Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
21.11.2017

Bültene ait dosyalar

Panasonic Toughpad FZ-G1 hava yolu şirketine kâğıt-kalemi bıraktırdı
 
Avrupalı hava yolu kargo taşımacılığı şirketi West Atlantic, havacılık ekibini Panasonic Toughpad FZ-G1 dayanıklı tabletleriyle donatarak, önceden kalem ve kâğıt kullanarak lojistikle ilgili bilgileri işleyen havacılık ekiplerinin hayatını değiştiriyor. Sonuç ise zaman tasarrufu, daha kullanıcı-dostu bir cihaz ve daha iyi genel değerlendirme gibi imkânlar sayesinde çok daha iyi ve verimli bir iş günü oluyor.
 
Havacılık endüstrisinde Elektronik Uçuş Çantası (EFB) olarak kullanımı onaylanan Panasonic Toughpad FZ-G1, West Atlantic tarafından bu amaçla kullanılacak. EFB'ler; uçak kullanım kılavuzu, uçuş mürettebatının kullanım kılavuzu ve seyir çizelgeleri de dahil olmak üzere, pilotların yanlarında taşıdıkları uçuş çantalarında genellikle bulunan kâğıt bazlı referans materyallerinin yerini alacak şekilde tasarlandı. Buna ek olarak, EFB, normalde elle yapılan performans kalkış hesaplamaları gibi diğer işlevleri otomatikleştirmek amacıyla üretilen yazılım uygulamalarını da barındırabiliyor.
 
Cihazı değerlendiren West Atlantic Operasyon Müdürü Magnus Klasson, "Bir çözüm seçerken en önemli kriterlerden biri, en zor senaryolara bile dayanabilecek cihazlar bulmaktır. Cihazlar yükleme ve boşaltma sırasında sık sık düşürülür. Bu nedenle, hasar görecek bir teknolojiyi kullanmamız mümkün değil. Bu bağlamda, Panasonic Toughpad FZ-G1'in bizim için mükemmel bir cihaz olduğunu söyleyebilirim. Toughpad FZ-G1 hem çok dayanıklı hem de yağmurlu veya çok fazla gün ışığına maruz kalınan havalar dahil olmak üzere her türlü hava koşulunda kullanılabiliyor" dedi. 
 
Yüklemeleri daha kolay kontrol etme
West Atlantic her uçağı, uçaktaki her iki pilot için birer tane Panasonic Toughpad FZ-G1 ile donatacak. Şirket bu uygulamayla uçaktaki kritik kılavuzlar ve güvenlik ile ilgili kağıtlar gibi fiziksel materyallerin yükünü azaltmayı amaçlıyor. Fiziksel materyallerin hacmi nedeniyle önceleri çok zaman alan pek çok operasyon, bu teknoloji sayesinde artık dijitalleştirildi. Örneğin, yükleri kontrol etmek ve uçaklardaki sıcaklığı uygun bir şekilde ayarlamak bu teknolojiyle kolaylaştı.
 
Klasson cihazla ilgili değerlendirmelerine şöyle devam etti: "Panasonic Toughpad FZ-G1 ile kargo sadece birkaç dokunuşla güvence altına alınıyor. Uçuş bilgileri, havada veya yerde kâğıt belgeler vb taşımaya gerek kalmayacak şekilde güncelleniyor.  Bu sayede kâğıt kullanımını da büyük ölçüde azalttık. Bu durum çevrenin korunması açısından da oldukça faydalı.”
 
Hava yolu seyahatleri için ideal
Panasonic Toughpad FZ-G1, 10.1 "dokunmatik ekranıyla uçuş ekibinin ideal kokpit arkadaşı olarak öne çıkıyor. Toughpad FZ-G1 ile bilgiler açıkça görülebiliyor ve ekran parlaklığı gece uçuşları için 0,5 nite kadar alçaltılabiliyor, parlak gün ışığı için ise 960 nite kadar yükseltilerek ayarlanabiliyor.
 
Toughpad FZ-G1'in West Atlantic çalışanları için normal bir iş gününü nasıl kolaylaştırdığını anlatan filmi buradan izleyin.


İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
ceylann@marjinal.com.tr  
0212 219 29 71

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
 Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana gelmektedir:
 
Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahiptir.
  • Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, canlı bilimi, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunar. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahiptir.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.