Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
03.08.2018

Bültene ait dosyalar

Panasonic Toughpad FZ-G1 tableti şimdi iki kat fazla RAM, depolama ve yeni nesil Intel CPU ile geliyor
 
Geniş kapsamlı sektörel uygulamalar için tercihe göre termal görüntüleme kamerasını ekliyor
                                                                                                             
Panasonic popüler Panasonic Toughpad FZ-G1'in son versiyonunda RAM ve depolamasını iki katına çıkardığını ve son 7.nesil Intel Core i5 işlemciye yükselttiğini duyurdu. Güçlü ve tamamen dayanıklı Panasonic tablet ile birlikte kullanılan yüksek çözünürlüklü termal kamera, tercihe bağlı olup çok yönlü yapılandırılabilir kurulumuyla daha da geniş kurumsal sektör ve uygulama yelpazesine uygun bir yenilik.
 
Tamamen dayanıklı Panasonic Toughpad FZ-G1'in beşinci nesli, yükseltilmiş Intel® Core™ i5-7300U vPro™ işlemcisiyle daha fazla performansı daha düşük güç tüketimiyle sunuyor. Aynı zamanda cihazın RAM'i 8GB, depolama kapasitesi ise 256GB SSD olacak şekilde iki katına çıkarılıyor.
 
Windows 10 Pro yüklü tamamen dayanıklı Toughpad FZ-G1, açıkhavada ekranı görülebilen tabletlerin referans noktası olarak sahadaki çalışanların açıkhava senaryolarındaki kullanımı için uygun bir cihaz. Kapasitif 10 parmak çoklu dokunmatik ekranı, yağmurda bile verimli kullanım için su geçirmez IP55 sayısallaştırıcı kalemi ve esnek bir biçimde yapılandırılabilen girişleriyle bu cihaz, yüksek çözünürlüklü belgeleri sahada görüntülemek için kullanılabilmenin yanı sıra donatıldığı bağlantı seçenekleriyle nerede olursa olsun görev yapabiliyor. Esnek yapılandırma girişleri, kurumsal kullanıcılara ihtiyaç duydukları geleneksel giriş seçeneklerini kompakt, tamamen dayanıklı ve hafif bir form faktörde sunuyor.
 
Termal görüntüleme uygulamaları
Tercihe göre Flir Termal Kamera'nın eklenmesiyle tablet; sahadaki çalışanların oldukları yerde hatasız termal görüntüleri yakalayıp işleyebilmesine, aynı iş hattının başka uygulamalarıyla birleştirebilmesine ve görüntülere QR kodu gibi üst veri içerikleri ekleyebilmesine imkan sağlayarak en uygun araç oluyor.
 
İtfaiye, acil servis ve savunma gibi ısı takip uygulamasının kullanımının yaygın olduğu sektörlerin yanı sıra çözüm, üretim sektöründe hat kontrolü ve kalite güvence; altyapı ve saha hizmetlerinde bakım, onarım; enerji, petrol, havacılık, otomotiv ve inşaat sektörlerinde ise tanılama ve varlık yönetimi gibi alanlarda kullanılabiliyor.   
 
Termal görüntüleme uygulamaları Panasonic tarafından tasarlanmış olup gücünü 20 yıldır kusursuz donanım ve yazılım çözümlerini sağlamasından alıyor. Yüksek video çözünürlüğüne (160x120) sahip olan Flir Lepton 3.5 termal kamera 8 fps kare oranına sahip olup 5ºC üstünde veya altında bir kesinlik ile 450ºC'ye kadar sıcaklıkları ölçebiliyor (yüksek kesinlik modu: -10℃'den 140℃'ye ±5℃ veya ±5%, daha geniş menzil modu: : -10℃'den 450℃'ye ±10℃ veya ±10% ile).
 
mPOS çözümü
Panasonic Toughpad FZ-G1 tablet için yakın zamanda piyasaya sürülen diğer seçenekler arasında entegre mobil satış noktası çözümü yer alıyor. Özel üretim ve entegre mobil ödeme cihaz tutacağı, tableti sorunsuzca kaplayarak Ingenico iSMP4 ve Verifone e355 gibi birinci sınıf mobil ödeme çözümleriyle birlikte kollayca kullanılabiliyor.
 
Entegre cihaz tutucu, Panasonic FZ-G1'i perakende ve turizm sektörlerinde sıra azaltma, sipariş alma, masada ödeme, satış destek, uçak içi satın alma ve saha satış gibi alanlarda mükemmel bir mobil ödeme çözümü haline getiriyor.  
 

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Pazarlama Genel Müdürü Jan Kaempfer, konuyla ilgili “Bu son yükseltmelerle pazardaki en popüler tamamen dayanıklı tabletlerden birini uzun süre kullanılacak şekilde düzenliyoruz. Bunu sürekli olarak eklediğimiz işlevsellik ve uygulamalarla birleştirdiğimizde ortaya neredeyse tüm sektörlerdeki bütün çalışanların belirli ihtiyaçlarına cevap verebilecek kadar esnek bir dayanıklı mobil cihaz ortaya çıkıyor” dedi.
 
Mobil çalışanlar için tasarlandı
Bir Windows 10 Pro cihazı olan Panasonic Toughpad FZ-G1 tableti, 11 saate kadar çalışan batarya ömrüne (MobileMark 2014, tercihe göre büyük batarya ile 22 saate kadar) ve sahada ihtiyaç duyulduğu süre boyunca çalışabilmesi için tercihe göre cihaz çalışırken batarya değiştirme seçeneğine sahip. Kapsamlı aksesuar ve eklenti ekosistemiyle ister taşınır durumda ister bir aracın içinde monte edilmiş olsun, cihazın her ortamda kullanılabilmesi güvence altına alınıyor. Panasonic'in tamamen dayanıklı geniş cihaz yelpazesindeki diğer modeller gibi bu tablet de MIL-STD 810G ve IP65 derecelerine sahip olup zorlu koşullarda bile kullanılabiliyor. Termal kamera ve mobil ödeme çözümünün yanı sıra cihazın, aralarında 2D barkod okuyucu; GPS, micro SD; ikinci bir USB 2.0 bağlantı noktası; kablolu LAN ve akıllı kart okuyucunun yer aldığı esnek yapılandırma seçenekleri bulunuyor.
 
Toughbook hakkında daha fazla bilgi için: www.toughbook.eu
  

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında

Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.

PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:
 
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip. 
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Kurumsal Mobil Çözümler. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017). 
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor. 
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
 
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global

 


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.