra da balonun düştüğü yere gidip düşen uçuş materyallerini topluyor.
 
Dr. Chris Rose, Toughpad testi hakkında şunları söyledi: “Toughpad tabletleri yakın uzaya göndermek şimdiye kadar yaptığımız en zorlu işlemlerden biriydi. Balon patladıktan sonra, balonun taşıdığı her şey büyük bir hızla Dünya'ya doğru düşüşe geçer ve bu da bizim için etkileyici görüntüler yaratır. Başlangıçta bir anIığına, bu cihazların, yakın uzayın zorlu koşullara dayanamayacağını düşündüm. Ancak gördüm ki Toughpad'ler bu ünlerini boşuna kazanmamış.”
 
Panasonic Toughbook dizüstü bilgisayarlar ve Toughpad tabletler ve mobil cihazlar, çalışılan yer neresi olursa olsun mobil çalışanların üretkenliğini artırmaya yardımcı olmak üzere tasarlandı. En zorlu koşullarda hizmet vermek üzere tasarlanan Toughpad'ler sarsıntıya, düşmelere, şiddetli titreşime, suya, toza ve aşırı sıcaklık değişimlerine dayanabilecek şekilde tasarlandı. Cihazlar askeri, acil servis, lojistik, perakende, kamu hizmetleri ve ulaşım gibi pek çok sektör ve alanda kullanılıyor.
 
Panasonic Toughpad'lerin uzay macerası aşağıdaki linkten izlenebilir: http://computers.panasonic.eu/toughpad-mission-space
 
İletişim
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli             
Tel: 0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
PSCEU Panasonic'in küresel B2B bölümü olan Panasonic Systems Communications Company'nin Avrupa koludur.  PSCEU profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU'nun ürünleri arasında PBX telefon anahtarları, doküman yazıcılar, profesyonel kameralar, projeksiyon cihazları, büyük görsel görüntüleyiciler, dayanıklı mobil PC'ler ve yangın alarmı çözümleri yer almaktadır. PSCEU yaklaşık 400 çalışanı, mühendislik tasarımı alanındaki uzmanlığı, küresel proje yönetim gücü ve Avrupalı şirketlerden oluşan geniş iş ortağı ağıyla, varlık gösterdiği bütün pazarlarda rakipsiz bir performans sergilemektedir.
 
PSCEU dört ürün kategorisinden meydana gelmektedir:
  • Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %28 gelir payıyla lider konumdadır. (Futuresource B2B Pazar Araştırması, Ocak-Mart 2014)
  • Yayın & ProAV ürünleri, güvenlik, yangın alarm sistemleri ve endüstriyel tıbbi görüş (IMV) teknolojisinden oluşan Profesyonel Kamera Çözümleri. Panasonic Avrupa'daki en büyük iki profesyonel kamera satıcılarından biridir.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Kurumsal Mobil Çözümler. Panasonic, 2015 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %66 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %59 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2016).
Açıklama:
  • Adı geçen tüm markalar ilgili markaların tescilli ticari markalarıdır ve tüm hakları mahfuzdur.
  • Yukarıda bahsi geçen tüm çalışma koşulları ve süreleri ve belirtilen tüm rakamlar optimum veya ideal seviyelerdir ve tekil ve yerel koşullara göre değişkenlik gösterebilir.
  • Burada belirtilen teknik özellikler, ürün erişilebilirlik durumu ve fiyat bilgileri herhangi bir zamanda, önceden uyarı yapılmaksızın değiştirilebilir.


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.